تنش آبی ۳۱۳ روستای گیلان را تهدید می‌کند

تنش آبی ۳۱۳ روستای گیلان را تهدید می‌کند ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ طبیعت

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آبفا، #آنلاین، #استان_گیلان، #باب، #بخش_خصوصی، #بسته_بندی، #خبر، #همشهری، #همشهری_آنلاین، #گیلان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان از تنش آبی ۳۱۳ روستای گیلان در تابستان خبر داد.
« سید محسن حسینی » به همشهری آنلاین گفت: کاهش نزولات جوی در استان ، منجر به کاهش آب دهی ۵۷۶ دهنه چشمه ی کوهستانی شده است. پیش بینی می‌کنیم ۳۱۳ روستای کوهستانی با کمبود آب شرب مواجه شوند.
حسینی بیان کرد: در این خصوص تمهیدات خاصی از سوی آب و فاصلاب گیلان فراهم شده است. دراین بخش تانکرهای آبرسان آبفا و بخش خصوصی آماده آبرسانی به این روستاها هستند. همچنین هزار و ۱۴۸ مخزن ذخیره آب در نقاط مختلف استان و ۴ شرکت بسته بندی آب ، گیلان پیش بینی شده است. در حال حاضر شرکت آب و فاضلاب گیلان هیچ برنامه مدونی برای قطعی آب دراین روستاها ندارد.
حسینی ابراز امیدواری کرد: با راه اندازی کامل تصفیه خانه جدید آب گیلان ۱۸ شهر و ۵۶۸ روستا تحت پوشش این شبکه برای مصرف آب غیر شرب قرار گیرند.
در حال حاضر بیش از یک میلیون مشترک شهری و روستایی در گیلان از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردارند که ۶۵۴ حلقه چاه ، ۵۷۶ دهنه چشمه ، ۱۳ باب تصفیه خانه ، ۶۲۰ واحد ایستگاه پمپاژ و ۵۳۲ هزار مترمکعب مخزن ، آب مورد نیاز این مشترکین را تامین می کند. بیش از ۹۹ درصد جمعیت شهری و ۷۷.۳۲ درصد جمعیت روستایی استان گیلان از خدمات آب شرب بهداشتی بهره مند هستند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
معمای مرگ فوک‌های خزری ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ طبیعت
افزایش تلفات فوک‌های خزری در استان‌های گیلان و مازندران طی ماه‌های گذشته نگرانی‌ها از انقراض این گونه نادر دریای خزر را بیشتر کرده‌ است. همشهری آنلاین...ادامه مطلب»

پیک ششم چقدر به ما نزدیک است؟ جولان کرونا در گیلان ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ سلامت
هرچند پیک ششم هنوز خیز برنداشته، اما در کمین است تا خود را به تخت‌های بیمارستان‌ها برساند. آن‌ هم در ایامی که بسیاری از مناسبت‌ها و سفرها با کمترین رع...ادامه مطلب»

عمارت دانشسرای رشت خریداری می‌شود ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ تاریخ
پس از چند سال چالش بین مدیران شهری و میراث فرهنگی گیلان بر سر تملک عمارت ۱۲۰ساله دانشسرای رشت، سرانجام شورای شهر رشت این مجموعه تاریخی را خریداری می‌ک...ادامه مطلب»

تولید واریته جدید کرم ابریشم در گیلان ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ فرهنگ
رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور از تحقیقات بروی واریته های جدید کرم ابریشم و تولید انبوه آن در سال ۱۴۰۱ در مرکز تحقیقات کرم ابریشم گیلان خبر داد. عدیل ...ادامه مطلب»

سیمای بی‌رنگ و روی رشت ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ طبیعت
شهروندان رشت از وضعیت نهال‌کاری و گل‌کاری در پارک‌ها، میدان‌های شهر و بلوارها گلایه دارند. همشهری آنلاین-فرشته رضایی: ایجاد فضای آرامش‌بخش و شاداب‌ساز...ادامه مطلب»


EOF