عضو ارشد طالبان: هرکس با امیرالمومنین شیخ ‌هبه‌الله بیعت نکند، از اسلام خارج است

عضو ارشد طالبان: هرکس با امیرالمومنین شیخ ‌هبه‌الله بیعت نکند، از اسلام خارج است ...
entekhab.ir ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ فرهنگ

کلیدواژه ها:#Entekhab.ir، #اسلامی، #افغانستان، #جمهوری_اسلامی، #حقانی، #حکومت، #شیخ، #شیخ_‌هبه‌الله، #طالبان، #قندهار، #مردم، #نظامی، #هبت‌الله_آخندزاده، #پشتون، #گروه_تروریستی

یک عضو ارشد طالبان بعد از تصرف ولایت تخار افغانستان ، در یک سخنرانی عدم بیعت با امیرالمومنین این گروه تروریستی را مساوی با خروج از دین دانست.
جمهوری اسلامی: طالبان عدم بیعت با امیرالمومنین این گروه را در حکم خروج از دین معرفی کرد.
یک عضو ارشد طالبان بعد از تصرف ولایت تخار افغانستان ، در یک سخنرانی عدم بیعت با امیرالمومنین این گروه تروریستی را مساوی با خروج از دین دانست.
وی گفت: هرکس با امیرالمومنین شیخ ‌هبه‌الله بیعت نکند حتی اگر اهل نماز و روزه هم باشد از اسلام خارج است.
این عضو ارشد طالبان از حاضران در جلسه سخنرانی خواست سخن او را به گوش همه برسانند تا تمام مردم با امیرالمومنین شیخ‌ هبه‌الله بیعت کنند.
هبت‌الله آخندزاده
هبت‌الله آخُندزاده (متولد ۱۹۶۱ در ولایت قندهار) امیر طالبان است. او از طایفهٔ نورزایی بوده و پشتون است.
در پی حمله پهپادی نیروهای آمریکایی به خودروی ملا اختر محمد منصور و مرگ او در سال ۲۰۱۶ سخنگوی طالبان ، در بیانیه‌ای هبت‌الله آخوندزاده را رهبر و فرماندهٔ جدید خود اعلام کرد و عنوان امیرالمؤمنین به وی داده شد. همچنین سراج‌الدین حقانی و ملا محمد یعقوب به‌عنوان معاونان او معرفی شدند.
سابقه
آخوندزاده شیخ الحدیث است و تخصص در حدیث دارد. او در دوران حکومت‌داری طالبان قاضی‌القضات بود و صدور بسیاری از فتواهای طالبان توسط او انجام گرفته‌است.
او حدود ۶۰ سال سن دارد و به طایفه نورزی تعلق دارد و در ولسوالی پنجوایی قندهار متولد شده‌است. شیخ هبت‌الله در میان طالبان بیشتر یک چهره مذهبی است و اگرچه تجربیات زیادی در زمینه مسائل نظامی ندارد و بیشتر مسئول فتواهای مذهبی این گروه است اما در تمام تحولات حکومت طالبان عضو رهبری طالبان بوده‌است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

10 نکته درباره دیدار هیات طالبان از سفارت ایران...
asriran.com ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ سیاست
ایران از قدرت گرفتن داعش و حضور آمریکا در همسایه شرقی خود یعنی افغانستان نگران است و چه کسی بهتر از طالبان که همزمان با هر دو در جنگ است. عصرایران؛ ر...ادامه مطلب»

ورود نظامی پاکستان به پنجشیر؛ موضع ایران تغییر کرد؟ ...
khabaronline.ir ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ سیاست
در حالی که جهان در حیرت سقوط کابل به دست نیروهای طالبان در آستانه خروج کامل نیروهای آمریکایی از خاک افغانستان قرار داشت، جوانی از خطه‌ی پنجشیر پرچم مق...ادامه مطلب»

کشتار مردم متعرض به کشف حجاب در مسجد گوهرشاد مشهد توسط قزاقان رضاخان ...
1host2u.com 14/07/1935 تاریخ
واقعهٔ مسجد گوهرشاد مشهد در تیر ماه سال ۱۳۱۴ هجری خورشیدی، از رخدادهای مهم دوران حکومت رضا شاه پهلوی و نخست‌وزیری محمدعلی فروغی به شمار می‌آید. خیزش م...ادامه مطلب»

طرح‌های غیر انسانی طالبان برای دختران مجرد بالای ۱۵ سال! ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ فرهنگ
جمهوری اسلامی با انتشار دو خبر نوع برخورد طالبان با بانوان را مورد توجه قرار داده است. به گزارش همشهری آنلاین، این روزنامه نوشت: کمیسیون فرهنگی گروه...ادامه مطلب»


EOF