واکنش نماینده تبریز به اعلام شکایت وزارت کشور: استقبال می‌کنم/ بلکه به بهانه محاکمه من مردم در جریان وقایع آبان ۹۸ قرار گیرند

واکنش نماینده تبریز به اعلام شکایت وزارت کشور: استقبال می‌کنم/ بلکه به بهانه محاکمه من مردم در جریان وقایع آبان ۹۸ قرار گیرند...
asriran.com ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ سیاست

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #آبان، #آبان_۹۸، #اسلامی، #اعتراضات، #انتخابات، #بسیج، #تبریز، #تشویش_اذهان_عمومی، #تصمیم_گیری، #حوادث_آبان_۹۸، #رحمانی_فضلی، #زند، #شورای_امنیت، #شورای_عالی_امنیت_ملی، #قائم، #قانونی، #مجلس، #مجلس_شورای_اسلامی، #مردم، #نشر_اکاذیب، #نماینده_مجلس، #وزارت_کشور، #وزیر

پانا - نماینده تبریز بعد از صحبت‌های روز گذشته خود در صحن علنی مجلس و اعلام شکایت وزارت کشور از وی ، در توئیتی از شکایت وزارت کشور استقبال کرد.
احمد علیرضابیگی در پیامی توئیتری نوشت:
« ‌از شکایت وزیر کشور استقبال می‌کنم؛ سابق بر این زنگنه ، نوبخت ، آخوندی و پوری‌حسینی شکایت کرده بودند! شکایت جناب رحمانی فضلی هم روی آنها ، بلکه به بهانه محاکمه بیگی این امکان فراهم شود تا مردم در جریان واقعیت‌های تلخ حوادث آبان ۹۸ قرار گیرند... . »
https://www.asriran.com/003GUf


* * * نماینده مجلس: در حوادث آبان ۹۸ ، دست وزیر کشور به خون مردم آلوده است (فیلم) / وزارت کشور: شکایت می کنیم
احمد علیرضابیگی نماینده تبریز در مجلس: « دست وزیر کشور آلوده به خون مردم است و او صلاحیت این مسئولیت خطیر را ندارد » .
احمد علیرضابیگی نماینده تبریز در مجلس با اشاره به برگزاری انتخابات توسط رحمانی‌فضلی گفته « دست وزیر کشور آلوده به خون مردم است و او صلاحیت این مسئولیت خطیر را ندارد » .
این نمانیده در تذکری شفاهی خواستار استیضاح وزیر کشور شده و گفته که « دبیر شورای عالی امنیت ملی هم اخیرا اعلام کرده که خسارت‌هایی که در حوادث آبان ۹۸ به کشور وارد شد قابل پیشگیری بود و می‌توانست اتفاق نیفتد و تقصیر وزیر کشور در این مورد محرز است » .
https://cdn.asriran.com/files/fa/news/1400/1/19/1201276_667.mp4
واکنش وزارت کشور

قائم مقام پارلمانی وزیر کشور با رد اظهارات علیرضا بیگی نماینده تبریز گفت: این ادعاهای گزاف و نسبت های خلاف واقع در از تریبون مجلس مطرح می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور ، محمد جواد کولیوند قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس گفت: متاسفانه برای چندمین بار مشارالیه بدون رعایت شأن و منزلت نمایندگی و از طرفی بدون توجه به روند تصمیم گیری های مرتبط با امنیت کشور و بررسی های تفصیلی که در کشور در دستگاه های مختلف امنیتی و نظارتی در ابعاد گوناگون در خصوص تغییر قیمت بنزین و اتفاقاتی که در آبان ماه ۹۸ رخ داد؛ مجدداً با نشر اکاذیب ، وزیر کشور را مورد هتک حرمت قرار داد؛ گفت: مردم شریف و اصحاب رسانه مستحضر هستند که در مراجع مختلف از جمله؛ کمیسیون امنیت ملی ، کمیسیون اصل نود ، کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها و همچنین شورای امنیت کشور و شورای عالی امنیت ملی ، حوادث آبان ماه با حضور همه دستگاههای متولی و با توجه به اینکه هر یک از دستگاه ها چه وظایفی را در جریان تأمین نظم و امنیت و همچنین در روند اجرای طرح تغییر قیمت بنزین بر عهده داشته اند؛ مورد بررسی دقیق قرار گرفت.

