به اینترنت ماهواره‌ای سلام کنیم

به اینترنت ماهواره‌ای سلام کنیم...
asriran.com ۱۳۹۹/۱۲/۲۱ اینترنت-آی.تی

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #آبادانی، #ارتباط، #ارزان، #انقلاب، #ایران، #ایرانی، #اینترنت، #تجهیزات، #تحریم، #حکومت، #خبر، #دانشگاه، #دولت، #رادیو، #سایه، #شبکه_های_اجتماعی، #مالیات، #ماهواره، #مجلس، #مردم، #واردات، #کودکان

مقابله با اینترنت ماهواره‌ای یعنی حکومت به سان جنگ با سایه ، خود را وارد داستان بیهوده‌ای می‌کند و به جای نقش آفرینی در جبهه تقویت توسعه و آبادانی ایران ، در طرف مقابل قرار می‌گیرد.
عصرایران؛ رضا غبیشاوی - به جای مقابله بی نتیجه و غیراخلاقی با اینترنت ماهواره ای بهتر است بر کسب آمادگی برای استفاده حداکثری از این نعمت متمرکز شویم.
به زودی اینترنت ماهواره ای در جهان به صورت موثر و فراگیر راه اندازی می شود و ایران هم در دایره این امکان ارتباطی خواهد بود. البته اینترنت ماهواره ای هم اکنون به صورت بسیار محدود وجود دارد اما به زودی به صورت فراگیر با شرایط استفاده آسان و ارزان در دسترس همه خواهد بود. احتمالا چیزی شبیه تلویزیون های ماهواره ای.
نکته اینکه مجلس به تازگی بودجه ای را برای مقابله با اینترنت ماهواره ای تصویب کرده است. قرار است این بودجه به شرکت مخابرات اختصاص یابد تا با گسترش اینترنت ثابت ، مانع از اینترنت ماهواره ای شود. غافل از اینکه استفاده از اینترنت ثابت ، مانعی برای اینترنت ماهواره ای نیست.
تصویب بودجه برای مقابله با اینترنت ماهواره ای در مجلس نشان داد اعضای مجلس نه تنها شناخت درستی از گذشته و حال و آینده روندهای ارتباطی و زندگی ندارند بلکه همچنان اصرار دارند روندهای اشتباه گذشته در برابر فناوری های جدید ارتباطی را ادامه بدهند.
در مطلب قبلی نوشتم که به جای مقابله با اینترنت ماهواره ، از آن استقبال کنیم و با همراهی با این انقلاب ارتباطی ، کشور را در مسیر جهش پیشرفت و توسعه قرار دهیم.
اما چگونه می توان از اینترنت ماهواره ای استقبال کنیم؟
- تماس و مذاکره با شرکت امریکایی اسپیس ایکس مالک و مجری راه اندازی اینترنت ماهواره ای فراگیر در جهان و دریافت جزئیات اینترنت ماهواره ای به ویژه درباره ایران و انتشار عمومی آن.
- تقاضا و تلاش برای راه اندازی دفتر نمایندگی شرکت اسپیس ایکس در ایران.
- ارتباط با شرکت اسپیس ایکس برای پرداخت مالیات و عوارض به دولت ایران به دلیل فعالیت در فضای ایران.
- ارتباط و هماهنگی و توافق با شرکت اسپیس ایکس برای هشدار ، تحریم یا فیلتر سایت ها یا بخش هایی که اقدام به انتشار محتوای کلاهبرداری ، نژادپرستی ، خشونت ، کینه جویی ، فعالیت تروریستی ، پورنوگرافی ، سوء استفاده مالی ، سوء استفاده جنسی از کودکان ، نقض حریم خصوصی و خبر جعلی می کنند.
- تقاضا و تلاش برای قرار گرفتن ایران در اولویت پوشش کمی و کیفی اینترنت ماهواره ای.
- تسهیل فعالیت شرکت های ارائه کننده خدمات و فروش تجهیزات دریافت اینترنت ماهواره ای در ایران.
- اختصاص عوارض و مالیات برای خرید و فروش تجهیزات دریافت اینترنت ماهواره ای در ایران.
