تحریم دوباره از پلتفرم‌های ایرانی قربانی گرفت

تحریم دوباره از پلتفرم‌های ایرانی قربانی گرفت ...
isna.ir ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ اینترنت-آی.تی

کلیدواژه ها:#Isna.ir، #آذری، #آذری_جهرمی، #آنلاین، #ارتباطات، #اپل، #اپ‌استور، #ایران، #ایرانی، #ایسنا، #برجام، #تحریم، #ترامپ، #جو_بایدن، #خبر، #دولت، #سپتامبر، #فاطمه، #فرمان، #قانونی، #محمدجواد، #وزیر، #وزیر_ارتباطات_و_فناوری_اطلاعات، #گوگل، #گوگل_پلی، #گوگل‌پلی

در ادامه روند حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از فروشگاه‌های آنلاین امریکایی به دلیل تحریم‌ها ، دو اپلیکیشن ایرانی به تازگی از گوگل پلی حذف شدند.
به گزارش ایسنا ، نبرد شرکت‌های خارجی و فروشگاه‌های آنلاین آمریکایی با اپلیکیشن‌های ایرانی از حدود سه سال پیش آغاز شد؛ زمانی که اپل تنها چند ماه پس از گشودن درهای فروشگاه آنلاین خود به اپلیکیشن‌های ایرانی در سپتامبر ۲۰۱۶ ، با فرمان دونالد ترامپ ، رییس‌ جمهوری آمریکا برای تحریم علیه ایران ، برخی اپلیکیشن‌های ایرانی را از اپ‌استور حذف کرد. موضوع حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از اپ‌استور حل نشده بود که گوگل نیز به فاصله‌ی دو هفته پس از اپل و در اقدامی مشابه ، نرم‌افزارهای ایرانی را از گوگل‌پلی -فروشگاه آنلاین نرم‌افزارهای اندرویدی- با توجیه مشابه تحریم‌های دولت آمریکا علیه ایران حذف کرد.
همان زمان محمدجواد آذری جهرمی ـ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دوازدهم ـ اعلام کرد حذف برنامه‌های ایرانی از اپ‌استور را به‌طور قانونی پیگیری می‌کند. همچنین امیر ناظمی -رئیس سازمان فناوری اطلاعات- درباره اقدامات لازم برای حل این مشکل ، به پتانسیل‌های قانونی موجود در عرصه بین‌المللی اشاره کرد. با وجود این ، در نهایت اعلام نشد که پیگیری قانونی در این زمینه انجام شده یا خیر ، یا اینکه این پیگیری‌ها به چه نتیجه‌ای رسیده است.
خبر جدید از حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از گوگل
در ادامه مشکلات پلتفرم‌های ایرانی به دلیل تحریم‌ها ، امروز خبر جدیدی از حذف دو اپلیکیشن‌ ایرانی (آپارات از سرویس‌های اشتراک‌گذاری ویدئو و دیگری از سامانه‌های نمایش درخواستی) از گوگل‌پلی منتشر شد. روابط عمومی شرکت صباایده که این دو اپلیکیشن را راه‌اندازی کرده ، به زومیت خبر داد که ۱۰ روز پیش ایمیلی مبنی‌بر عدم امکان استفاده از گوگل‌پلی به‌دلیل بند ۱۶.۵ قوانین توسعه‌دهندگان دریافت کردند. صباایده دراین‌باره گفت که این اپلیکیشن‌ها به دلیل تحریم ، پس از دریافت ایمیل رسمی از روی گوگل‌پلی حذف شدند و این موضوع از طریق مراجع حقوقی در حال پیگیری است.
اگرچه با آغاز ریاست جمهوری جو بایدن که پس از ترامپ جایگاه ریاست جمهوری در امریکا را بر عهده گرفت ، با توجه به اینکه دونالد ترامپ و جو بایدن نه تنها از دو حزب متفاوت هستند ، بلکه در بسیاری از زمینه‌ها نیز دیدگاه مختلفی دارند و از همان زمان احتمال بازگشت امریکا به برجام مطرح می‌شد ، این امیدواری وجود داشت که شاید سرنوشت متفاوتی برای شرکت‌های فناوری در ایران رقم بخورد ، با وجود این ، آخرین رویداد حذف پلتفرم‌های ایرانی نشان می‌دهد این مشکلات ناعادلانه تحریمی علیه شرکت‌های ایرانی همچنان ادامه دارد.
خبرنگار فائزه طاهری دبیر فاطمه محمد‌نژاد
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

واعظی: پهنای باند اینترنت ایران به 12 هزار گیگابیت برثانیه می رسد ...
ion.ir ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ اینترنت-آی.تی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پهنای باند اینترنت ایران تا پایان امسال به 12 هزار گیگابیت برثانیه افزایش خواهد یافت. ایران آنلاین /Bit (بیت): بیت...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

رییس جمهور روحانی: همیشه با مردم مانند ایام انتخابات برخورد کنید/ از د...
asriran.com ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ سیاست
موسیقی‌های سطح پایین را نمی پسندیم، هرچند برخی گفتند خوب است. نخستین نشست خبری رئیس دولت دوازدهم که در مرکز همایش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران ...ادامه مطلب»

داستان رزمایش قطع اینترنت چیست؟ ...
isna.ir ۱۳۹۷/۱۱/۰۴ اینترنت-آی.تی
طبق اظهارات مسوولان ارتباطی، رزمایشی که روز هفتم بهمن‌ماه انجام می‌شود، ارتباطی با قطع شبکه‌ی اینترنت ندارد و به شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداختی تو...ادامه مطلب»


EOF