تقویم کامل تک برگی ايراني‌ - فارسي - سال 1400 ه.ش. 2021م قابل چاپ

تقویم کامل تک برگی ايراني‌ - فارسي - سال 1400 ه.ش. 2021م قابل چاپ ...
danamotor.ir ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ فرهنگ

کلیدواژه ها:#Danamotor.ir، #ارتباط، #ارتش، #ارتش_جمهوری_اسلامی_ایران، #اسفند، #اسلامی، #الله، #ايراني‌، #ایران، #تاریخ، #تعالی، #تقویم، #جمهوری_اسلامی، #جمهوری_اسلامی_ایران، #جهانی، #حضرت، #حکیم، #حیوانات، #زرتشت، #سیزده_به_در، #عطار_نیشابوری، #فارسي، #فرهنگ، #فروردین، #فروردینگان، #قائم، #مهربانی، #نوروز، #نیمه_شعبان، #ه.ش.، #هجری، #چینی

تقویم سال 1400 در یک نگاه + جدول تقویم 1400. مشاهده تمامی مناسبت‌های رسمی سال 1400 مصوب شورای فرهنگ عمومی به همراه تعطیلات رسمی
زمان تحویل سال 1400 :
لحظه تحویل سال 1400 هجری شمسی به ساعت رسمی جمهوری اسلامی ایران :
ساعت 13 و 7 دقیقه و 27 ثانیه روز شنبه 1399/12/30
شنبه 30 اسفند 1399 هجری شمسی
مطابق 08 شعبان 1442 هجری قمری
20 مارس 2021 میلادی
سال 1400 طبق تقویم میلادی سال گاو است.
مناسبت های ماه فروردین 1400
۱ فروردین جشن نوروز/جشن سال نو
۲ فروردین عید نوروز
۳ فروردین عید نوروز
۴ فروردین عید نوروز
۵ فروردین ولادت علی اکبر علیه السلام و روز جوان [ ١١ شعبان ]
۶ فروردین روز امید ، روز شادباش نویسی
۶ فروردین زادروز آشو زرتشت ، اَبَراِنسان بزرگ تاریخ
۷ فروردین روز جهانی تئاتر [ 27March ]
۹ فروردین ولادت حضرت قائم عجل الله تعالی فرجه و جشن نیمه شعبان [ ١٥ شعبان ]
۱۰ فروردین جشن آبانگاه
۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی
۱۳ فروردین جشن سیزده به در
۱۷ فروردین سروش روز ، جشن سروشگان
۱۸ فروردین روز جهانی بهداشت [ 7 April ]
۱۹ فروردین فروردین روز ، جشن فروردینگان
۲۳ فروردین روز دندانپزشک
۲۵ فروردین روز بزرگداشت عطار نیشابوری
۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران
۳۰ فروردین روز علوم آزمایشگاهی ، زاد روز حکیم سید اسماعیل جرجانی
سال گاو چگونه سالی است؟
سال ۲۰۲۱ بر اساس زودیاک چینی سال گاو نر است. گاو نر (Ox) دومین حیوان بر اساس زودیاک چینی است. بر اساس افسانه های چینی ، امپراطور جید اعلام کرده بود که نظم حیوانات ۱۲ گانه بر اساس رسیدنشان به جشن تعیین خواهد شد. نزدیک بود گاو نر اولین حیوانی باشد که به این جشن می رسد اما موش او را گول زده و سوارش شد. وقتی که به محل برگزاری جشن نزدیک شدند ، موش از روی دوش گاو پایین پریده و زودتر از او وارد جشن شد. بدین ترتیب گاو نر به دومین حیوان در زودیاک چینی تبدیل شد. همچنین گاو نر با شاخه زمینی Chǒu و ساعات ۱ تا ۳ صبح در ارتباط است. بر حسب یین یا یانگ نیز گاو نر از نوع یانگ به شمار می آید. در فرهنگ چینی ، گاو نر حیوان بسیار باارزشی است زیرا نقش بسیار مهمی در کشاورزی داشته و ویژگی های شخصیتی مثبتی مانند سخت کوشی و صادق بودن به آن نسبت داده می شود. گاو نر در پس زمینه موجودی سختکوش ، باهوش و قابل اتکاست که هیچگاه درخواست تمجید و تشکر ندارد
شخصیت و ویژگی ها: گاو نر بسیار صادق و صمیمی است. آن ها بسیار سختکوش و کم توقع بوده و انتظار تمجید و ستایش یا قرار گرفتن در کانون توجه را ندارند. آن ها معمولاً استعدادهای خود را مخفی می کنند اما به خاطر سخت کوش بودنشان مورد توجه قرار می گیرند. آن ها بر این باورند که هر کسی باید کارهایی که از او خواسته می شود را انجام دهد و در محدوده هایی که خود و دیگران برایش تعیین کرده اند باقی بماند. اگر چه گاو نر ، و به تبع آن متولد سال گاو نر ، مهربان است اما برای آ ها درک ترغیب شدن از طریق ترحم و مهربانی دشوار است. گاو نر به ندرت کنترل اعصابش را از دست می دهد ، منطقی فکر می کند و رهبران فوق العاده ای هستند.
مردان متولد سال گاو نر بسیار قابل اعتماد و مطمئن هستند و تمام تلاش و تعهدشان را در کاری که انجام می دهند به کار می گیرند. همچنین آن ها نسبت به خانواده خود بیشترین مقدار تعهد و مسئولیت را دارند. متولد سال گاو نر به خاطر اعتماد به نفس و غرورش ، به دیگران اجازه نمی دهد که با قانون هایی که وی تعیین می کند یا درست می داند مخالفت کند یا از آن ها سرپیچی نماید. آن ها از فرزندان خود و دیگران توقعات بالایی داشته ، استانداردهای دشواری برای آن ها در نظر می گیرند اگر چه ممکن است این استانداردها و خواسته ها گاه غیرواقع بینانه و دست نیافتنی باشند.
جهت تقویم 1400 لایه باز قابل چاپ به لینک مربوطه مراجعه فرمایید
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

