سه شهر خوزستان از نظر دمایی رکورد جهانی زدند | ثبت اعداد جدید در مصرف برق

سه شهر خوزستان از نظر دمایی رکورد جهانی زدند | ثبت اعداد جدید در مصرف برق ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ اخبار

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آبادان، #آنلاین، #اهواز، #ایسنا، #جهانی، #خوزستان، #همشهری، #همشهری_آنلاین، #هواشناسی، #چهارشنبه

سخنگوی صنعت برق جنوب غرب کشور با بیان اینکه در ۴۸ ساعت گذشته سه شهر خوزستان از نظر دمایی رکورد جهانی زدند ، گفت: در روزهایی که سه شهر گرم دنیا در خوزستان بودند ، بدون خاموشی وضعیت شبکه را مدیریت کردیم.
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا ، کیومرث زمانی اظهار کرد: شبکه برق خوزستان روز گذشته با وجود اینکه یک روز تعطیل بود؛ به دلیل بالا بودن دمای هوا ، عدد جدیدی در مصرف برق در سال جاری ثبت کرد.
وی افزود: روز گذشته (۱۶ خردادماه) به دلیل تعطیلی اداره‌ها ۳۰۰ مگاوات در مدار قرار نداشت و ۷۰۰ مگاوات از بخش صنعت نیز از مدار خارج شده بود اما علی‌رغم این کاهش یک هزار مگاواتی ، ۷ هزار و ۸۴۸ مگاوات برق روز گذشته در خوزستان مصرف شد.
سخنگوی صنعت برق جنوب غرب کشور ادامه داد: اگر یک هزار مگاوات برق محدود شده را به میزان برق مصرفی در خوزستان اضافه کنیم ، روز گذشته باید با مصرف ۸ هزار و ۸۴۸ مگاواتی برق در خوزستان مواجه می‌شدیم.
زمانی گفت: در ۴۸ ساعت گذشته سه شهر خوزستان از نظر دمایی رکورد جهانی زدند. در این ۴۸ ساعت ، امیدیه با دمای ۵۱ درجه گرمترین شهر جهان بود ، آبادان پنجمین شهر گرم جهان و اهواز نیز سیزدهمین شهر گرم دنیا بود و این شرایط دمایی ، باعث بالا رفتن مصرف برق در خوزستان شد.
وی افزود: این شرایط دمایی در روزهای تعطیل رخ داد که ۳۰۰ مگاوات بار مصرف اداری وجود نداشت و برای بار صنعت نیز محدودیت‌هایی ایجاد شده بود.
سخنگوی صنعت برق جنوب غرب کشور گفت: البته با هماهنگی‌های انجام‌شده با اداره‌کل هواشناسی خوزستان و استانداری ، از چهارشنبه هفته گذشته پیش‌بینی‌های دمایی انجام شده بود و تعطیلی ادارات نیز در آن روز لحاظ شد.
وی تصریح کرد: این تعطیلی‌ها از روز چهارشنبه تا یکشنبه ، باعث شد از بحران سنگین مصرف برق بدون خاموشی عبور کنیم.
زمانی گفت: بنابراین در روزهایی که سه شهر گرم دنیا در خوزستان بودند ، بدون خاموشی وضعیت شبکه را مدیریت کردیم.
وی افزود: به جز حوادثی که در طول این هفته در شبکه وجود داشت که باعث خاموشی‌های ناخواسته شد ، هیچ خاموشی برنامه‌ریزی‌شده‌ای در خوزستان نداشتیم و توانستیم باری که نیاز مصرف ۸ هزار و ۸۴۸ مگاوات بود را با مصرف ۷ هزار و ۸۴۸ مگاوات در دمای ۵۱ درجه و بدون خاموشی مدیریت کنیم.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

پیش‌بینی طوفان برای ۹ استان ؛ هشدار هواشناسی...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۴/۰۵/۰۱ اخبار
آب و هوا > پیش‌بینی - همشهری آنلاین: مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: طی سه روز آینده برای استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکز...ادامه مطلب»

گرما در سیستان و بلوچستان رکورد زد | آماده باش مدیریت بحران...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۶/۰۳/۱۱ طبیعت
گرما در سیستان و بلوچستان رکورد زد و بی سابقه‌ترین روزهای این استان از نظر دمای هوا پشت سر گذاشته شد و مدیرکل بحران استان سیستان و بلوچستان در این بار...ادامه مطلب»

صعود بیت کوین به قله ماهانه | پیشتازی دوج کوین ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ اقتصاد
به گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از سی‌ان‌بی‌سی نوشت: برای سومین هفته متوالی، جریان ورود سرمایه به بیت کوین مثبت بوده که این خبر بسیار خوبی برای ب...ادامه مطلب»

ویدئو ۱۸+ | اعدام ۲۲ کماندوی تسلیم‌شده افغان توسط طالبان ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ ارتش
ویدئویی که سی‌ان‌ان از اعدام ۲۲ کماندوی افغان هنگام تسلیم شدن به طالبان منتشر کرده، انتقادها را از عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی از افغانستان به اوج رسان...ادامه مطلب»


EOF