تنش آبی ۳۱۳ روستای گیلان را تهدید می‌کند

تنش آبی ۳۱۳ روستای گیلان را تهدید می‌کند ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ طبیعت

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آبفا، #آنلاین، #استان_گیلان، #باب، #بخش_خصوصی، #بسته_بندی، #خبر، #همشهری، #همشهری_آنلاین، #گیلان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان از تنش آبی ۳۱۳ روستای گیلان در تابستان خبر داد.
« سید محسن حسینی » به همشهری آنلاین گفت: کاهش نزولات جوی در استان ، منجر به کاهش آب دهی ۵۷۶ دهنه چشمه ی کوهستانی شده است. پیش بینی می‌کنیم ۳۱۳ روستای کوهستانی با کمبود آب شرب مواجه شوند.
حسینی بیان کرد: در این خصوص تمهیدات خاصی از سوی آب و فاصلاب گیلان فراهم شده است. دراین بخش تانکرهای آبرسان آبفا و بخش خصوصی آماده آبرسانی به این روستاها هستند. همچنین هزار و ۱۴۸ مخزن ذخیره آب در نقاط مختلف استان و ۴ شرکت بسته بندی آب ، گیلان پیش بینی شده است. در حال حاضر شرکت آب و فاضلاب گیلان هیچ برنامه مدونی برای قطعی آب دراین روستاها ندارد.
حسینی ابراز امیدواری کرد: با راه اندازی کامل تصفیه خانه جدید آب گیلان ۱۸ شهر و ۵۶۸ روستا تحت پوشش این شبکه برای مصرف آب غیر شرب قرار گیرند.
در حال حاضر بیش از یک میلیون مشترک شهری و روستایی در گیلان از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردارند که ۶۵۴ حلقه چاه ، ۵۷۶ دهنه چشمه ، ۱۳ باب تصفیه خانه ، ۶۲۰ واحد ایستگاه پمپاژ و ۵۳۲ هزار مترمکعب مخزن ، آب مورد نیاز این مشترکین را تامین می کند. بیش از ۹۹ درصد جمعیت شهری و ۷۷.۳۲ درصد جمعیت روستایی استان گیلان از خدمات آب شرب بهداشتی بهره مند هستند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
عمارت دانشسرای رشت خریداری می‌شود ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ تاریخ
پس از چند سال چالش بین مدیران شهری و میراث فرهنگی گیلان بر سر تملک عمارت ۱۲۰ساله دانشسرای رشت، سرانجام شورای شهر رشت این مجموعه تاریخی را خریداری می‌ک...ادامه مطلب»

طرز تهیه باقلا قاتق | فوت و فن‌ خوشمزه شدن این غذای گیاهی و جذاب ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ تغذبه
باقلاقاتق یکی از غذاهای محلی استان گیلان است که گیاهی است و ترکیبی از انواع طعم‌های جذاب است و سریع هم درست می‌شود. به گزارش همشهری آنلاین، حتی گوشت‌خ...ادامه مطلب»

خطر بازگشت بحران در گیلان؛ افزایش ۷۰۰ بیمار فقط در دو روز | آمار ابتلا...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۲/۰۶ سلامت
نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان گفت: پس از عادی شدن ترددها بیشتر مبتلایان در حوزه خانوادگی است، یعنی مردم با عادی قلمداد کردن این موضوع در م...ادامه مطلب»

ورود یک میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر به گیلان ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۱/۰۲ خودرو
به گزارش همشهری آنلاین، مدیرکل میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: تاکنون۱۷هزار و ۸۳۹ نفر از موزه‌ها، اماکن تاریخی و تأسیسات تفریحی استان با...ادامه مطلب»

تولید واریته جدید کرم ابریشم در گیلان ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ فرهنگ
رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور از تحقیقات بروی واریته های جدید کرم ابریشم و تولید انبوه آن در سال ۱۴۰۱ در مرکز تحقیقات کرم ابریشم گیلان خبر داد. عدیل ...ادامه مطلب»


EOF