افشاگری مهم زالی؛ آمار مرگ را از سازمان جهانی بهداشت پنهان کردیم | به خاطر قیمت واکسن جلوی واردات را گرفتند | فقط برای ۵ روز واکسن داریم

افشاگری مهم زالی؛ آمار مرگ را از سازمان جهانی بهداشت پنهان کردیم | به خاطر قیمت واکسن جلوی واردات را گرفتند | فقط برای ۵ روز واکسن داریم ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۵/۲۱ سلامت

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #انتخابات، #ایران، #تجهیزات، #تحریم، #تهران، #جهانی، #دلتا، #رمدسیویر، #سفیر، #سلامت، #طرح_تحول_سلامت، #عصر_ایران، #علیرضا، #علیرضا_زالی، #قرنطینه، #قم، #مردم، #مرز، #هند، #واردات، #پزشکان_بدون_مرز، #پنهان، #چین، #ژاپن، #یورو

رییس ستاد مقابله با کرونای تهران با بیان اینکه فقط برای ۵ روز ذخیره واکسن داریم ، گفت: هزینه داروهای کرونا چند برابر واردات واکسن شده است اما اجازه خرید واکسن ندادند چون فکر می‌کردند گران است.
به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از عصر ایران ، دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران گفت: وقتی اولین مورد کرونا در قم مشاهده شد ، خواهان قرنطینه قم شدم و گفتم انتخابات شهر قم تعطیل شود ، اما بعضی‌ها مرا مسخره کردند و گفتند این بیماری را به راحتی کنترل می‌کنیم.
او ادامه داد: وقتی کارشناسان سازمان جهانی بهداشت به ایران آمدند ، ما به جای مشورت با آن‌ها مدام از آن‌ها می‌خواستیم در رسانه‌ها از نظام سلامت ایران تعریف کنند. ما آمارهای مرگ و میر را از سازمان جهانی بهداشت پنهان کردیم.
زالی افزود: کمک‌های جهانی و پزشکان بدون مرز را از فرودگاه برگرداندیم در حالی که اطلاعات چندانی درباره ویروس نداشتیم و از مشاوره‌های بین‌المللی استفاده نکردیم. چرا چین که دوست صمیمی ما است به ما واکسن کافی نمی‌دهد؟
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران بیان کرد: خبرهای خیلی تلخ‌تری برای هفته‌های آینده داریم و شرایط بسیار بدتر خواهد شد. دلتا ۳ ماه در هند طول کشید ، آن‌ها به سرعت همه را واکسینه کردند. ما نباید غصه قیمت واکسن را بخوریم. حتی باید ۲ برابر قیمت بخریم و مردم را واکسینه کنیم.
زالی گفت: ما ۷۲۰ میلیون یورو خرج رمدسیویر کردیم و این پول را باید خرج واکسن می‌کردیم. چطور در تحریم حاضریم تجهیزات نفتی را ۳ برابر قیمت بخریم ، ولی در مورد واکسن این کار را نمی‌کنیم؟ هیچ راهی نداریم جز ۲ هفته تعطیلی که از همین امروز باید آغاز شود.
او گفت: ما فقط برای ۵ روز ذخیره واکسن داریم و نمی‌توانیم سرعت را زیاد کنیم ، اگر واکسن زیاد بود ما مراکز را ۲ برابر می‌کردیم.
زالی ادامه داد: نیروهای طرح تحول سلامت ۴ ماه است حقوق نگرفته‌اند ، افراد حاضر در ستاد کرونا در محیط نیستند و نمی‌توانند تصمیم درست بگیرند.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران گفت: سفیران ما در کشورهای خارجی به دنبال تأمین واکسن نبودند. با سفیر ژاپن صحبت کردم ، گفت اصلا سفیر ایران دنبال واکسن نیامده است ، این چه دیپلماسی است؟
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

پرفروش‌ترین برندهای بازار ژاپن در نیمه اول سال 2016 ...
car.ir ۱۳۹۵/۰۵/۱۸ خودرو
امروزه ژاپن یکی از چهار تولیدکننده برتر خودرو در دنیاست و از این لحاظ در کنار ممالکی همچون چین، آمریکا و آلمان جای می‌گیرد. این کشور 128 میلیونی از با...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل گروه مپنا با تشریح تازه‌ترین پیشرفت‌های خیره...
tasnimnews.com ۱۳۹۳/۰۶/۱۵ اخبار
مدیرعامل گروه مپنا در گفت‌وگوی تفصیلی با تسنیم تشریح کرد پیشرفت‌های تازه و خیره‌کننده نیروگاهی ایران با قطع وابستگی/ مپنا در تحریم سخت ششم دنیا شد خب...ادامه مطلب»


EOF