واکسیناسیون ۵۰ درصدی جامعه هدف گیلان در نوبت اول

واکسیناسیون ۵۰ درصدی جامعه هدف گیلان در نوبت اول ...
isna.ir ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ سلامت

کلیدواژه ها:#Isna.ir، #آبتین، #استان_گیلان، #ایسنا، #دانشگاه، #سلامت، #مردم، #گیلان

ایسنا/گیلان معاون علوم پزشکی گیلان پوشش واکسیناسیون کرونا در استان را تشریح کرد و گفت: بیش از ۵۰ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال استان تاکنون نوبت اول واکسن کووید۱۹ را دریافت کرده اند.
دکتر آبتین حیدرزاده در جمع خبرنگاران ، با اشاره به آخرین وضعیت واکسیناسیون جامعه هدف در استان گیلان ، اظهار کرد: گیلان از لحاظ پوشش واکسیناسیون کووید۱۹(نوبت اول و نوبت دوم) در گروه های سنی بالای ۱۸ سال ، از میانگین کشوری بالاتر است.
وی افزود: گیلان در پوشش نوبت اول واکسیناسیون کووید۱۹ توانسته تاکنون بیش از ۵۰ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال استان را واکسینه کند؛ در حالی که میانگین کشوری در این بخش ، ۴۶ درصد است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطرنشان کرد: میانگین کشوری پوشش واکسیناسیون در نوبت دوم نیز ۲۲ درصد است و گیلان توانسته تاکنون ۲۵ درصد جمعیت هدف را در نوبت دوم واکسینه کند.
حیدرزاده تاکید کرد: اجرای فرایند واکسیناسیون در صورتی که طبق ثبت نام و نوبت دهی در سامانه salamat.gov.ir انجام شود ، از سرعت و نظم بیشتری برخوردار خواهد شد که برای تحقق این مهم ، نیازمند همکاری همه جانبه مردم هستیم.
وی در پایان با بیان یانکه ثبت نام دانش آموزان در سامانه سلامت فقط براساس گروه سنی است ، یادآور شد: مراکز واکسیناسیون افرادی را پذیرش می‌کنند که در سامانه نوبت‌دهی ثبت نام کرده باشند.
دبیر مریم قربانپور
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد کاهش شمار مبتلایان تب کریمه کنگو/ مردم نگ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ اخبار
سخنگوی وزارت بهداشت به مردم اطمینان خاطر داد که نگرانی خاصی در خصوص انتشار بیماری تب کریمه کنگو در کشور وجود ندارد. به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی د...ادامه مطلب»

مسافرت‌های غیرضروری به گیلان موج جدیدی از کرونا را شکل می‌دهد...
isna.ir ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ سلامت
استاندار گیلان با بیان اینکه مسافرت‌های غیرضروری به گیلان، موج جدیدی از بیماری را شکل می‌دهد، بی‌توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی را زمینه‌ساز وضع و اع...ادامه مطلب»

جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

گیلان: تغییر رنگ کرونایی رودسر/ استمرار پرهیز از شکل‌گیری اجتماعات انس...
isna.ir ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ سلامت
ایسنا/گیلان رئیس ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا گیلان با قدردانی از مردم استان در همراهی با تصمیمات این ستاد طی سال گذشته، تغییر رنگ کرونایی شهر...ادامه مطلب»

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت: از فردا؛ دارندگان دفترچه بیمه سلامت فقط ب...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ اخبار
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اعلام کرد که بیمه‌شدگان همگانی از ابتدای مرداد خدمات درمانی لازم را صرفا از مراکزدولتی دریافت می‌کنند. به گزارش ایسنا، محمد...ادامه مطلب»


EOF