معطلی شترهای قطری در گمرک ایران!

معطلی شترهای قطری در گمرک ایران! ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ طبیعت

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آفریقایی، #آنلاین، #ایران، #ایسنا، #بندر_لنگه، #ثبت_سفارش، #حیوانات، #صاحب_کالا، #فرانسوی، #قانونی، #همشهری، #همشهری_آنلاین، #واردات، #وارداتی، #وزیر، #گمرک، #گمرک_ایران

آنطور که معاون فنی گمرک ایران می‌گوید محموله شترهایی که اخیرا وارد گمرک شده بود ولی به دلیل نقص اسناد و عدم تائید منشا ارز امکان ترخیص نداشت ، برای جلوگیری از اتلاف این حیوانات تحویل صاحب کالا شد.
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا ، جریان شترهای قطری نیز مانند محموله های قبلی حیواناتی که به گمرک رسیده بودند ، حواشی خود را داشت. ولی اعلام معاون فنی گمرک ایران به ایسنا از این حکایت دارد که این حیوانات نیز در نهایت برای ممانعت از تلف شدن ترخیص و تحویل صاحب کالا شده اند.
ارونقی در این رابطه توضیح داد که بامداد دیروز ۱۱ کامیون حاوی ۱۸۴ نفر شتر از مبدا قطر وارد بندر لنگه شده در حالی که هیچ یک از فرایند ورود کالا را طی نکرده بود و حتی ثبت سفارش آن امروز صادر شده است.
وی با بیان اینکه این شترها حتی به گمرک اظهار نشده و کد رهگیری بانک جهت تائید منشا ارز هم نداشت ، افزود: در این شرایط امکان ترخیص این حیوانات برای گمرک ایران وجود نداشت.
این مقام مسئول در گمرک ایران ادامه داد: اما با توجه به اینکه در دو روز آخر هفته به دلیل تعطیلی ، امکان انجام فرایند تجاری برای صاحب کالا وجود نداشت و با توجه به گرمای شدید احتمال تلف شدن این حیوانات مطرح بود ، با هماهنگی های صورت گرفته از سوی گمرک و اخذ مجوزهای قانونی ، محموله شترها نیز ترخیص و تحویل صاحب آن شد.
به گفته ارونقی ، صاحب کالا متعهد شده که ابتدای هفته آینده در اسرع وقت جهت انجام فرایند قانونی ترخیص شترهای وارداتی اقدام کنند.
معاون فنی گمرک ایران یادآور شد که از ۱۸۴ شتری که به گمرک رسید ، یک نفر قبل از ورود و در مسیر ، تلف شده بود.

گفتنی است طی مدت اخیر بارها محموله حیوانات از سوی واردکنندگان به گمرک رسیده ولی فرایند واردات را از قبل طی نکرده بودند؛ به طوری که فقط در حد ثبت سفارش بوده و سایر مجوزها از جمله کد رهگیری بانک صادر نشده بود و امکان ترخیص نداشت ولی به دلیل شرایط خاص موجودات زنده و امکان تلف شدن ، طی رایزنی و دریافت تعهد با حواشی بسیار ترخیص شده بودند؛ از جمله آنها گورخرهای آفریقایی که بعد از ترخیص دو راس آن تلف شد ، گوسفندان فرانسوی که با وساطت وزیر کشاورزی ترخیص شدند و یا مسافری که سه چمدان خزنده آورده بود و در نهایت مرجوع شد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

۶ میلیون تن کالای ترخیص نشده در بنادر و گمرک داریم | همه دلایل ایستایی...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۷/۰۵ واردات-صادرات
جمال ارونقی، معاون فنی و امور گمرکی می‌گوید تامین ارز در صدر مشکلات ترخیص کالا قرار دارد و یکی از ضعف‌های بزرگ این است که هیچ سامانه جامعی از صفر تا ص...ادامه مطلب»

فعالیت چند واردکننده خودرو متوقف شد...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۵/۱۰/۱۸ خودرو
اقتصاد > اقتصاد‌ ایران - همشهری آنلاین: وزارت صنعت، معدن و تجارت فعالیت چند شرکت واردکننده خودرو از جمله واردکنندگان اوپل، هوندا، اشکودا، ب. ام. و، س...ادامه مطلب»

واکنش‌ها به ادعای جنجالی یک نماینده درباره واگذاری جزایر ایرانی...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ سیاست
پخش مصاحبه ‌احمدی بیغش نماینده مردم شازند در مجلس که ادعا کرده «واگذاری جزیره‌های کشور به چین⁩، واقعیت دارد ولی با فشار مردم و مجلس جلوی آن گرفته خواه...ادامه مطلب»

همشهری آنلاین: شبکه ملی اطلاعات معماری نشده است؛ چیزی به نام اینترنت م...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۲/۰۸/۲۷ دانش
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات معماری نشده بود، درباره آزادسازی حوزه واردات پهنای باند نیز گفت: موافق هستیم شرکت‌های دیگر هم در زم...ادامه مطلب»


EOF