مجازات قاتلان محیط بانان شهید مطالبه مردم زنجان

مجازات قاتلان محیط بانان شهید مطالبه مردم زنجان ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ طبیعت

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آنلاین، #انقراض، #بازرسی، #تلفن_همراه، #حفاظت_محیط_زیست، #رئیس_پلیس، #زنجان، #شکار، #قتل، #قزوین، #محیط_بان، #محیط_زیست، #محیط‌بان، #مردم، #نیسان، #هاشمی، #همشهری، #همشهری_آنلاین، #پلیس_آگاهی

پیکر دو محیط‌بان شهید زنجانی در حالی دیروز در زنجان تشیع شد که مطالبه مردم و خانواده این شهدا مجازات عاملان شهادت این دو نفر است.
سه روز قبل مردم زنجان و علاقه مندان به محیط زیست با خبری کوتاه شوکه شدند. شهادت دو محیط بان توسط دو شکارچی غیر مجاز آهو آنهم توسط گلوله های جنگی اما خبرهای تکمیلی داغ مردم را بیشتر کرد ، زدن تیر خلاص به سر این محیط بانان توسط شکارچیان بی رحم بود آنهم زمانی که هر دو مجروح شده بودند.
رئیس پلیس آگاهی زنجان دراین زمینه می گوید: پلیس در کمتر از 12 ساعت پس از حادثه موفق به دستگیری عاملان شهادت این دو محیط بان زنجانی شد که در بازجویی های اولیه به شهادت این محیط بان اعتراف کردند.
سرهنگ رحمتی در تشریح این حادثه عنوان می کند: شامگاه دوشنبه دو نفر از محیط بانان با یک دستگاه پیکاپ به یک دستگاه نیسان که در منطقه حفاظت شده فیل خاصه استان زنجان در حال تردد بود مشکوک می‌شوند. این ماشین برای شکار غیر مجاز وارد این منطقه شده بود.
به گفته وی محیط بانان ماشین شکارچیان را تعقیب کرده و آن‌ها فرار می‌کنند که محیط‌بانان هم از طریق تلفن همراه و هم از طریق بی‌سیم به یگان حفاظت محیط زیست استان این موضوع را اطلاع رسانی می‌کنند تا بتوانند آن‌ها را در جاده اصلی به سمت جاده زنجان - قزوین دستگیر کنند که این تعقیب و گریز یک ساعت ادامه داشته اما ساعت ۷ و نیم به بعد محیط‌ بانان دیگر جوابگوی تلفن همراه و بی سیم نبودند. تااینکه یک روز بعد با روشن شدن هوا ماشین آن‌ها پیدا شده و پیکر محیط بانان که توسط تیر جنگی شهید شدند در کنار ماشین پیدا می‌شود.
به گفته پلیس انگیزه شکارچیان ازاین قتل شکار آهوی در حال انقراض در منطقه بوده و در بازرسی از منزل یکی از قاتلان هم مقدای گوشت آهو پیدا شده است.
مدیر کل حفاظت محیط زیست زنجان در این زمینه می گوید: این دو محیط بان نصف عمر خود را در حفاظت از محیط زیست سپری کرده بودند و روزی 15 ساعت درمنطقه خدمت می کردند.
حسین آب سالان ادامه می دهد: این دو فرد با کمترین امکانات با توجه به شرایط سخت کاری خدمت می کردند و بیش از 20 سال سابقه خدمت داشتند.
اما پدر یکی از این محیط بانان به نام میکائیل هاشمی که خود از محیط بانان بازنشته استان است در این زمینه به همشهری آنلاین می گوید: من اولین فرد از خانواده بودم که سر جنازه فرزند شهیدم رسیدم و در سال‌های خدمتم درمحیط بانی چنین صحنه ای ندیده بودم.
وی ادامه می دهد: نمی دانم چه انگیزه ای موجب شده تا شکارچیان بی رحم اینگونه با این دو محیط بان رفتار کنند.
فرزندخردسال میکائیل که حدود 5 سال دارد هنوز با این تراژدی تلخ کنار نیامده و شهادت پدرش را باور ندارد.
مطالبه مردم و خانواده این شهدا مجازات عاملان شهادت این دو نفر است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

سیستان و بلوچستان زیستگاه امن پلنگ ایرانی...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۳/۰۷/۱۸ طبیعت
مردم خونگرم و مهربان سیستان و بلوچستان به سبب افزایش آگاهی از مسائل زیست محیطی و کمک به حیات وحش، این استان را به زیستگاهی امن برای پلنگ ایرانی در معر...ادامه مطلب»

محیط‌بان دنا آزاد شد...
jamejamonline.ir ۱۳۹۴/۱۲/۲۸ اقتصاد
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد از آزادی محیط‌بان دنا خبر داد. *** تصویر محیط‌بان دنا آزاد شد به گزارش جام جم آنلاین ، اسدالله هاشم...ادامه مطلب»

چالش‌های حفاظت از یوز ایرانی در خراسان‌جنوبی ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ طبیعت
ایران و به‌صورت ویژه استان خراسان‌جنوبی از آخرین زیستگاه‌های یوزپلنگ آسیایی‌ به‌شمار می‌روند و به همین دلیل این گربه‌سان را یوزپلنگ ایرانی نیز می‌گوین...ادامه مطلب»

طاعون به کمک حیات‌وحش مازندران آمد! ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ اخبار
فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست مازندران: امسال مجوز شکار حیات‌وحش به‌دلیل شیوع طاعون نشخوارکنندگان در مازندران صادر نمی‌شود. به گزارش همشهری آنلاین به ن...ادامه مطلب»


EOF