۴ تکنیک ساده و کاربردی برای شروع بهتر روز

۴ تکنیک ساده و کاربردی برای شروع بهتر روز ...
mahdno.ir ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ سلامت

کلیدواژه ها:#اندورفین، #بمبئی، #بیمارستان، #تلفن_همراه، #خوشحال، #سلامت، #ضربان_قلب، #مغز، #هند، #یک_روز_دیگر

به گفته کارشناسان می توان روز خود را با انجام چند راهکار ساده ، بهتر ، کارآمدتر و با طراوت تر شروع کرد.
کارشناسان می‌گویند که احساس کسالت و بی‌انرژی بودن در صبح هنگام را می‌توان حتی با ایجاد تغییرات کوچک در برنامه معمول فرد کاهش داد که باعث افزایش سطح انرژی ، تمرکز و بهره‌وری افراد می‌شوند.
شروع زودهنگام روز می‌تواند به افراد در دستیابی به اهداف بیشتر و بهبود سلامت کلی کمک کند. با این حال ممکن است به دلیل شرایط به وجود آمده ناشی از پاندمی کرونا بیشتر افراد شب را تا دیروقت بیدار بمانند و یا مدت‌های طولانی را صرف کار با تلفن‌های همراه ، کامپیوتر و… کنند که می‌تواند باعث احساس کسلی آن‌ها در صبح هنگام شود.
این کارشناسان اظهار می‌کنند: نه تنها دیر خوابیدن پس از مدت زمان طولانی کار با وسایل الکترونیکی باعث ایجاد اختلال در چرخه خواب ما می‌شود بلکه بر بهره‌وری در نیمه اول روز بعد نیز تأثیر می‌گذارد.
دکتر سونال آناند ، روانپزشک بیمارستان ووکهارت در بمبئی هند می‌گوید: اولین و بهترین کاری که می‌توانید برای شروع بهتر روز و رفع مشکل بی‌حالی انجام دهید این است که بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب به تلفن همراه خود نگاه نکنید.
دکتر آناند همچنین چند تکنیک سریع نیز برای فعال کردن مغز هنگام صبح پیشنهاد می‌کند:
۱- تمرکز حواس را تمرین کنید: چند دقیقه برای خودتان وقت بگذارید و به اتفاقات اطراف خود توجه کنید. از پنجره یا بالکن خود به بیرون نگاه کنید. ذهن آگاهی می‌تواند مغز را تقویت کرده و تمرکز شما را بهبود بخشد.
۲- سپاسگزار باشید: صبح‌ها باید با کمی وقت گذاشتن برای خودتان شروع شود. روی خود تمرکز کنید ، بابت خود و چیز‌های خوب زندگی‌تان خوشحال و به خاطر داشتن عزیزانتان و فرصت زندگی در یک روز دیگر سپاسگزار باشید.
۳- یوگا و تمرینات تنفسی سریع انجام دهید: حتی اگر پنج الی۱۰ دقیقه قبل از شروع به کار خود وقت دارید می‌توانید مدتی را به تمرینات تنفسی سریع اختصاص دهید. یوگا می‌تواند به ترشح هورمون‌های شادی در بدن مانند دوپامین ، اکسی توسین ، سروتونین و اندورفین کمک کند.
۴- فعالیت کوتاه: اگر تمایلی به انجام هیچ یک از موارد بالا ندارید ، می‌توانید به نوعی از فعالیت‌های بدنی مانند چیدمان کمد ، بالا رفتن از پله‌ها و قدم زدن در اتاق خود بپردازید. تحقیقات ثابت کرده است که حتی فعالیت‌های کوتاه‌مدت می‌توانند مزایای متعددی برای سلامتی داشته باشند به طور مثال این می‌تواند میزان متابولیسم پایه (BMR) را افزایش دهد و بر ضربان قلب افراد تأثیر مثبت بگذارد.
افراد باید برای شروع یک صبح بهتر ، شب قبل آن را با لذت بردن از خواب راحت و خودداری از وقت گذراندن اضافی با تلفن همراه و… گذرانده باشند. داشتن فعالیت بدنی در طول روز حتی برای مدت زمان کوتاهی می‌تواند مزایای بلند مدتی را به همراه داشته باشد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
۲۰ روش کم کردن عوارض امواج موبایل ...
news.dabi.ir ۱۳۹۴/۰۲/۲۳ اینترنت-آی.تی
۲۰ روش کم کردن عوارض امواج موبایل بهترین راهکار این است که مدت زمان مکالمه با تلفن همراه تان را کاهش دهید. مطالعات نشان می دهد اگر شما بیش از دو دقیق...ادامه مطلب»

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد کاهش شمار مبتلایان تب کریمه کنگو/ مردم نگ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ اخبار
سخنگوی وزارت بهداشت به مردم اطمینان خاطر داد که نگرانی خاصی در خصوص انتشار بیماری تب کریمه کنگو در کشور وجود ندارد. به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی د...ادامه مطلب»

رییس جمهور در مراسم افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۱۷ پروژه در استان گیلا...
dolat.ir ۱۳۹۶/۰۱/۱۲ اخبار
رییس جمهور در مراسم افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۱۷ پروژه در استان گیلان: طرح روستای بدون بیکار باید در همه مناطق کشور اجرا شود/ خادمان ملت در دولت یاز...ادامه مطلب»

فوايد خنده براي سلامتي ، فوايد خنده براي سلامت قلب ...
zibaweb.com ۱۳۹۴/۰۵/۲۴ سلامت
خنده يك پاسخ فيزيولوژيك به شوخ طبعي ميباشد. خنده از دو مولفه ژست ها و توليد اصوات تشكيل يافته است. چه اتفاقاتي حين خنده روي ميدهند: 1- 15 عضله صورت م...ادامه مطلب»

با برگزاری کنگره جهانی تلفن همراه نبض بازار فناوری در بارسلونا می‌زند ...
ion.ir ۱۳۹۴/۱۲/۰۹ اخبار
حملات تروریستی گروه داعش بر بسیاری از رویدادها و نمایشگاه‌های جهان سایه افکنده و کنگره جهانی تلفن همراه بارسلونای اسپانیا(MWC2016) نیز که از این قاعده...ادامه مطلب»


EOF