روسیه: آمریکا درصدد انتقامجویی از افغان‌ها است

روسیه: آمریکا درصدد انتقامجویی از افغان‌ها است ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ سیاست

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آلمان، #افغانستان، #امور_خارجه، #ایرنا، #حکومت، #خواجه، #خودرو، #رادیو، #روسیه، #شهریور، #طالبان، #مردم، #ناتو، #وزارت_امور_خارجه، #پرده، #پنجشیر، #پهپاد، #کابل

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا ، ماریا زاخارووا روز شنبه در گفت و گو با رادیو روسیه گفت: مقام‌های آمریکایی اعلام کرده‌اند که به دلیل حمله تروریستی در فرودگاه کابل که بر اثر آن شماری از نظامیان آمریکا کشته شده‌اند ، انتقام خواهند گرفت.
وی افزود: باید به این نکته توجه داشت که بخش عمده‌ای از کسانی که در آن عمل تروریستی جان خود را از دست دادند ، اتباع افغانستان بودند.
سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: باید متذکر شد که آمریکا برای انتقام گیری در افغانستان حضور داشت و در طول ۲۰ سال ماموریت خود ، انتقام گرفته است.
وی ادامه داد: می‌توان نتیجه گیری کرد که هم اکنون آمریکا می‌خواهد به دلیل شکست ماموریت خود در افغانستان ، (از مردم این کشور) انتقام بگیرد.
زاخارووا در ادامه گفت و گوی خود اعلام کرد که الکسی ناوالنی (منتقد اصلی حکومت پوتین که در حال گذراندن دوره حبس ۲.۵ ساله خود است) بیشتر از همه از سفارتخانه‌های آمریکا و آلمان کمک مالی دریافت کرده است.
منابع خبری افغانستان روز هشتم شهریور اعلام کردند که ۹ تن از اعضای یک خانواده در منطقه "خواجه بغرا" شهر کابل بر اثر حمله راکتی هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا کشته شدند.
بر پایه این گزارش ، روزنامه ماندگار افغانستان نوشت که ۶ تن از افراد کشته شده در حمله راکتی هواپیماهای بدون سرنشین کابل ، کودک بودند.
منابع آمریکایی مدعی شده بودند این حمله راکتی به یک خودرو که قصد انجام حمله انتحاری در فرودگاه کابل را داشت صورت گرفته است.
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه پیش‌تر این حمله پهپادی آمریکا را محکوم کرد.
زاخارووا روز پنجشنبه در نشست خبری هفتگی در وزارت امور خارجه روسیه گفت: « پرده نهایی » حضور ائتلاف بین المللی در افغانستان (آمریکا و متحدان آن در ناتو) یک مورد دیگر قربانی شدن غیرنظامیان بر اثر پهپاد آمریکایی بود که منجر به تخریب یک خانه و مرگ ۹ نفر از جمله ۶ کودک شد.
روز ۱۵ اوت ، گروه طالبان اعلام کرد که کنترل خود را بر تمام خاک افغانستان به جز پنجشیر را برقرار کرده است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
پرفروش‌ترین برندهای بازار ژاپن در نیمه اول سال 2016 ...
car.ir ۱۳۹۵/۰۵/۱۸ خودرو
امروزه ژاپن یکی از چهار تولیدکننده برتر خودرو در دنیاست و از این لحاظ در کنار ممالکی همچون چین، آمریکا و آلمان جای می‌گیرد. این کشور 128 میلیونی از با...ادامه مطلب»

ورود نظامی پاکستان به پنجشیر؛ موضع ایران تغییر کرد؟ ...
khabaronline.ir ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ سیاست
در حالی که جهان در حیرت سقوط کابل به دست نیروهای طالبان در آستانه خروج کامل نیروهای آمریکایی از خاک افغانستان قرار داشت، جوانی از خطه‌ی پنجشیر پرچم مق...ادامه مطلب»

دیدار هیات دیپلماتیک ژاپن با ناصرالدین شاه ...
bbc.com 27/09/1880 تاریخ
روابط ایران و ژاپن (به ژاپنی: 日本とイランの関係) گذشته از سوابق تاریخی، با بستن یک قرارداد دوستی در سال ۱۳۰۸ (خورشیدی) به صورت رسمی برقرار شد. در روابط ایران ...ادامه مطلب»

کودتای ۲۸ مرداد...
parseed.ir 19/08/1953 تاریخ
کودتای ۲۸ مرداد (به تعبیر حکومت پهلوی: رستاخیز ۲۸ مرداد) کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آژانس اطلاعات مرکز...ادامه مطلب»

اشغال ایران در جنگ جهانی دوم ...
1host2u.com 25/08/1941 تاریخ
پس از آغاز جنگ جهانی دوم در ۹ شهریور ۱۳۱۸ (۱ سپتامبر ۱۹۳۹)، ایران بی‌طرفی خود را اعلام کرد، اما به دلیل گستردگی مرز ایران با اتحاد جماهیر شوروی و درگی...ادامه مطلب»


EOF