موج‌سواری دلار روی حواشی برجام | دلار به ۲۶ هزار تومان نزدیک شد

موج‌سواری دلار روی حواشی برجام | دلار به ۲۶ هزار تومان نزدیک شد ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ اقتصاد

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آبان، #آزادی، #انتخابات، #انتخابات_ریاست_جمهوری، #ایران، #این_زمان، #بازار، #بازاری، #بانک_مرکزی، #برجام، #ترامپ، #تومان، #حزب_دموکرات، #خبر، #دلار، #سکه_تمام، #عبدالناصر، #مرز

قیمت دلار طی چند روز اخیر بار دیگر روندی افزایشی را در پیش گرفته قیمت آن به ۲۶ هزار تومان است. به نظر می‌رسد طولانی شدن دوره انتظار بازار برای تحولات سیاسی و اقتصادی در دوره پساترامپ یکی از محرک‌های روند صعودی بازار ارز باشد.
به گزارش همشهری‌آنلاین ، امروز ، ۲۳ بهمن‌ماه ، قیمت دلار در صرافی ملی ابتدا ۲۴ هزار و ۶۰۰ و ساعاتی بعد ۲۴ هزار و ۷۰۰ اعلام شد. در بازار متشکل هر دلار تا با قیمت ۲۵ هزار تومان نیز فروش رفت. اما در بازار آزاد این قیمت از مرز ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان گذشت. دلار فردایی نیز در این بازار ۲۵ هزار و ۶۵۰ تومان معامله شد.
دلار روز سه‌شنبه ۲۱ بهمن‌ماه به قیمت ۲۵ هزار و ۱۴۰ تومان در بازار آزاد معامله می‌شد. قیمت دلار در صرافی ملی نیز در این روز ۲۴ هزار و صد تومان بود.
قیمت دلار ، اواسط آبان امسال هم‌زمان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و خبرهای ابتدایی از پیروزی بایدن نامزد حزب دموکرات در برابر ترامپ نامزد حزب جمهوری‌خواه ، شروع به کاهش کرد. قیمت دلار در این زمان به قیمت بالای ۳۳ هزار تومان نیز رسیده بود. با قطعی‌تر شدن خبر پیروزی بایدن قیمت دلار روند کاهشی خود را ادامه داد و در مقطعی قیمت آن تا محدوده ۲۲ هزار تومان هم رسید.
اما به نظر می‌رسد بازاری که در انتظار سریع احیای برجام بود ، بعد از مراسم تحلیف بایدن و برخی اظهارنظرهای سیاسی داخلی و خارجی در خصوص احیای برجام به این نتیجه رسید که قرار نیست اتفاقی فوری در این حوزه و به تبع آن اوضاع اقتصادی ایران رخ دهد. این موضوع بعد از سخنرانی‌های بایدن بعد از به پیروزی رسیدن پیش از قبل خود را نشان داد. از همین رو واکنش بازارها از جمله بازار دلار به این تحولات و اظهارنظرها ، واکنشی افزایشی بود تا باردیگر قیمت دلار را به محدود ۲۶ هزار تومان نزدیک کند.
صحبت‌های هفته گذشته عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی نیز نتوانسته در این حوزه کاری از پیش ببرد و بازار دلار بدون توجه به این نوع صحبت‌ها به راه خود ادامه می‌دهد. همتی هفته گذشته ، گفته بود « مسئولان باید در اظهار نظرهایشان دقت کنند؛ بانک مرکزی مدافع سرکوب نرخ ارز نیست؛ اما به هر حال انتظارات تعدیل شده و نرخ ارز به کمتر از ۲۰ هزار تومان خواهد رسید. »
اما بازار سکه نیز که در ایران همیشه همپای دلار مسیر خود را طی می‌کند نیز روند افزایشی را در پیش گرفته است. قیمت هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید که روز سه‌شنبه با قیمت ۱۱ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان بود ، امروز به ۱۱ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان رسید.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

میلیونری که می‌خواست «دولت آشتی ملی» در ایران ایجاد کند ...
mashreghnews.ir ۱۳۵۷/۰۶/۰۵ تاریخ
در دولت شریف‌امامی، فرهنگیان به علت کمی حقوق دست به اعتصاب زدند و در جلوی بهارستان اجتماع و خواسته‏‌های خودشان را عنوان کردند. به دستور دولت، پلیس به ...ادامه مطلب»

قیمت باور نکردنی سکه !...
55online.news ۱۳۹۹/۰۳/۲۲ اقتصاد
در پنجمین روز هفته، قیمت دلار به سوی مرز ۱۸هزار تومانی خیز بلندی برداشت و سکه تمام بهار آزادی توانست از سطح ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی عبور کند. روز چ...ادامه مطلب»

دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران برگزار شد. ...
۱۳۸۸/۰۳/۲۲ تاریخ
دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران در روز ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ خورشیدی برگزار شد. موقعیت و شرایط ویژهٔ داخلی و خارجی ایران سبب شد که پیش‌بینی نتیجهٔ انت...ادامه مطلب»

دلار ۶۳۰۰ تومان شد؛ افزایش لحظه‌به لحظه‌ی بهای دلار و سکه...
dw.com ۱۳۹۷/۰۲/۱۶ اقتصاد
نرخ دلار و یورو در بازار آزاد به طور روزانه افزایش می‌یابد. دلار در بازار آزاد به ۶۳۰۰ تومان رسید و هر یورو نیز از مرز ۷۵۰۰ تومان گذشت. در عین حال سخن...ادامه مطلب»


EOF