آمار تکان دهنده زنان خیابانی در مناطق مختلف تهران+ عکس

آمار تکان دهنده زنان خیابانی در مناطق مختلف تهران+ عکس...
mostaghelonline.com ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ فرهنگ

کلیدواژه ها:#ازدواج، #بازار، #تهران، #تورم، #سرباز، #شبکه‌های_اجتماعی، #شهرداری، #شهرداری_تهران

بر اساس نتایج پژوهش‌های اطلس کیفیت زندگی در شهر تهران که معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران آن را منتشر کرده است ، شهروندان مناطق ۱۷ ، ۲۰ و ۲ بیشترین آمار زنان خیابانی را در مناطق خود گزارش کرده‌اند و در مقابل مناطق ۳ ، ۱ و ۲۱ دارای کمترین تعداد زنان خیابانی از دیدگاه شهروندان بوده‌اند.
بر اساس نتایج پژوهش‌های اطلس کیفیت زندگی در شهر تهران که معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران آن را منتشر کرده است ، شهروندان مناطق ۱۷ ، ۲۰ و ۲ بیشترین آمار زنان خیابانی را در مناطق خود گزارش کرده‌اند و در مقابل مناطق ۳ ، ۱ و ۲۱ دارای کمترین تعداد زنان خیابانی از دیدگاه شهروندان بوده‌اند.
این گزارش تصریح می‌کند که در ۳۳۵ محله مورد بررسی ، در ۲۴ محله فراوانی زنان خیابانی از دیدگاه شهروندان بیشتر از حد متوسط بوده است. این گزارش اما الگوی خاصی را در مورد زنان خیابانی ارایه نمی‌کند ، چراکه به گفته این گزارش ، هم مناطق شمالی (منطقه ۲) و هم مناطق جنوبی شهر (۱۷و۲۰) در زمره مناطقی هستند که بیشترین آمار زنان خیابانی را داشته‌اند.

حسین ایمانی‌جارجرمی ، جامعه‌شناس شهری در این مورد گفت:
* متاسفانه ماهیت و جایگاه خانواده در محله‌های ما هر روز کمتر و کمتر می‌شود ، نمی‌توان این مسائل را درچارچوب خانواده‌ها حل و فصل کرد و برای همین هر روز بیشتر به سطح محلات و خیابان‌ها کشیده می‌شود.
* متاسفانه شرایط جامعه ما به گونه‌ای است که در مورد برخی رخدادها یا آسیب‌های اجتماعی کسی جرات صحبت کردن ندارد. مثلا سگ‌گردانی هم از این دست پدیده‌هاست. مسوولان ما نمی‌خواهند قبول کنند که به دلیل تغییر شرایط زندگی ، چنین پدیده‌ای رو به افزایش است و باید در مورد آن فکری کرد.
* برای همین در حال حاضر مالکان سگ‌های خانگی هر کاری که دل‌شان می‌خواهد می‌کنند و برخوردهای‌شان هم قلدرمآبانه است! زنان خیابانی هم چنین وضعیتی را دارند. این عجیب نیست که در شهرهای بزرگی که تورم و گرانی در آن موج می‌زند و بیداد می‌کند و جوانان فرصت خاصی برای ازدواج ندارند و این همه سرباز و کارگر و… که دور از خانه‌های‌شان هستند داریم ، شاهد رشد روزافزون آسیب‌های اجتماعی باشیم.
* روسپیگری در هر بخش از شهر ما به نوعی خاص ، خودش را نشان می‌دهد. در مناطق شمالی شهر فعالیت اکثر این زنان اصلا به شکل خیابانی نیست ، بلکه بیشتر به شکل تلفنی است در حالی که در مناطق جنوبی که فقر و اعتیاد در آنها بیشتر است ، زنان روسپی به شکل خیابانی بیشتر دیده می‌شوند. از سویی دلیل روسپیگری در مناطق شمالی بیشتر تنوع‌طلبی و لذت‌جویی عرضه‌کننده و متقاضی است ، در حالی که در مناطق جنوبی مهم‌ترین دلیل آن فقط فقر است.
* باید بپذیریم که در جامعه ما هم مثل تمام جوامع چنین مشکلی وجود دارد و بعد ، با انجام پژوهش‌هایی علمی دلایل آن را ریشه‌یابی کنیم و درصدد رفع آن برآییم وگرنه تا وقتی که کسی جرات صحبت در این مورد را نداشته باشد و موضوع به مساله‌ای زیرزمینی تبدیل شود ، هیچ‌ وقت نمی‌توان قدمی برای حل منطقی و قطعی آن برداشت. گرچه الان شبکه‌های اجتماعی به ‌شدت به این موضوع دامن می‌زنند و خودشان به بازار داغی برای تبلیغ این زنان خیابانی بدل شده‌اند.
---بر اساس نتایج پژوهش‌های اطلس کیفیت زندگی در شهر تهران که معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران آن را منتشر کرده است ، شهروندان مناطق ۱۷ ، ۲۰ و ۲ بیشترین آمار زنان خیابانی را در مناطق خود گزارش کرده‌اند و در مقابل مناطق ۳ ، ۱ و ۲۱ دارای کمترین تعداد زنان خیابانی از دیدگاه شهروندان بوده‌اند. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

چه ایرانی‌های خوبی؛ هر سال خشن‌تر و عصبانی‌تر از پارسال! ...
sara.jamejamonline.ir ۱۳۹۴/۰۲/۲۸ فرهنگ
نگاهی آسیب‌شناسانه به شیوع روحیه پرخاشگری و عصبانت در جامعه چه ایرانی‌های خوبی؛ هر سال خشن‌تر و عصبانی‌تر از پارسال! جام جم سرا- جامعه ایرانی خشن شده؛...ادامه مطلب»

انگور؛ کیلویی ۶۰ هزار تومان!/ مافیای میوه در دست یک خانواده...
dana.ir ۱۳۹۴/۰۳/۳۱ اقتصاد
موضوع گران بودن میوه در کشور و آمار شگفت انگیز کشف میوه های قاچاق، بحث دیشب گفتگوی ویژه خبری بود. اینطور که پیداست بازار میوه با بی نظمی و بلبشوی بسیا...ادامه مطلب»

وزیر راه و شهرسازی در یک برنامه تلویزیونی مطرح کرد: افزایش ۹ برابری ق...
dolat.ir ۱۳۹۴/۱۱/۰۵ اخبار
وزیر راه و شهرسازی با اعلام تعیین تکلیف کفایت سرمایه شرکت‌های هواپیمایی تا روز دوشنبه در شورای‌عالی هواپیمایی از آغاز مذاکرات غیرتعهدآور با شرکت بوئین...ادامه مطلب»

۸ شگفت ‌انگیز سیاست ایران...
asriran.com ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ مردم
سیاست در جمهوری اسلامی چهره‌های زیادی را در این ۴۲ سال به خود دیده است؛ از سیاسیون محافظه‌کار، تا سیاست‌مداران رادیکال، از منتقدان داخل نظام تا معاندا...ادامه مطلب»


EOF