گردشگر فرانسوی بازداشت شده در ایران به اتهام جاسوسی محاکمه شد

گردشگر فرانسوی بازداشت شده در ایران به اتهام جاسوسی محاکمه شد...
per.euronews.com ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ ارتش

کلیدواژه ها:#اسفند، #اسلامی، #امور_خارجه، #ایران، #ایرانی، #تبلیغ_علیه_نظام، #ترکمنستان، #توییتر، #حجاب، #خبر، #خرداد، #خودرو، #فرانسه، #فرانسوی، #فریبا_عادلخواه، #لوفیگارو، #مشهد، #وزارت_امور_خارجه، #وکیل، #پهپاد

نگارش از مسعود سالاری • به روز شده در: ۱۵/۰۳/۲۰۲۱ - ۱۲:۴۶

وکیل یک شهروند فرانسوی به نام « بنژامن بریر » (بنجامین بریر) که از خرداد ماه گذشته به اتهام جاسوسی در مشهد در بازداشت به سر می‌برد ، آخرین دفاعیه موکل خود را به دادگاه داد.
وزارت امور خارجه فرانسه در ماه گذشته خبر بازداشت این فرد را تأیید کرده بود و سعید دهقان ، وکیل او نیز روز دوشنبه ۲۵ اسفند در توییتر نوشت که محاکمه او به پایان رسیده و آخرین دفاع او در برابر اتهام « جاسوسی » و « تبلیغ علیه نظام » اخذ شده است.
سعید دهقان که وکیل فریبا عادلخواه ، زندانی دو تابعیتی ایرانی فرانسوی نیز هست ، نوشته است که دلیل طرح اتهام علیه بنژامن بریر « عکس‌برداری از مناطق ممنوعه » بوده است. به گفته او ، این گردشگر فرانسوی همچنین به دلیل طرح این سوال در مدیا که چرا حجاب در ایران « اجباری » است ولی در سایر کشورهای اسلامی « اختیاری » ، به تبلیغ علیه نظام متهم شده است.
آقای دهقان جزئیات بیشتری درباره جلسه محاکمه بنژامن بریر اعلام نکرده است ، اما پیش از این در مصاحبه‌ای گفته بود که موکلش اصولا اطلاعاتی درباره « نظام » سیاسی ایران نداشته که بخواهد علیه آن « تبلیغ » کند.
روزنامه لوفیگارو حدود یک ماه پیش از بازداشت این تبعه ۳۵ ساله فرانسوی در ایران خبر داده و گفته بود که این گردشگر فرانسوی که با خودرو شخصی از ترکمنستان وارد خاک ایران شده بود ، به دلیل عکس‌برداری از مناطق ممنوعه با پهپاد بازداشت شده است.
وکیل این متهم در همان زمان در واکنش به مطالب روزنامه لوفیگارو گفت که وسیله مورد استفاده موکلش نه پهپاد ، که « هلی‌کم » معمولی است که در ایران از آن به طور معمول استفاده می‌شود و حتی در مراسم عروسی هم کاربرد دارد. آقای دهقان با رد اتهامات علیه موکل خود ، دلایل بازداشت او را مجموعه‌ای از اتهامات عادی و سیاسی دانست که به گفته او با در هم « در تناقض » هستند.
--- ---...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

کودتای ۲۸ مرداد...
parseed.ir 19/08/1953 تاریخ
کودتای ۲۸ مرداد (به تعبیر حکومت پهلوی: رستاخیز ۲۸ مرداد) کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آژانس اطلاعات مرکز...ادامه مطلب»

اشغال ایران در جنگ جهانی دوم ...
1host2u.com 25/08/1941 تاریخ
پس از آغاز جنگ جهانی دوم در ۹ شهریور ۱۳۱۸ (۱ سپتامبر ۱۹۳۹)، ایران بی‌طرفی خود را اعلام کرد، اما به دلیل گستردگی مرز ایران با اتحاد جماهیر شوروی و درگی...ادامه مطلب»


EOF