این عادات اشتباه پس از غذا خوردن را حتما ترک کنید

این عادات اشتباه پس از غذا خوردن را حتما ترک کنید ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ سلامت

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #ایسنا، #رژیم_غذایی، #سرد، #سلامت، #هند، #پروتئین

برای بهره‌مندی از سلامت کامل ، نکات بسیاری وجود دارد که باید علاوه بر رعایت رژیم غذایی مناسب ، رعایت شوند.
به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا ، بسیاری از افراد عادات اشتباهی دارند که تکرار آنها با گذشت زمان ، سلامت افراد را به طور جدی تحت تاثیر قرار می‌دهد.
مثلا برخی عادات هستند که افراد هرگز نباید بعد از غذا خوردن انجام دهند چون در صورت رعایت نکردن این موارد به سلامت خود آسیب جدی می‌زنند.
روزنامه orissapost چاپ هند در مطلبی به بررسی این موضوع پرداخته که چرا نباید برخی خوراکی‌ها و نوشیدنی‌ها را پس از وعده غذایی اصلی مصرف کرد:
نوشیدن آب بلافاصله بعد از مصرف غذا توصیه نمی‌شود. در صورتی که فرد باید بلافاصله بعد از غذا خوردن آب بنوشد لازم است از مصرف آب سرد خودداری کند. در واقع نوشیدن آب بلافاصله بعد از غذا می تواند فرآیند هضم غذا را مختل کند.
بسیاری از افراد عادت دارند بعد از غذا چای یا قهوه مصرف کنند اما این یک عادت بد است. با این کار بدن نمی‌تواند آهن موجود در مواد غذایی و همچنین پروتئین را هضم کند.
مصرف میوه و آبمیوه برای سلامتی بسیار مفید است اما تا چند ساعت بعد از غذا خوردن از مصرف میوه یا آبمیوه خودداری کنید زیرا فرایند هضم را متوقف می‌کند.
همچنین بلافاصله پس از صرف وعده ناهار به انجام کار ، پیاده‌روی یا کارهای دیگر مشغول نشوید. بعد از خوردن غذا مدتی استراحت کنید پس از آن می‌توانید فعالیت داشته باشید.
خوابیدن یا دراز کشیدن نیز پس از غذا خوردن توصیه نمی‌شود. بسیاری از افراد عادت دارند کمی بعد از ناهار بخوابند اما باید از این کار اجتناب شود زیرا به سیستم گوارش و بدن آسیب می‌زند.

--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد کاهش شمار مبتلایان تب کریمه کنگو/ مردم نگ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ اخبار
سخنگوی وزارت بهداشت به مردم اطمینان خاطر داد که نگرانی خاصی در خصوص انتشار بیماری تب کریمه کنگو در کشور وجود ندارد. به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی د...ادامه مطلب»

خوارکی هایی که از ریزش موهای شما جلوگیری کرده و آنها را براق می کنند ...
seemorgh.com ۱۳۹۴/۱۱/۰۵ سلامت
عوامل اصلی تاثیرگذار بر مو عبارتند از ژنتیک، سن، هورمون ها، کمبو مواد مغذی و بیشتر، آنچه می خورید تنها یکی از مواردی است که می توانید برای کنترل رفتا...ادامه مطلب»

مصرف این ۳ ماده غذایی موجب پوکی استخوان می‌شود ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ سلامت
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، متاسفانه مطالعات نشان می‌دهند که زنان ۴ برابرِ مردان تحت تاثیر پوکی استخوان قرار می‌گیرند. به ...ادامه مطلب»

کوچک کردن شکم بعد از زایمان با خوردن برش های سیب و هویج!! ...
seemorgh.com ۱۳۹۴/۰۸/۱۰ سلامت
کوچک کردن شکم بعد از زایمان یکی از معضلات تمام خانم هایی است که به تازگی مادر شده اند. با رعایت رژیم غذایی و ورزشی زیر به آسانی می توانید شکم تان را ب...ادامه مطلب»

رژیم غذایی و لاغری برحسب ماه تولد (۱) ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۴/۰۷/۱۱ سلامت
ستاره‌ها و کواکب تأثیر خود را روی خلق و خوی، سلامت، روابط و کار ما می‌گذارند. امروز به شما می‌گوییم که ستارگان و ماه تولد روی اندام و وضعیت بدنی نیز ت...ادامه مطلب»


EOF