انتقاد اروپا از حرکت جدید هسته ای ایران: برجام نقض شده / دیپلماسی را به خطر می اندازید

انتقاد اروپا از حرکت جدید هسته ای ایران: برجام نقض شده / دیپلماسی را به خطر می اندازید...
asriran.com ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ سیاست

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #آلمان، #آژانس_بین_المللی_انرژی، #اروپا، #اروپایی، #ای_ایران، #ایران، #برجام، #برلین، #بریتانیا، #تحریم، #توافق_ایران، #توافق_هسته_ای، #جو_بایدن، #خبر، #سلاح، #غربی، #فرانسه، #لندن، #نقض_برجام، #پاریس، #چهارشنبه، #چهارچوب، #یورونیوز

ما قویا از ایران می خواهیم تا این فعالیت ها را بدون تعلل متوقف کند و دیگر در چهارچوب برنامه هسته ای خود گامی در راستای نقض تعهداتش برندارد.
فرانسه ، بریتانیا و آلمان روز جمعه در بیانیه ای مشترک ایران را متهم کردند که با نقض تهدات خود در توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ روند دیپلماسی را به « مخاطره » انداخته است.
به گزارش یورونیوز ، بیانیه مشترک پاریس ، لندن و برلین در حالی صادر می شود که جو بایدن ، رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه گذشته اجرای تعهدات هسته ای ایران را شرط بازگشت کشورش به برجام و لغو تحریم ها دانسته بود. سه کشور اروپایی امضاء کننده برجام در بیانیه روز جمعه خود آورده اند که ایران « فرصت » پدید آمده برای « دیپلماسی هسته ای » را زیر سوال برده است.

برخی از رسانه ها روز چهارشنبه با استناد به گزارش محرمانه آژانس بین المللی انرژی اتمی از آغاز روند تولید اورانیوم فلزی در تاسیسات هسته ای ایران خبر داده بودند. تولید اورانیوم فلزی که از آن می توان برای ساخت سلاح های هسته ای استفاده کرد برخلاف تعهدات ایران در توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ است.

کشورهای غربی تولید اورانیوم فلزی در ایران را برای اهداف غیرنظامی « توجیه ناپذیر » می دانند. در بیانیه روز جمعه سه کشور اروپایی طرف برجام آمده است: « ما قویا از ایران می خواهیم تا این فعالیت ها را بدون تعلل متوقف کند و دیگر در چهارچوب برنامه هسته ای خود گامی در راستای نقض تعهداتش برندارد. »

در بیانیه سه کشور اروپایی امضاءکننده برجام تاکید شده است که بنا به این توافق ایران تا پانزده سال اجازه تولید یا به دست آوردن اورانیوم فلزی را ندارد.

فرانسه ، بریتانیا و آلمان ماه گذشته با انتشار دو بیانیه « نگرانی عمیق » خود را از فعالیت های هسته ای ایران و نقض برجام ابراز کرده بودند.

---ما قویا از ایران می خواهیم تا این فعالیت ها را بدون تعلل متوقف کند و دیگر در چهارچوب برنامه هسته ای خود گامی در راستای نقض تعهداتش برندارد. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

کمپین حمایت از اعطای جایزه صلح نوبل برای ظریف...
nazarnews.com ۱۳۹۴/۰۵/۳۱ سیاست
نشان نوبل به مرد صلح سال اعطا شود، کسي که ثابت کرد به جاي جنگ و تهديد مي توان با مذاکره، صلح را برقرار کرد . http://www.nazarnews.com/47817 تلاش فعال...ادامه مطلب»

خروج آمریکا از برجام ...
1host2u.com ۱۳۹۷/۰۲/۱۸ تاریخ
در پی تلاش آمریکا برای خروج از برجام، ایالات متحده در روز ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ رسماً از برجام خارج شد. طرح جامع اقدام مشترک که به‌طور غیررسمی با عناوین مع...ادامه مطلب»


EOF