پرداخت ۳۰ دلار بیت‌کوین به هر السالوادوری

پرداخت ۳۰ دلار بیت‌کوین به هر السالوادوری ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ اقتصاد

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آمریکای_جنوبی، #آنلاین، #السالوادور، #اندروید، #بیت‌کوین، #توییتر، #جلب، #دلار، #رویترز، #قانونی، #مجازی، #مجلس، #مردم، #همشهری، #همشهری_آنلاین، #پاراگوئه، #پارلمان، #کرسی، #کنگره، #کیف_پول

این روزها السالوادوری‌های بسیاری مشغول ثبت‌نام در یک کیف پول دیجیتال خاص هستند تا هدیه خود را از رئیس‌جمهوری کشورشان دریافت کنند.
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه همشهری ، نجیب ابوکیله ، رئیس‌جمهوری السالوادور ، برنامه‌ای را تنظیم کرده است که براساس آن ، به هر شهروند این کشور معادل ۳۰ دلار بیت‌کوین اختصاص پیدا می‌کند. این پول با ثبت‌نام هر السالوادوری در کیف پول دیجیتال « چیوو » (Chivo) که با سیستم ‌عامل‌های اندروید و iOS سازگار است ، امکان‌پذیر خواهد بود.
هر السالوادوری بلافاصله پس از باز کردن حساب کاربری خود در این کیف پول ، ۳۰ دلارش را دریافت خواهد کرد. برای ثبت‌نام تنها کافی است که شماره شناسایی السالوادوری خود و همچنین شماره تلفن وارد سیستم شود.
ابوکیله می‌گوید که با این کار می‌تواند مردم کشورش را برای استفاده از ارزهای دیجیتال تشویق کند. از سوی دیگر ، پس از اقدام شگفت‌انگیز السالوادور در تبدیل بیت‌کوین به واحد پول قانونی در این کشور ، شایعات بسیار زیادی در فضای مجازی شکل گرفته که مقامات پاراگوئه نیز به‌دنبال چنین کاری هستند.
به گزارش رویترز ، کارلوس رخالا ، نماینده پارلمان این کشور آمریکای جنوبی که در اوایل‌ماه ژوئن ناخواسته با یک توییت هیجان‌هایی را برانگیخته بود ، می‌گوید که او لایحه‌ای را برای ساماندهی ارزهای دیجیتال پیشنهاد داده است ، اما در آن بحثی درخصوص قانونی‌شدن این ارزها وجود ندارد. او گفت: « این یک اسکناس دیجیتال است و با السالوادور متفاوت است؛ زیرا آنها رمزارز را به‌عنوان واحد پول قانونی درنظر می‌گیرند و باید بگویم که در پاراگوئه انجام چنین کاری غیرممکن است. »
در اوایل‌ ماه ژوئن رخالا در توییتر نوشته بود که درماه ژوئیه ما بیت‌کوین را قانونی می‌کنیم. همین موضوع باعث شد تا در توییتر و به ‌طورکلی در برخی رسانه‌ها ، شایعاتی در این خصوص شکل بگیرد. این نماینده ۳۶ ساله مجلس پاراگوئه که رهبری یک حزب سیاسی کوچک با مجموع ۴ کرسی در کنگره را برعهده دارد ، حالا به‌دنبال جلب حمایت برای تصویب لایحه تنظیم دارایی‌های دیجیتال است. او در حال کار روی ۳ پیش‌نویس قانونی است که قصد دارد در ۱۴ ژوئیه ارائه دهد. از سوی دیگر ، السالوادور یک گام دیگر به سمت رواج بیت‌کوین در این کشور آمریکای مرکزی برداشته است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

تشدید تلاش‌ها برای مسدودسازی اینستاگرام در آستانه مجلس یازدهم | استقبا...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۲/۱۴ اینترنت-آی.تی
۴۰۰ طلبه در نامه‌ای به رییس قوه قضاییه جمهوری اسلامی خواستار برخورد با عاملان ولنگاری فضای مجازی از جمله محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری ا...ادامه مطلب»

روزگار بحرانی آنکارا سقوط آزاد لیر ادامه دارد ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ اخبار
همزمان با وخیم‌ شدن شرایط ارزی و تورمی ترکیه، تنش‌های این کشور با قدرت‌های غربی نیز رو به افزایش است. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه همشهری،...ادامه مطلب»

مردم عادی، پشت درهای فیلترینگ طرح مجلس ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ اینترنت-آی.تی
ه‌علت تحریم‌ها و FATF درصورت تصویب طرح جنجالی مجلس برای اینترنت، مردم عادی شاهد فیلترینگ بسیار گسترده‌ای خواهند بود. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از...ادامه مطلب»

چرا آمار کشته‌شدگان آبان منتشر نشد؟ | رئیس جمهور می‌گوید وضعیت کشور عا...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ سیاست
دولت عامدا یا سهوا با ورود کرونا به کشور ارائه توضیح کشته‌های آبان، هواپیمای اوکراینی و نیلوفر بیانی را به فراموشی سپرده است، درحالی‌که خود رئیس‌جمهور...ادامه مطلب»


EOF