عکس یادگاری طالبان که خاطره دهه ۷۰ را زنده کرد | طالبان پشت دروازه های مزار شریف

عکس یادگاری طالبان که خاطره دهه ۷۰ را زنده کرد | طالبان پشت دروازه های مزار شریف ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ ارتش

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آنلاین، #اسلامی، #اشرف، #اعتراض، #افغانستان، #ایران، #ایرانی، #بسیج، #بلخ، #دروازه، #دولت، #شبکه‌های_اجتماعی، #شهریور، #طالبان، #طلوع، #قندوز، #مجلس، #مردم، #مزار_شریف، #نمایندگان، #هرات، #همشهری، #همشهری_آنلاین، #کابل، #کنسولگری_ایران

عکس یادگاری نیروهای طالبان با دروازه‌های شهر مزارشریف ، بار دیگر خاطره تلخ دهه‌ ۱۳۷۰ شمسی و تسلط این گروه بر سراسر افغانستان را برای مردم این کشور زنده کرد.
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه همشهری ، دیروز برای ساعاتی ، نیروهای طالبان که در اطراف شهر مزارشریف با نیروهای دولتی درگیر بودند ، به پشت دروازه‌های شهر رسیدند ، عکس یادگاری گرفتند و عکس‌های خود را بلافاصله در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند. هرچند حدود ۲ ساعت بعد نیروهای ویژه وارد منطقه شدند و نیروهای طالبان را پس زدند اما این اتفاق ، نگرانی مردم را به‌دنبال داشته است.
نیروهای ویژه نیز بعد از رسیدن به دروازه‌های شهر و پاکسازی منطقه ، در واکنش به عکس‌های نیروهای طالبان ، از خود عکسی به یادگار گرفتند و در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند.
درگیری‌های اطراف مزارشریف در شمال افغانستان ، در ادامه درگیری‌های روزهای اخیر در این منطقه است. طی روزهای اخیر کنترل شهرهای کوچک و بزرگ در ولایت‌های فاریاب ، تخار ، بغلان و قندوز بارها بین نیروهای دولتی و نیروهای طالبان دست به‌دست شده است. درگیری ممتد در این مناطق زندگی مردم را مختل کرده و باعث اعتراض مسئولان محلی به دولت مرکزی شده است.
به‌گزارش تلویزیون طلوع افغانستان ، نمایندگان این مناطق در مجلس ، دیروز در نشستی اضطراری در کابل در مورد وخامت اوضاع هشدار دادند. عطا محمد نور از چهره‌های جهادی و از رهبران حزب جمعیت اسلامی ، محمد محقق ، رهبر حزب اسلامی مردم افغانستان و شماری دیگر از چهره‌های بانفوذ ، فراخوان بسیج ملی داده‌اند. احزاب با فرماندهان‌شان دیدارهایی برگزار کرده و در حال آماده‌ شدن برای ایستادگی در برابر طالبان هستند. این اقدامات در شرایطی صورت گرفته که انتقادات به دولت اشرف غنی به‌خاطر ناتوانی در برقراری امنیت شدت گرفته است.
حمله طالبان به مزارشریف یادآور یورش نیروهای این گروه به این شهر در سال ۱۳۷۷ است. مزار شریف ، بزرگ‌ترین شهر در شمال افغانستان و مرکز ولایت بلخ است. نیروهای طالبان ۲۳ سال قبل این شهر را تصرف کردند تا بر حدود ۹۰ درصد از خاک افغانستان کنترل پیدا کنند. طالبان پیش از حمله به مزارشریف ، کنترل شهرهای مهم هرات ، کابل و جلال‌آباد را به‌دست گرفته بود.
در همان حمله ، نیروهای طالبان با ورود به کنسولگری ایران در مزارشریف ، ۸‌ دیپلمات و یک خبرنگار ایرانی را به شهادت رساندند. تشدید درگیری‌ها در شمال افغانستان و پیشروی نیروهای طالبان در نقاط مختلف افغانستان در حالی اتفاق می‌افتد که هیچ امیدی به مذاکرات صلح میان دولت و طالبان نیست.
همزمان ، ادامه روند خروج نیروهای آمریکایی و دیگر نیروهای خارجی مستقر در افغانستان نیز به نگرانی‌ها افزوده است. آمریکا قرار است تا شهریور امسال به‌طور کامل نیروهای خود را از افغانستان خارج کند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

نبویان رسما عذرخواهی کند|تهمت ناروایی به جمهوری اسلامی زدند...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۶/۰۳/۱۱ سیاست
واكنش ظريف به صحبت نبويان در مورد تحويل سردار سليماني به آمريكا: نبویان رسما عذرخواهی کند|تهمت ناروایی به جمهوری اسلامی زدند وزیر خارجه در مورد اظهار...ادامه مطلب»

تاسیس حزب توده ایران...
fa.wikipedia.org 02/10/1941 تاریخ
بلافاصله پس از تبعید رضاشاه پهلوی و آزادی زندانیان سیاسی، عده‌ای از اعضای جوان‌تر «۵۳ نفر» مارکسیست مشهور، از جمله ایرج اسکندری، بزرگ علوی، عبدالحسین ...ادامه مطلب»

واکنش‌ها به ادعای جنجالی یک نماینده درباره واگذاری جزایر ایرانی...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ سیاست
پخش مصاحبه ‌احمدی بیغش نماینده مردم شازند در مجلس که ادعا کرده «واگذاری جزیره‌های کشور به چین⁩، واقعیت دارد ولی با فشار مردم و مجلس جلوی آن گرفته خواه...ادامه مطلب»

آغاز پادشاهی شاه صفی یکم ...
1host2u.com 28/01/1629 تاریخ
شاه صفی یکم (زاده ۱۶۱۱ - درگذشته ۱۲ مه ۱۶۴۲) ششمین پادشاه صفوی ایران است که از ۱۰۰۷ تا ۱۰۲۱ خورشیدی، (۱۶۲۹ تا ۱۶۴۲ میلادی یا ۱۰۳۸ تا ۱۰۵۲هجری قمری) به...ادامه مطلب»


EOF