سرنگونی مجسمه ملکه انگلیس در کانادا (+عکس)

سرنگونی مجسمه ملکه انگلیس در کانادا (+عکس)...
asriran.com ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ اخبار

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #اعتراض، #انگلیس، #انگلیسی، #بومی، #تاریخ، #حاکمیت، #شبانه_روزی، #شورای_شهر، #فرهنگ، #ملکه_الیزابت، #میدان، #کانادا، #کشف، #کودکان

کانادا یکی از کشورهایی است که همچنان تحت حاکمیت خانواده پادشاهی انگلیس و پادشاه یا ملکه انگلیس اداره می شود.
شماری از فعالان اجتماعی در اعتراض به سوابق استعماری انگلیس علیه بومیان کانادا ، مجسمه ملکه های فعلی و سابق انگلیس (ملکه ویکتوریا و ملکه الیزابت) را در این کشور سرنگون کردند.
به گزارش عصرایران ، ملکه الیزابت دوم ، ملکه انگلیس همزمان پادشاه و عالی ترین مقام در کانادا به شمار می رود.
اتفاقات اخیر یعنی کشف گورهای دسته جمعی کودکان بومی در مدارس ادغام ، باعث خشم زیادی شده است. این گورها در مدارس شبانه روزی کشف شده اند. این مدارس دهها سال قبل با هدف یکدست سازی و محو فرهنگ بومیان کانادا در این کشور از سوی اشغالگران انگلیسی راه اندازی شدند و برای سال های زیادی ادامه یافتند.
کانادا یکی از کشورهایی است که همچنان تحت حاکمیت خانواده پادشاهی انگلیس و پادشاه یا ملکه انگلیس اداره می شود.
ملکه الیزابت ملکه انگلیس نه تنها رئیس و عالی ترین مقام در بریتانیاست بلکه پادشاه و عالی ترین مقام در 15 کشور دیگر از جمله کانادا ، نیوزیلند و استرالیاست.
برخی در کانادا به خانواده سلطنتی انگلیس به عنوان نمودی از تاریخ استعماری کشور کانادا می نگرد.
سرنگونی مجسمه ها در روز ملی کانادا و در شهر "فینینگ" در منطقه "مانیتوبا" در مرکز کانادا روی داد.
این جشن و مراسم در سالگرد اعلام اتحادیه کانادا در سال 1867 برگزار می شود.
گروهی از معترضین و شرکت کنندگان در راهپیمایی که در مقابل شورای شهر تجمع کرده بودند؛ به یاد کودکان قربانی در جوامع بومیان کانادا ، پیراهن های نارنجی رنگ به تن داشتند.
این پیراهن های نارنجی رنگ برای گرامیداشت کودکان بومی / ساکنان نخستین / ساکنان اصلی کانادا بودند که به مدارس شبانه روزی بدنام ارسال شده و هم اکنون گورهای دسته جمعی بزرگی از آنها کشف شده است.
معترضان به سمت مجسمه ملکه ویکتوریا (ملکه سابق انگلیس) رنگ قرمز پرتاب و یک نوشته بزرگ را بر روی مجسمه نصب کردند: "ما فقط کودک بودیم ... آنها را به خانه برگردانید". معترضان به وسیله طناب ، این مجسمه را برچیدند.
همچنین مجسمه کوچکتری از ملکه الیزابت دوم ( ملکه فعلی انگلیس) در سمت شرقی میدان نیز برچیده شد.

---کانادا یکی از کشورهایی است که همچنان تحت حاکمیت خانواده پادشاهی انگلیس و پادشاه یا ملکه انگلیس اداره می شود. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
نسل‌کشی ارمنی‌ها توسط امپراتوری عثمانی ...
parseed.ir 24/04/1915 تاریخ
نسل‌کشی ارمنی‌ها (به ارمنی:Հայոց Ցեղասպանություն، به ترکی استانبولی:Ermeni Soykırımı) که گاهی با عناوین دیگری چون هولوکاست ارامنه، کشتار ارامنه و نیز ...ادامه مطلب»

تاسیس حزب توده ایران...
fa.wikipedia.org 02/10/1941 تاریخ
بلافاصله پس از تبعید رضاشاه پهلوی و آزادی زندانیان سیاسی، عده‌ای از اعضای جوان‌تر «۵۳ نفر» مارکسیست مشهور، از جمله ایرج اسکندری، بزرگ علوی، عبدالحسین ...ادامه مطلب»

دو فهم ناسازگار از «آزادی بیان» ...
tarjomaan.com ۱۳۹۶/۱۰/۲۱ سیاست
مشاجرات کنونی بر سر آزادی بیان بازتاب تنش میان دو مفهوم متمایز است: آیسگوریا و پارسّیا شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ ۰۸:۳۵ ترزا بیجان ترجمۀ: علی برزگر مرجع: Atla...ادامه مطلب»

سالروز تولد بزرگترین کمدین ایران ...
iranmatlab.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۴ مردم
اردیبهشت‌ماه مصادف با تولد زنده‌یاد رضا ارحام صدر بازیگر سینما،‌ تئاتر و تلویزیون بود که به گواه بسیاری هنوز هم از بزرگ‌ترین کمدین‌های ایران محسوب می...ادامه مطلب»

سالمرگ رئیس‌الوزرای ایران/ حسن پیرنیا درگذشت...
farsnews.com 21/11/1935 تاریخ
سالمرگ رئیس‌الوزرای ایران/ حسن پیرنیا درگذشت میرزا حسن‌خان پیرنیا مشهور به مشیرالدوله نماینده پیشین مجلس شورای ملی و رییس‌الوزرای چند دورۀ ایران، ۲۹ آ...ادامه مطلب»


EOF