- اختصاص عوارض و مالیات برای واردات تجهیزات و استفاده از اینترنت ماهواره ای.
- ارائه تخفیف یا معافیت از مالیات برای اینترنت ماهواره ای در مناطق کم توسعه ایران.
- آغاز آموزش های گسترده و عمومی از جمله در مدارس ، پادگان ها ، ادارات و دانشگاه ها درباره اینترنت ماهواره ای و راه های استفاده از آن با هدف افزایش آگاهی عمومی و سواد رسانه ای.
- مشارکت شرکت های ایرانی در زمینه های مختلف راه اندازی و استفاده از اینترنت ماهواره ای از جمله تولید تجهیزات مورد نیاز.
این اقدامات با هدف استفاده حداکثری ایرانیان از اینترنت با کیفیت ، سریع و ارزان می تواند انجام شود.
در این صورت ، می توان انتظار داشت ضمن کمک به رونق اقتصادی و افزایش دسترسی به اطلاعات و اطلاع رسانی ، رضایت عمومی نیز افزایش یابد.
یک راه دیگر نیز این است که اینترنت ماهواره ای را ممنوع کرد. در این صورت ، حکومت خود را از دایره نقش آفرینی در موضوع اینترنت ماهواره ای خارج می کند. یعنی حکومت به سان جنگ با سایه ، خود را وارد داستان بیهوده و بی نتیجه می کند و به جای نقش آفرینی در جبهه تقویت توسعه و آبادانی ایران ، در جبهه مقابل قرار خواهد گرفت.
این روند تنها به خودآزاری دولت و آزار مردم منتهی خواهد شد اما تنها فایده آن این است که خود مردم مسیر واردات تجهیزات دریافت اینترنت ماهواره ای و استفاده از آن را با خطا و آزمون به دست می آورند.
مردم هم به مانند همه دهه های اخیر ، همانطور که با کنار زدن محدودیت ها از چاپ ، مطبوعات ، رادیو ، تلفن ، فکس ، اینترنت ، ماهواره ، ویدئو ، شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها استفاده کردند این بار هم ، موفق خواهند شد.
این حق مردم است که از فناوری های جدید ارتباطی ، آزاد ، آسان ، ارزان و با کیفیت استفاده کنند. به وظیفه خود عمل کنیم.
---مقابله با اینترنت ماهواره‌ای یعنی حکومت به سان جنگ با سایه ، خود را وارد داستان بیهوده‌ای می‌کند و به جای نقش آفرینی در جبهه تقویت توسعه و آبادانی ایران ، در طرف مقابل قرار می‌گیرد. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

رابطه بین حسین هدایتی و مهدی شمس و بابک زنجانی چیست؟ سعید مرتضوی ...
1host2u.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ سیاست
حسین هدایتی (زاده ۱۳۴۲ در تهران) سرمایه‌دار و مدیر ورزشی ایرانی است. شهرت وی بیشتر به جهت کمک‌های مالی کلان در اواخر دههٔ ۱۳۸۰ به تیم فوتبال پرسپولیس ...ادامه مطلب»

کودتای ۲۸ مرداد...
parseed.ir 19/08/1953 تاریخ
کودتای ۲۸ مرداد (به تعبیر حکومت پهلوی: رستاخیز ۲۸ مرداد) کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آژانس اطلاعات مرکز...ادامه مطلب»

حماسه سیاسی مردم در انتخابات زمینه ساز اقتدار در تعامل با جهان و ورود ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۵/۱۱ اخبار
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری درگفت و گوی زنده تلویزیونی با مردم، مهمترین مسایل داخلی و بین المللی را تشریح کرد. به گزارش پایگاه...ادامه مطلب»


EOF