شماره ماهواره‌های اینترنتی استارلینک به ۱۲۰۰ رسید | پوشش سرویس آزمایشی اینترنت پهن‌باند ماهواره‌ای گسترش می‌یابد

شماره ماهواره‌های اینترنتی استارلینک به ۱۲۰۰ رسید | پوشش سرویس آزمایشی اینترنت پهن‌باند ماهواره‌ای گسترش می‌یابد ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ اینترنت-آی.تی

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آلمان، #آنلاین، #اسکاتلند، #انگلستان، #اینترنت، #بریتانیا، #فرود، #قاره‌ای، #ماهواره، #همشهری، #همشهری_آنلاین، #ویلز، #کانادا، #کره، #کره_زمین

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اسپیس‌نیوز مرحله اول موشک هشت دقیقه و نیم پس از پرتاب به زمین بازگشته و روی سکوی قرار گرفته روی یک کشتی فرود آمد. این بوستر یا موشک مرحله اول ششمین پروازش را انجام می‌داد.
اسپیس‌ایکس با افزوده شدن ۶۰ ماهواره‌ استارلینک در این ماموریت مجموعه‌ای شامل ۱۲۰۰ ماهواره اینترنتی در مدار پایینی کره زمین دارد (فقط ۳۱۰ ماهواره در سال جاری میلادی افزوده شده است). از هفت ماموریت فالکون ۹ در سال ۲۰۲۱ پنج ماموریت به فرستادن ماهواره‌های استارلینک اختصاص داشته است.
همچنان که اسپیس‌ایکس بر شمار مجموعه ماهواره‌های استارلینک می‌افزاید ، این شرکت در حال گسترش پوشش آزمایش مداوم « بتا » ی سرویس اینترنت پهن‌باندش هم هست. این شرکت در ابتدا آزمایش بتا را به نوار شمالی بخش قاره‌ای ایالت متحده محدود کرده بود ، اما بعد این سرویس را به جنوب کانادا و بخش‌هایی از بریتانیا گسترش داد.
اسپیس در هنگام پرتاب اخیر ماهواره‌های استارلینک اعلام کرد سرویسش در بریتانیا را که محدود به جنوب انگلستان می‌شد ، اکنون به بقیه انگلستان ، اسکاتلند و ویلز گسترش داده است. اسپیس‌ایکس همچنین سرویس « بتا » را در غرب آلمان و جزیره جنوبی نیوزیلند نیز دارد آغاز می‌کند و قصد دارد در هفته‌های آینده این پوشش را در هر دو کشور گسترش دهد.
اسپیس‌ایکس انتظارات درباره این آزمایش بتا را پایین‌ نگه داشته و آن « بهتر از هیچ چیز » نامیده است ، با سرعت میانگین ۵۰ تا ۱۵۰ مگابیت در ثانیه و قطعی‌های گاهگاهی. اما برخی از کاربران در فروم‌های آنلاین سرعت‌های بسیار بیشتر گاه‌گاهی در حد ۳۰۰ مگابیت در ثانیه البته با قطعی متناوب را گزارش کرده‌اند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
موج نگران‌کننده مهاجرت دانشجویان و نخبگان از کشور | افزایش جستجوی کلمه...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ اخبار
آمارها نشان می‌دهد طی یک بازه زمانی ۱۱ ساله، ۲۵ درصد نخبگان ایرانی از کشور مهاجرت کرده‌اند. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تجارت‌ نیوز، بر اساس جدید...ادامه مطلب»

آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۳/۰۴/۰۵ طبیعت
آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است محیط زیست > آلودگی - همشهری آنلاین: قطع دریافت ریفورمیت بنزین از پتروشیمی‌ها و افزایش توزیع بنزین پاک...ادامه مطلب»

برنامه لوكزامبورگ برای معدنكاری فرازمینی ...
steelpedia.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۱ اقتصاد
به گزارش ماین نیوز، اگر لوکزامبورگ، چنین مبلغی را به معدن کاری فضایی اختصاص دهد، کشوری پیشگام در عرصه استخراج معادن فضایی خواهد بود. نکته مهم در زمینه...ادامه مطلب»

«هواوی» اتهامات آمریکا را رد کرد ...
aftabnews.ir ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ اینترنت-آی.تی
بزرگترین سازنده تلفن های هوشمند در جهان اعلام کرد که بر خلاف آنچه آمریکا مدعی شده، در خصوص ارسال و صادرات تجهیزات به سوریه و برخی کشورهای دیگر هیچ جرم...ادامه مطلب»

جبل‌الطارق؛ نقطه برخورد استعمارگران کهن...
tasnimnews.com ۱۳۹۲/۰۶/۰۵ اخبار
خبرگزاری تسنیم: ناو جنگی «اچ‌ام‌اس وستمینستر» انگلیس در جبل ‌الطارق پهلو گرفته و مادرید نیز از احتمال بسته شدن مسیر تردد هوایی در این منطقه خبر داده ا...ادامه مطلب»


EOF