گیلان: تغییر رنگ کرونایی رودسر/ استمرار پرهیز از شکل‌گیری اجتماعات انسانی

گیلان: تغییر رنگ کرونایی رودسر/ استمرار پرهیز از شکل‌گیری اجتماعات انسانی ...
isna.ir ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ سلامت

کلیدواژه ها:#Isna.ir، #استان_گیلان، #امامی، #اماکن، #انقلاب، #ایسنا، #بسیج، #تعالی، #تعطیلات_نوروزی، #حضرت، #رودسر، #روز_طبیعت، #سلامت، #شهرستان، #شهرستان_رودسر، #طبیعت، #عدالت، #قانونی، #مردم، #مسلح، #نمایندگان، #نوروز، #نیمه_شعبان، #همت، #ولیعصر، #ویروس_کرونا، #گیلان

ایسنا/گیلان رئیس ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا گیلان با قدردانی از مردم استان در همراهی با تصمیمات این ستاد طی سال گذشته ، تغییر رنگ کرونایی شهرهای استان را بیانگر ضرورت رعایت توصیه‌های بهداشتی عنوان و تاکید کرد: پرهیز از شکل‌گیری اجتماعات انسانی به‌ ویژه در مناسبت‌هایی همچون روز طبیعت ، همچنان استمرار یابد.
ارسلان زارع ظهر امروز در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا ، ضمن تبریک سال جدید ، سال ۱۳۹۹ را سالی سخت به واسطه تشدید تحریم‌ها و جنگ اقتصادی از سوی دولت‌های استکباری و نیز شیوع کرونا عنوان و اظهار کرد: علاوه‌بر مشکلات ناشی از بیماری ، به دست اندرکاران امر سلامت مردم و اقشار مختلف از جمله اصناف و مشاغل نیز آسیب‌هایی وارد آمد.
وی با بیان اینکه به سبب همراهی و همدلی مردم و تلاش کادر درمان و همت خدمتگزاران در تمامی قوا ، نیروهای مسلح و بسیج آسیب‌ها کمتر شد ، افزود: از هدایت‌ها و حمایت‌های رهبر معظم انقلاب ، تلاش‌ها و مدیریت‌های رئیس جمهوری ، همکاری مسئولان قوا و نیروهای مسلح و نمایندگان آنان در استان و به ویژه مردم گیلان ، اصحاب رسانه ، سمن‌ها و اصناف به واسطه همراهی موثر ، قدردانی می‌کنم.
استاندار گیلان به تغییر وضعیت دو شهرستان گیلان ‌که پیش از نوروز ، در رنگ بندی آبی قرار داشتند به زرد و شهرستان رودسر به نارنجی اشاره کرد و گفت: تغییر شرایط به‌ معنای عدم توجه جدی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به‌دنبال آن ، آهنگ رشد ابتلا و بستری بیماران است که یک هشدار محسوب می‌شود.
رئیس ستاد مدیریت و مقابله با کرونا گیلان با یادآوری اینکه رعایت دستورالعمل های بهداشتی در ماه های منتهی به سال گذشته به طور متوسط بیش از ۸۰ درصد بود ، اضافه کرد: این میزان در کشور و در حال حاضر ، کمتر از۶۰ درصد رسیده و البته رعایت دستورالعمل های بهداشتی در استان گیلان کمتر از میانگین کشوری است که نگران کننده بوده و انتظار داریم ضمن پرهیز از شکل گیری اجتماعات ، توجه به پروتکل ها مدنظر قرار گیرد.
زارع با بیان اینکه براساس نتایج پژوهش‌های انجام شده توسط دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی و کشورمان ، رستوران‌ها یکی از مهمترین اماکن انتقال ویروس کرونا معرفی شده‌اند ، گفت: با توجه به اینکه گیلان مقصد گردشگری مسافران بوده و استفاده از رستوران در گیلان نسبت به دیگر استان‌ها بیشتر است؛ باید نظارت دقیق بر این اماکن در تمامی شهرستان‌ها ، تشدید و با افرادی که دستورالعمل‌های ابلاغی را رعایت نمی‌کنند ، برخورد قانونی شود.
وی با قدردانی مجدد از مشارکت رسانه‌ها به‌ویژه صداوسیمای مرکز استان در ایفای نقش آگاهی‌بخشی طی ایام تعطیلات نوروزی افزود: انتظار می‌رود این هشدار و نگرانی؛ از رهگذر تولیدات متنوع رسانه‌ای ، اطلاع‌رسانی و از مسافران خواسته شود که سفر خود را کوتاه کرده و به آن پایان دهند و در تعطیلات و مناسبت‌های پیش رو به ویژه نیمه شعبان و روز طبیعت از تشکیل اجتماعات بپرهیزند.
استاندار گیلان همچنین با تبریک اعیاد شعبانیه به‌ویژه میلاد حضرت ولیعصر(عج) تصریح کرد: نیمه شعبان ، روز انتظار ظهور امیدبخش جامعه بشری است؛ امامی که پرچم عدالت ، پیشرفت و تعالی را برافراشته می‌کند و به جامعه نشاط می‌بخشد.
وی با بیان اینکه انتظار فرج ، عزلت‌گزینی و گوشه‌نشینی نیست ، افزود: انتظار فرج ، آغاز تحرک بر مبنای اندیشه ، درک و شناخت جامعه است و در چنین صورت منتظر واقعی ، معنا می‌یابد.
دبیر مریم قربانپور
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سخنگوی قوه قضاییه: محمدعلی نجفی به ۲ سال حبس و قصاص نفس محکوم شد ...
isna.ir ۱۳۹۸/۰۵/۱۰ اخبار
سخنگوی قوه قضاییه از محکومیت محمدعلی نجفی به دو سال حبس به جرم حمل سلاح غیر مجاز و قصاص نفس به جرم قتل میترا استاد خبر داد. به گزارش ایسنا، غلامحسین ا...ادامه مطلب»

پایان عملیات تروریستی گزارش ایسنا از حادثه تیراندازی در مجلس و حرم ام...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۳/۱۷ ارتش
یک مقام آگاه از پایان عملیات تروریستی که صبح امروز در مجلس شورای اسلامی رخ داد، خبر داد. این منبع آگاه به ایسنا گفت: دقایقی پیش(ساعت ۱۵:۰۰) نیروهای ام...ادامه مطلب»

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد کاهش شمار مبتلایان تب کریمه کنگو/ مردم نگ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ اخبار
سخنگوی وزارت بهداشت به مردم اطمینان خاطر داد که نگرانی خاصی در خصوص انتشار بیماری تب کریمه کنگو در کشور وجود ندارد. به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی د...ادامه مطلب»

مسافرت‌های غیرضروری به گیلان موج جدیدی از کرونا را شکل می‌دهد...
isna.ir ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ سلامت
استاندار گیلان با بیان اینکه مسافرت‌های غیرضروری به گیلان، موج جدیدی از بیماری را شکل می‌دهد، بی‌توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی را زمینه‌ساز وضع و اع...ادامه مطلب»

همه ‏پرسی اصلاحیه قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران(1368 ش) ...
rasekhoon.net ۱۳۶۸/۰۲/۰۴ اخبار
پس از آن كه حضرت امام خميني(ره) در چهارم ارديبهشت ماه 1368 ش، خواستار بررسي مجدد قانون اساسي شدند، شوراي بررسي قانون اساسي شكل يافت. اين شورا بر اساس ...ادامه مطلب»


EOF