عبور آمار جان ‌باختگان کرونا در آمریکا از ۵۰۰ هزار نفر/ پرچم آمریکا نیم‌ افراشته شد

عبور آمار جان ‌باختگان کرونا در آمریکا از ۵۰۰ هزار نفر/ پرچم آمریکا نیم‌ افراشته شد ...
asriran.com ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ سلامت

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #آفتاب، #اماکن، #ایالات_متحده، #ایرنا، #جنگ_جهانی_اول، #جنگ_جهانی_دوم، #جنگ_ویتنام، #جهانی، #جو_بایدن، #دریایی، #قانون_اساسی، #ملت، #نظامی، #ویتنام، #کامالا_هریس

رئیس جمهوری آمریکا دستور داد پرچم این کشور به مدت چهار روز برای احترام به ۵۰۰ هزار جان‌باخته ناشی از کرونا نیمه برافراشته درآید.
به گزارش ایرنا ، جو بایدن روز دوشنبه به همراه کامالا هریس معاون در کاخ سفید یک دقیقه سکوت برگزار کرد و گفت: در این هفته در زمستان تاریک بیماری همه گیری کووید-۱۹ ، اکنون بیش از ۵۰۰ هزار آمریکایی بر اثر ویروس جان خود را از دست داده‌اند.
وی افزود: این بیشتر از آمریکایی‌هایی است که جنگ جهانی اول ، جنگ جهانی دوم و جنگ ویتنام کشته شدند. ما به عنوان یک ملت ، باید این جان‌باختگان را به یاد بیاوریم تا بتوانیم بهبودی ، اتحاد و هدف خود را به عنوان یک ملت برای شکست این همه گیری پیدا کنیم.
رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: با توجه به اختیاراتی که قانون اساسی و قوانین ایالات متحده به من واگذار کرده‌اند ، دستور می‌دهم که پرچم ایالات متحده در کاخ سفید ، ساختمان‌های عمومی و اماکن نظامی به اهتزاز درآید.
بایدن خواستار نیمه برافراشته شدن پرچم تا غروب آفتاب هشتم اسفندماه شد و اضافه کرد: من همچنین دستور می دهم که پرچم برای مدت مشابه در تمام سفارتخانه‌های ایالات متحده ، دفاتر کنسولی و سایر اماکن خارج از کشور از جمله کلیه امکانات نظامی و کشتی‌ها و ایستگاه‌های نیروی دریایی نیمه برافراشته شود.
ایالات متحده تاکنون با شناسایی ۲۸ میلیون و ۱۸۱ هزار و ۲۱۸ مبتلا به کرونا و همچنین ۵۰۰ هزار و ۱۷۲ جان باخته ناشی از این ویروس ، بیشترین آسیب را از شیوع این بیماری در جهان دیده است.

--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

اشغال ایران در جنگ جهانی دوم ...
1host2u.com 25/08/1941 تاریخ
پس از آغاز جنگ جهانی دوم در ۹ شهریور ۱۳۱۸ (۱ سپتامبر ۱۹۳۹)، ایران بی‌طرفی خود را اعلام کرد، اما به دلیل گستردگی مرز ایران با اتحاد جماهیر شوروی و درگی...ادامه مطلب»

عهدنامه‌های سازمان ملل : منشور ملل متحد ...
fa.wikisource.org 26/07/1945 تاریخ
عهدنامه‌های سازمان ملل منشور ملل متحد از کنفرانس ملل متحد اساسنامه دیوان بین‌المللی دادگستری تصویب ۲۶ ژوئن ۱۹۴۵ (برابر با ۵ تیر ۱۳۲۴) در سانفرانسیسک...ادامه مطلب»

عراقچی : ایران آماده تقویت همکاری با ژاپن است سید عباس عراقچی معاون و...
dolat.ir ۱۳۹۵/۰۲/۲۰ اخبار
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا ، عراقچی که در نشست 'زنان، صلح و توسعه پایدار' در دفتر مطالعات وزارت امور خارجه سخن می گفت، افزود: جم...ادامه مطلب»

الف - مروری بر مداخلات نظامی آمریکا در پنجاه سال اخیر...
alef.ir ۱۳۹۲/۰۶/۰۹ اخبار
جنگ؛ به عنصری لاینفک در سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا تبدیل شده است. از جنگ دوم جهانی به بعد، ایالات متحده هر گاه که منافع خود و هم پیمانان نزدیک ر...ادامه مطلب»


EOF