رکورد دمای ۷۰ ساله تبریز شکست

رکورد دمای ۷۰ ساله تبریز شکست...
asriran.com ۱۴۰۰/۰۴/۰۵ طبیعت

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #آذربایجان، #آذربایجان_شرقی، #بستان، #بناب، #تبریز، #خرداد، #سهند، #شبستر، #مراغه، #هواشناسی

این شرایط دمایی نخستین بار در ۷۰ سال گذشته است که متوسط دمای هوای تبریز در خردادماه به ۳۸.۳ درجه سانتی گراد رسید
مدیر کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: متوسط دمای هوای این استان در خرداد امسال با ۱.۷ درجه افزایش ، رکورد ۷۰ سال گذشته را شکست.
به گزارش ایرنا؛ علی دولتی‌ مهر روز جمعه با اشاره به افزایش بی سابقه دما در خردادماه در بیشتر شهرهای استان گفت: این شرایط دمایی نخستین بار در ۷۰ سال گذشته است که متوسط دمای هوای تبریز در خردادماه به ۳۸.۳ درجه سانتی گراد رسید در حالی که تا پیش از این بیشترین متوسط دمای ثبت شده در خردادماه ۳۶.۶ درجه سانتی گراد بود که در سال ۱۳۹۳ ثبت شده است.
مدیرکل هواشناسی آذربایجان شرقی اظهار کرد: رکورد متوسط دمای هوای خردادماه در شهر مراغه ۳۹ درجه سانتیگراد ، بستان آباد ۳۴.۶ ، بناب ۳۸ ، کلیبر ۳۵.۱ ، مرند ۳۵.۶ ، ملکان ۴۰ درجه ، شبستر ۳۷.۵ درجه ، سهند ۳۵.۴ درجه ، عجب شیر ٣٨.۲ درجه ، از بدو تاسیس ایستگاه‌ها شکسته شد.
دولتی مهر افزود: علاوه بر دماهای حداکثر ، دماهای حداقل نیز به طور متوسط بیش از ۶ درجه نسبت به بلند مدت ۷۰ سال افزایش یافته است.
---این شرایط دمایی نخستین بار در ۷۰ سال گذشته است که متوسط دمای هوای تبریز در خردادماه به ۳۸.۳ درجه سانتی گراد رسید ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

یارسان کیست اهل حق چیست؟ ...
fa.wikipedia.org ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ فرهنگ
اهل حق یا یارسان به پیروان دین یاری گفته می‌شود که به‌طور عمده در دو کشور ایران و عراق پیرو دارد. دین یاری دینی است با مناسک عرفانی که تاریخ دقیق شکل...ادامه مطلب»

روحانی در پاسخ به درخواست رفع حصر: بازوی من قدرت بعضی چیزها را ندارد/ب...
asriran.com ۱۳۹۶/۰۲/۲۵ سیاست
رییس جمهور گفت: بعضی کارها وجود دارد که با رای 51 درصد انجام نمی شود،‌اما رای بالاتر کارساز خواهد بود. یک کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در واکنش به س...ادامه مطلب»

درگذشت صمد بهرنگی ...
1host2u.com 31/08/1967 تاریخ
صمد بهرنگی در شهریور ۱۳۴۷ در رود ارس و در ساحل روستای کوانق غرق شد. صمد بهرنگی (زاده ۲ تیر ۱۳۱۸ تبریز - درگذشت ۹ شهریور ۱۳۴۷ قره داغ) معلم، منتقد اجت...ادامه مطلب»

آغاز به کاردانشگاه آزاد اسلامی ...
fa.wikipedia.org ۱۳۶۱/۰۵/۱۰ تاریخ
دانشگاه آزاد اسلامی سامانه‌ای دانشگاهی در ایران و خارج ازایران است و از بزرگ‌ترین مراکز آموزشی در ایران است که کار خود را در ۱۰ مرداد ۱۳۶۱ آغاز کرد. ...ادامه مطلب»


EOF