وی افزود: واقعیت امر این است که متاسفانه آقای علیرضا بیگی از دوره دهم مجلس با مساله قیمت بنزین با حب و بغض برخورد کرده است و موضعی از سر کینه و عناد با وزیر کشور دارد.
وی اضافه کرد: طبق قانون ، از طرف مجلس شورای اسلامی ، رئیس کمیسیون امنیت ملی و رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها عضو اصلی شورای امنیت کشور هستند و به طور کامل در جریان موضوعات و وظایف دستگاهها در خصوص اتفاقات آبان ماه قرار بوده اند.

کولیوند خاطرنشان کرد: با عطف نظر به این واقعیت ها ، وزارت کشور بیش از این ، نمی تواند هتک حرمت ها و تشویش اذهان عمومی که این نماینده در حال انجام آن است را ملاحظه و بی تفاوت باشد و به منظور صیانت از واقعیت ها ، پیگرد قانونی نماینده مورد نظر ، قطعاً دنبال خواهد شد.
وی با اظهار اینکه همه در پیشگاه قانون برابرند ، گفت: طبیعتاً ، دستگاههای قضایی و امنیتی ذی ربط در خصوص نوع رفتار ، عملکرد و اظهارات وی که کراراً بدون اسناد و مدارک ، با هتک حرمت ، مجلس و وزارت کشور را زیر سوال برده است؛ ورود خواهند کرد.
کولیوند با بیان اینکه "خود آقای بیگی متوجه این واقعیت است که در جریان حوادث آبان ماه چه جریاناتی اراذل و اوباش را ساماندهی و در اعتراضات مردمی وارد کردند و افراد را در مسیر جریان انحراف خارج از کشور قرار دادند"؛ گفت: باید اذعان کرد که در روند تحقق نظم و امنیت کشور ، صیانت از امنیت مردم ، حرف اول را برای وزارت کشور و شخص وزیر می زند و برخوردهای جدی با اراذل و اوباش در جهت حفظ امنیت پایدار کشور انجام می شود.
وی اضافه کرد: در مسیر مقابله با جریان اراذل و اوباش ، متاسفانه تعدادی از هموطنانمان و همچنین عزیزانمان در نیروهای انتظامی و امنیتی ، بسیج و مدافعین امنیت هم مجروح یا به شهادت رسیدند. کولیوند در پایان خاطر نشان کرد: با پیگیری وزارت کشور شکواییه ای علیه اقای بیگی ارائه می شود و ان شاا... دستگاه قضایی ، مسیر قانونی را دنبال و متخلف از قانون را به مجازات قانونی می رساند.
---پانا - نماینده تبریز بعد از صحبت‌های روز گذشته خود در ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

۸ شگفت ‌انگیز سیاست ایران...
asriran.com ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ مردم
سیاست در جمهوری اسلامی چهره‌های زیادی را در این ۴۲ سال به خود دیده است؛ از سیاسیون محافظه‌کار، تا سیاست‌مداران رادیکال، از منتقدان داخل نظام تا معاندا...ادامه مطلب»

کودتای ۲۸ مرداد...
parseed.ir 19/08/1953 تاریخ
کودتای ۲۸ مرداد (به تعبیر حکومت پهلوی: رستاخیز ۲۸ مرداد) کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آژانس اطلاعات مرکز...ادامه مطلب»

آغاز سهمیه‌بندی بنزین در ایران ...
1host2u.com ۱۳۸۶/۰۴/۰۶ تاریخ
سهمیه‌بندی سوخت در ایران طرحی برای هدف‌مندی مصرف سوخت در کشور بود که از تیر ۱۳۸۶ تا خرداد ۱۳۹۴ اجرا شد. به همین منظور برای تمامی خودروها در ایران کارت...ادامه مطلب»

جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»


EOF