آمریکا قسمتی از تحریمهای ایران را لغو کرد

آمریکا قسمتی از تحریمهای ایران را لغو کرد ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ اقتصاد

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آنتونی_بلینکن، #آنلاین، #اسلامی، #امور_خارجه، #ایران، #ایرانی، #ایرنا، #تحریم، #جمهوری_اسلامی، #جمهوری_اسلامی_ایران، #جمهوری_کره، #همشهری، #همشهری_آنلاین، #واشنگتن، #واشنگتن_فری_بیکن، #وزارت_امور_خارجه، #وزارت_امور_خارجه_آمریکا، #وزیر، #وزیر_امور_خارجه، #ژاپن، #ژاپنی، #کره، #کره_جنوبی، #کنگره

پایگاه خبری واشنگتن فری بیکن گزارش داد وزارت امور خارجه آمریکا به کنگره اعلام کرده با هدف ایجاد دسترسی جمهوری اسلامی ایران به دارایی‌های بلوکه‌شده خود در ژاپن و کره جنوبی ، بخشی از تحریم‌های تجاری ایران را لغو کرده است.
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا ، پایگاه خبری واشنگتن فری بیکن در گزارشی نوشت وزارت خارجه آمریکا اواخر روز سه‌شنبه به کنگره اطلاع داده با هدف دسترسی ایران ، بخشی از تحریم‌های تجاری را لغو کرده است.
بر اساس این گزارش ، این معافیت که توسط آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه آمریکا ، امضا شده است ، انتقال وجوه ایران در حساب‌های محدود به صادرکنندگان در ژاپن و جمهوری کره را مجاز می‌داند.
این معافیت اجازه می‌دهد تا پول ایران که در نتیجه تحریم‌های آمریکا مسدود شده بود ، بدون نقض قانون آزاد شود.
بر اساس این گزارش ، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرده است بلینکن لغو تحریم‌ها را امضا کرد تا به ژاپن و کره ۹۰ روز دیگر فرصت دهد تا معاملات خود را با ایران کامل کنند.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته است وزیر امور خارجه قبلاً این لغو تحریم‌ها را امضا کرده بود تا اجازه دهد وجوه و دارایی‌هایی که در حساب‌های محدود ایرانی در ژاپن و کره نگهداری می‌شود برای بازپرداخت شرکت‌های ژاپنی و کره‌ای که کالاهای غیر تحریم شده را به ایران صادر می‌کنند ، استفاده شود.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

پشت پرده اخراج عجیب ۱۷ دانشجوی ایرانی از مجارستان | اخراج با غل‌ و زنج...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۱/۲۵ اخبار
خانواده دانشجویان روایت می‌کنند که «بعد از گذراندن دوره قرنطینه پلیس، همه دانشجویان را به اداره مهاجرت فرامی‌خوانند، مانند مجرمان شماره‌هایی به گردنشا...ادامه مطلب»

عراقچی : ایران آماده تقویت همکاری با ژاپن است سید عباس عراقچی معاون و...
dolat.ir ۱۳۹۵/۰۲/۲۰ اخبار
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا ، عراقچی که در نشست 'زنان، صلح و توسعه پایدار' در دفتر مطالعات وزارت امور خارجه سخن می گفت، افزود: جم...ادامه مطلب»

حماسه سیاسی مردم در انتخابات زمینه ساز اقتدار در تعامل با جهان و ورود ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۵/۱۱ اخبار
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری درگفت و گوی زنده تلویزیونی با مردم، مهمترین مسایل داخلی و بین المللی را تشریح کرد. به گزارش پایگاه...ادامه مطلب»


EOF