خانم کارشناس! مردم گوشت و میوه نخورند، یا شما ها؟

خانم کارشناس! مردم گوشت و میوه نخورند، یا شما ها؟...
asriran.com ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ تغذبه

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #اعتراض، #انقلاب، #انقلاب_فرانسه، #ایران، #تلویزیون_ملی، #تومان، #جستجو، #خبر، #خدا، #عصر_ایران، #فرانسه، #مردم، #معین

به جای نصیحت به میان مردم بروید تا از گفتن این واژه ها شرم کنید و ببینید مردم چگونه نه با سیلی بلکه با خون جگرشان صورت خود را سرخ نگه داشته اند.
عصر ایران ؛ کاوه معین فر - واقعا در یک جهان سوررئال زندگی می کنیم ، یک کارشناس در برنامه تلویزیونی نشسته و به مردم می گوید: « گوشت نخورید ، میوه نخورید و ... سطح انتظارات و توقعات را بیارید پایین ، حالا اگر یک هفته میوه نخوریم ، هیچ اتفاقی نمی‌افتد و ... » وقتی با اعتراض مجری برنامه مواجه می شود که این چه حرفیه؟ جواب می دهد: « ما باید عزت نفسمون بالا باشه و خود پندارمون اینقدر قوی باشه تا نیازی احساس نکنیم و ... » !
شاید تکراری باشد ولی داستانی منتسب به ماری آنتوانت ملکه فرانسه در قرن هیجدهم گفته می‌شود که وقتی مردم انقلاب کردند پرسید مردم چه می‌خواهند؟ گفتند « نان » او در جواب گفت: « اگر نان ندارند بروند کیک بخورند! » این حکایت خانم کارشناس برنامه « دوباره زندگی » است. تا همین اندازه بی اطلاع و بی خبر از زندگی مردم!
https://cdn.asriran.com/files/fa/news/1399/12/25/1195327_642.mp4
در تلویزیون ملی برای مخاطبان نسخه ای می پیچد که کاملا معلوم است هیچ تجربه زیستی از آن ندارد و از سر یک رفاه و آسایش کامل دارد به مردم درس زندگی می‌دهد. از حرفهای این کارشناس می توان فهمید که مخاطبش کسی است که هر روز میوه می‌خورد و گوشت و ... برای آنهایی دستورالعمل می نویسد که اگر روزی میوه نخورد یا گوشت سر سفره اش نباشد احساس بدبختی می‌کنند. باید به ایشان گفت این قشر مد نظر شما در جامعه امروز تعدادشان بسیار کم است و جمعیت زیادی از جامعه بدون نیاز به دستور العمل بخشنامه وار شما به اقتضای زندگی ماهی یکبار هم گوشت نمی خورد و کار به خرید پوست مرغ و ... کشیده است.
خانم کارشناس برای اینکه پی ببریم تا چه اندازه از واقعیت زندگی مردم دور هستید هیچ نیازی به جستجو نیست وقتی قیمت فیله مرغ را کیلویی 85 هزار تومان اعلام می‌کنید کاملا معلوم است سطح انتظارات و شکل زندگی شما با مردم چه فاصله ای دارد.
از طرف دیگر چرا سعی نمی کنید به مدیران ، مسئولان ، کار به دستان و ... یادآوری کنید که اگر خانواده ای یک هفته است میوه نخورده یا ماهی یکبار هم گوشت ندیده ، شرایطی فراهم کنیم تا میوه و گوشت بخورند و ... به جای نصیحت مردم و چه اشکالی دارد و توصیه به عزت نفس بالا چند روزی را به میان مردم بروید تا از گفتن این واژه ها شرم کنید و ببینید مردم نه با سیلی ، بلکه با خون جگرشان است که صورت خود را سرخ نگه داشته اند.
چرا همواره توپ را به زمین مردم می‌اندازید؟ اصلا چه شناختی از وضعیت مردم دارید که اینگونه بر مسند نصیحت پراکنی نشسته اید؟ این گونه تقصیرات را گردن مردم انداختن شرم آور است.
یک نگاه ساده به عدد خط فقر و معیشت و مقایسه آن با درآمد و حقوق اکثریت جامعه باعث می شود از چنین موضعی با مخاطبان و مردم حرف نزنید.
در همه چیز فرم و محتوا باید هماهنگ باشد تا اثر گذاری آنرا بتوان دید ، اگر کسی که این حرفها را از پشت دوربین تلویزیون می‌زد ، احساس می‌کردی که این بنده خدا خودش این مدلی زندگی کرده و جواب گرفته است به همین دلیل از سر دلسوزی به ما هم توصیه می‌کند هیچ حرفی نبود ، اما با یک نگاه ساده می توان دید کسی که این تزها را می‌دهد اضافه وزن دارد ( حداقل ۳۰ کیلو) ، اصلا نمی توان باور کرد این اضافه وزن حاصل امساک و نخوردن میوه و گوشت و برنج و ... باشد.
خانم کارشناس ما به حکم زندگی این روزها میوه نمی خوریم ، گوشت نمی خوریم و ... ولی لطفا شما هم به احترام بسیاری از مردم ...
ماری آنتوانت یک بانوی اشراف‌زاده ، ولخرج و خوشگذران بود که از روند جامعه آگاهی چندانی نداشت. گفته شده که زمانی که صدای انقلاب فرانسه بلند شده بود وی از کسی پرسید: که مردم چه می‌خواهند؟ آن شخص پاسخ داد: گرسنه‌اند و نان می‌خواهند. و ملکه گفته بود: اکنون که نان ندارند چرا شیرینی نمی‌خورند!

* * * ---به جای نصیحت به میان مردم بروید تا از گفتن این واژه ها شرم کنید و ببینید مردم چگونه نه با سیلی بلکه با خون جگرشان صورت خود را سرخ نگه داشته اند. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

چرا «همای» با ایرادات اش دوست داشتنی است؟ ...
bartarinha.ir ۱۳۹۵/۰۱/۰۶ مردم
«سعید جعفزاده احمد سرگورابی» را با نام هنری «پرواز همای» می شناسیم؛ همان کسی که یک دهه پیش، با آلبومی از اجرای کنسرتش در تهران، ناگهان سروصدایی به پا...ادامه مطلب»

امضای فرمان مشروطه توسط مظفرالدین شاه ...
parseed.ir 05/08/1906 تاریخ
جنبش مشروطه، جنبش مشروطه‌خواهی یا جنبش مشروطیت، مجموعه کوشش‌ها و رویدادهایی در نظر و عمل است که برای مشروط کردن قدرتِ حاکمیت، تاسیسِ آزادی و حکومتِ قا...ادامه مطلب»

زندگی شبانه زنان معتاد و کارتن‌خواب در تهران؛ از زباله‌دانی تا تَن‌فرو...
asriran.com ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ فرهنگ
طبق آخرین آمار ستاد مبارزه با مواد مخدر، در ایران ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر مصرف کننده مواد مخدر زندگی می‌کنند که ۱۵۶ هزار تَن از این افراد را زنان تشک...ادامه مطلب»


EOF