رفع تصرف ۲۵۳هکتار اراضی ملی گیلان در سال جاری

رفع تصرف ۲۵۳هکتار اراضی ملی گیلان در سال جاری ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ طبیعت

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آنلاین، #اراضی_ملی، #انزلی، #تالش، #شعار، #شفت، #فومن، #لنگرود، #همشهری، #همشهری_آنلاین، #کشف، #گیلان

به گزارش همشهری آنلاین ، محمد قربانی لرد با بیان اینکه این اراضی شامل عرصه‌های جنگلی ، مرتع و سواحل بوده است ، اظهار کرد: بیشترین تصرفات در شهرستان‌های تالش ، رضوانشهر ، فومن و شفت و اغلب از سوی روستاییان و به منظور اضافه شدن به اراضی کشاورزی باغات کیوی و توتون‌کاری انجام شده است.
وی میزان مساحت رفع تصرف شده در سال جاری را ۱۶۲ هکتار اراضی جنگلی ، ۴۰ هکتار مرتع و ۱۱ هکتار سواحل اعلام کرد و به همشهری گفت: سواحل تصرف شده از سوی جامعه محلی و دکه‌داران ساحلی در شهرستان‌های تالش ، رضوانشهر ، لنگرود و انزلی بیشترین آمار را به خود اختصاص داده بودند.
فرمانده یگان حفاظت از منابع طبیعی گیلان با اشاره به پایش و رصد اراضی ملی در نیمه اول امسال اظهار کرد: شعار امسال اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان « پیشگیری از تصرفات جدید است » که طی آن از ابتدای امسال تاکنون برای ۱۰۶ فقره تصرف اراضی ، تشکیل پرونده انجام شده و در حال حاضر در مراجع قضایی در دست بررسی است. با آزادسازی این اراضی ، ۲۹ هکتار به اراضی ملی استان باز پس داده می‌شود.
قربانی لرد با تاکید به اینکه در برخی از اراضی جنگلی تصرف شده شاهد قطع درختان و پاکسازی جنگلی بودیم ، افزود: متصرفان با قطع درختان علاوه بر قاچاق چوب ، این عرصه‌ها را برای افزودن به زمین کشاورزی یا فروش به غیربومی‌ها آماده می‌کنند.
به گفته وی ، در بخش قاچاق چوب در مجموع ۵ماه امسال ، ۴۹۴ فقره کشف قاچاق چوب در استان داشتیم که شامل ۴۰۱ متر مکعب از چوب درختان جنگلی بوده است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
تولید واریته جدید کرم ابریشم در گیلان ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ فرهنگ
رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور از تحقیقات بروی واریته های جدید کرم ابریشم و تولید انبوه آن در سال ۱۴۰۱ در مرکز تحقیقات کرم ابریشم گیلان خبر داد. عدیل ...ادامه مطلب»

داستان آتش در نیستان انزلی ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ طبیعت
کارشناسان معتقدند در آتش‌سوزی‌های اخیر ۱۲هکتار از محدوده تالاب‌انزلی، قربانی طمع متصرفان شده‌است. همشهری آنلاین، فرشته رضایی: در ۲ هفته گذشته نیستان‌ه...ادامه مطلب»

حفاظت از سوسن چلچراغ در گیلان ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ طبیعت
این روزها سوسن چلچراغ در ارتفاعات گیلان به بار نشسته و اداره حفاظت محیط‌زیست رودبار، طرح محافظت از تنها گل ثبت ملی ایران را دستور کار قرار داده است. ف...ادامه مطلب»

مقام اول گیلان در ثبت ملی شهر و روستاهای صنایع دستی ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۵/۱۵ فرهنگ
معاون میراث فرهنگی‌گیلان گفت: گیلان با ۶ شهر و روستای ثبت شده در حوزه صنایع دستی مقام اول را در کشور دارد. ولی جهانی به همشهری آنلاین گفت: ۶ روستا و ...ادامه مطلب»

آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۳/۰۴/۰۵ طبیعت
آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است محیط زیست > آلودگی - همشهری آنلاین: قطع دریافت ریفورمیت بنزین از پتروشیمی‌ها و افزایش توزیع بنزین پاک...ادامه مطلب»


EOF