این ۸ خوراکی را نباید با معده خالی مصرف کرد

این ۸ خوراکی را نباید با معده خالی مصرف کرد ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ تغذبه

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آنلاین، #خراسان، #زخم_معده، #سرد، #نوشابه، #همشهری، #همشهری_آنلاین، #پرتقال، #کلسیم

​بعضی از مواد غذایی با این‌که بسیار برای بدن مفید هستند اما هیچ‌وقت نباید با معده خالی آن‌ها را مصرف کرد.
​به گزارش همشهری آنلاین به نقل از خراسان ، بعضی از مواد غذایی با این‌که بسیار برای بدن مفید هستند اما هیچ‌وقت نباید با معده خالی آن‌ها را مصرف کرد. برای مثال گوجه ، خیار ، پرتقال ، موز و گلابی جزو این میوه‌ها هستند. در ادامه به هشت خوراکی اشاره می‌کنیم:
پرتقال
مصرف پرتقال با معده خالی اسید معده را به مقدار زیادی افزایش می‌دهد و روی غشای مخاطی معده اثر نامطلوبی می‌گذارد و باعث ناراحتی‌ گوارشی و در نهایت استفراغ می‌شود.
گلابی
گلابی به علت دارا بودن فیبر خام می‌تواند به مخاط معده آسیب بزند و وضعیت معده را در طولانی مدت به شدت حاد کند.
موز
خوردن موز با معده خالی باعث می‌شود تا به طور ناگهانی مقدار منیزیم در بدن افزایش یابد و سبب به هم خوردن تعادل منیزیم و کلسیم در بدن ‌شود و روی قلب و عروق اثر منفی بگذارد.
خیار و سبزیجات برگی
خیار و سبزیجات برگی حاوی آمینو اسید هستند. وقتی این مواد با شکم خالی مصرف شود ، باعث سوزش سردل و دردهای شکمی می‌شود.
گوجه‌فرنگی
گوجه‌فرنگی به این علت که اسیدی است ، مواد درون آن با اسید معده واکنش شیمیایی انجام می‌دهد و ژل غیر قابل حلی تشکیل می‌دهد که به راحتی منجر به تولید سنگ و زخم معده می‌شود.
ماست
ماست از جمله مواد غذایی است که نباید با شکم خالی مصرف کرد چرا که باکتری‌های مفید روده را نابود می‌کند. بهترین زمان برای مصرف آن ، قبل از خواب است که سبب بهبود هضم غذا و رفع یبوست می‌شود.
آب نبات و شکر
خوردن آب نبات و شکر با معده خالی باعث می‌شود که بدن به اندازه کافی نتواند انسولین تولید کند و قند خون را به حد نرمال برساند ، بنابراین قند خون به طور ناگهانی افزایش می‌یابد که منجر به بیماری‌های چشمی می‌شود.
نوشیدنی سرد
نوشیدنی‌های سردی مانند نوشابه و آب سرد ، معده را تحریک می‌کند و سبب انقباض روده ، بیماری دستگاه گوارش و مشکلات در قاعدگی در زنان می‌شود.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
۹ یار سلامتی به شرط اعتدال...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۳/۰۸/۲۹ سلامت
تغذیه > توصیه‌ها و آداب - همشهری آنلاین: اگر چه گاهی محققان به نتایج جدیدی می‌رسند و ساز دیگری کوک می‌کنند اما همگی بر یک موضوع اتفاق نظر دارند و آن ...ادامه مطلب»

مصرف این ۳ ماده غذایی موجب پوکی استخوان می‌شود ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ سلامت
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، متاسفانه مطالعات نشان می‌دهند که زنان ۴ برابرِ مردان تحت تاثیر پوکی استخوان قرار می‌گیرند. به ...ادامه مطلب»

آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۳/۰۴/۰۵ طبیعت
آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است محیط زیست > آلودگی - همشهری آنلاین: قطع دریافت ریفورمیت بنزین از پتروشیمی‌ها و افزایش توزیع بنزین پاک...ادامه مطلب»

روغن هست، دست مردم نیست | گلایه از صف‌های طولانی خرید ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ تغذبه
روغن خوراکی نیست و اگر هم باشد آنقدر کم است که به نصف صف نمی‌رسد. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از همشهری، صف‌های مردمی که از صبح زود جلوی فروشگاه‌ ها...ادامه مطلب»

نتایج یک بررسی: نور خورشید به سرعت ویروس کرونا را نابود می‌کند ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۲/۰۶ سلامت
نتایج یک بررسی مقدماتی نشان می‌دهد که نور خورشید می‌تواند به سرعت ویروس جدید کرونا را از بین ببرد. *** sunny weather به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ...ادامه مطلب»


EOF