کودتای ۲۸ مرداد...
parseed.ir 19/08/1953 تاریخ
کودتای ۲۸ مرداد (به تعبیر حکومت پهلوی: رستاخیز ۲۸ مرداد) کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آژانس اطلاعات مرکز...ادامه مطلب»

كشف كودتاي عناصر ضد انقلاب براي براندازي جمهوري اسلامي ايران (1361 ش) ...
rasekhoon.net ۱۳۶۱/۰۱/۲۲ تاریخ
تقویم تاریخ: كشف كودتای عناصر ضد انقلاب برای براندازی جمهوری اسلامی ایران (1361 ش) آیت الله ری شهری رئیس دادگاه انقلاب اسلامی ارتش در اطلاعیه ای از دس...ادامه مطلب»

دیدار هیات دیپلماتیک ژاپن با ناصرالدین شاه ...
bbc.com 27/09/1880 تاریخ
روابط ایران و ژاپن (به ژاپنی: 日本とイランの関係) گذشته از سوابق تاریخی، با بستن یک قرارداد دوستی در سال ۱۳۰۸ (خورشیدی) به صورت رسمی برقرار شد. در روابط ایران ...ادامه مطلب»

تاجگذاری آغا محمدخان قاجار در چهل سالگی ...
fa.wikipedia.org 20/03/1161 تاریخ
آغامحمدخان قاجار (سال ۱۱۲۱ در استرآباد – ۲۷ اردیبهشت ماه سال ۱۱۷۶ در شوشی) یا آقامحمدشاه قاجار اولین پادشاه قاجاری ایران و موسس سلسله قاجاریه بود. در ...ادامه مطلب»


EOF