نام کاراته کای دوپینگی ایران در آستانه المپیک لو رفت

نام کاراته کای دوپینگی ایران در آستانه المپیک لو رفت ...
tabnak.ir ۱۴۰۰/۰۴/۰۷

کلیدواژه ها:#Tabnak.ir، #آستانه، #اعتبار، #المپیک، #ایران، #بازی‌های_آسیایی، #بخشش، #بهمن، #توکیو، #تیم_ملی، #جهانی، #خبر، #دارویی، #سرمربی_تیم_ملی، #قاره‌ای، #لیسبون، #مرداد، #ورزشی، #کاراته

با توجه به این که از بین سجاد گنج زاده و بهمن عسگری ، بهمن سهمیه را یک سال و نیم قبل گرفته و هروی این مطلب را عنوان داشته بود ، به نظر می‌رسد محروم قطعی ما در المپیک همین بهمن عسگری است.
بهمن عسگری کاراته کای ملی پوش ایران در بهمن ماه سال ۹۸ سهمیه المپیک را گرفته بود و نیازی نداشت برای مسابقات کاراته وان لیسبون دوپینگ کند ، اما اشتباه پزشک خانوادگی او باعث شد نام او در فهرست دوپینگی‌های ناخواسته برود.
به گزارش تابناک ورزشی ، شهرام هروی سرمربی تیم ملی کاراته که از دوپینگی شدن شاگردش بسیار ناراحت است ، تاکید کرد این ورزشکار که متهم به دوپینگ شده بسیار خوش اخلاق و شایسته بود و در چند سال اخیر ۳۰ بار آزمایش منفی دوپینگ داشته است. هروی از او نامی نبرد ، اما گفت این ورزشکار سهمیه المپیک را یک سال و نیم قبل گرفت. با توجه به این که از بین سجاد گنج زاده و بهمن عسگری ، بهمن سهمیه را یک سال و نیم قبل گرفته و هروی این مطلب را عنوان داشته بود ، به نظر می‌رسد محروم قطعی ما در المپیک همین بهمن عسگری است.
بهمن عسگری ۴ طلای جهانی ، یک طلای بازی‌های آسیایی و ۴ طلای قهرمانی جهان را داشته است و قهرمانی با چنین اعتبار و چنین کارنامه‌ای نمی‌تواند برای شرکت در مسابقات کاراته وان لیسبون در حالی که سهمیه المپیک را قبل از همه به دست آورده بود دوپینگ کند.
در این میان او در بهمن ماه به پزشکی مراجعه می‌کند و از او دارویی می‌گیرد و با اصرار به پزشک تاکید می‌کند که از ممنوعه نبودن دارو اطمینان داشته باشد و پزشک هم ادعا می‌کند داروی مورد نظر در لیست ممنوعه نیست ، اما با همه این احوال آن چه نباید رخ داده است.
در این میان مقصر اول پزشک مربوطه است که ظاهرا دانش کافی از دارو‌های ضد دوپینگ نداشته است و مقصر دوم خود بهمن عسگری عزیز که در شرایطی که آماه بود دهمین طلای معتبر خود از میادین جهانی و قاره‌ای را بگیرد این گونه همه ما را در بهت فروبرد.
خبر کوتاه بود ، دوپینگ قهرمان خوش اخلاق رشته مردان که یک سال ونیم قبل سهمیه گرفته بود مثبت اعلام شد ، احتمالا نام او به این دلیل برده نشده که شاید کمیته بین المللی ، صحت دعاوی و مستندات پرونده بهمن را تایید کند که بعید می‌دانیم این گونه باشد. امیدواریم بهمن عزیز هم خود ، روحیه نباخته و برای میادین بعدی تلاشی وافر کند ولو این که ما تصور داریم همین حالا هم شانس بخشش او ولو اندک وجود دارد.
از ایران سارا بهمنیار ، حمیده عباسعلی وسجاد گنج زاده در المپیک توکیو که مرداد ماه برگزار می شود ، حضور دارند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
ایران آماده باگفت‌وگو با فرزان عاشورزاده، قهرمان جهان «سونامی» تکواندو...
ion.ir ۱۳۹۴/۱۰/۱۳
تیم ملی تکواندو ایران در سال2014 و 2015 با حضور تکواندوکاران جوان نتایج فوق العاده ای در مسابقات جهانی و آسیایی بدست آورد؛ یکی از تکواندوکارانی که با ...ادامه مطلب»

مروری بر اتفاقات مهم حوزه موسیقی کشور در سال ۱۳۹۳ | موسیقی ایرانیان...
musiceiranian.ir ۱۳۹۴/۰۲/۰۱ سرگرمی
موسیقی ایرانیان – مهری علمداری: موسیقی کشورمان در سال‌ ۱۳۹۳ پستی و بلندی‌های زیادی را طی کرد و یکی از سال‌های پرحاشیه‌اش را پشت سرگذاشت. اتفاقات و روی...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

علی کریمی جادوگر و مارادونای آسیا ...
1host2u.com ۱۳۹۵/۰۸/۱۵ مردم
محمد علی کریمی پاشاکی متولد 17 آبان ماه 1357 درکرج ؛ مشهور به علی کریمی ؛ بازیکن و مربی فوتبال ایران . کیست که او را نشناسد ؟ او نیاز به معرفی ندارد...ادامه مطلب»

معرفی 14 بازیکن تیم ملی والیبال برای انتخابی المپیک ...
tabnak.ir ۱۳۹۵/۰۵/۱۵
رائول لوزانو سرمربی تیم ملی والیبال ایران 14 بازیکن تیم کشورمان را برای حضور در این رقابت ها معرفی کرد. سرمربی تیم ملی والیبال ایران 14 بازیکن شرکت ک...ادامه مطلب»


EOF