سلام دختران ایران به جام ملت‌های آسیا

سلام دختران ایران به جام ملت‌های آسیا...
varzesh3.com ۱۴۰۰/۰۷/۰۴

کلیدواژه ها:#Varzesh3.com، #آسیا، #اردن، #ازبکستان، #ایران، #ایرانی، #بنگلادش، #بنیادکار، #تایلند، #تیم_ملی، #تیم_ملی_فوتبال_زنان_ایران، #جام_ملت‌های_آسیا، #خسروی، #دختران_ایران، #دروازه، #زنان_ایران، #زهره، #سرمربی_تیم_ملی، #سوریه، #فاطمه، #مرضیه، #میدان، #هاجر، #هند، #ورزش

صعود نفسگیر در ضربات پنالتی؛
ایران 0 (4) اردن 0 (2)؛ سلام دختران ایران به جام ملت‌های آسیا
تیم ملی فوتبال زنان ایران برنده جدال حساس مقابل اردن شد و به جام ملت‌های آسیا 2022 هند صعود کرد

به گزارش "ورزش سه" پیروزی پنج گله در اولین مسابقه مقابل بنگلادش ، باعث شده بود تا تیم‌های ملی فوتبال زنان ایران و اردن در شرایطی برابر پا به میدان مسابقه بگذراند؛ پیروزی برای هر یک از تیم‌ها جواز صعود به جام ملت‌ها را صادر می‌کرد و نتیجه تساوی در این بازی ، کار را به ضربات پنالتی می‌کشید ، چرا که دو تیم با تفاضل گل برابر و نتیجه مشابه به این بازی حساس رسیده بودند.

مریم ایراندوست سرمربی تیم ملی فوتبال زنان ایران هم دست به ترکیب برنده نزده بود و تنها با یک تغییر یاسمن فرمانی باتجربه را جایگزین ثنا صادقی کرده بود.

برخلاف تصورات تیم ملی فوتبال زنان ایران در نیمه اول آرایشی دفاعی داشت و بیشتر توپ و میدان در اختیار اردنی‌ها بود و در چند نوبت دروازه ایران را تهدید کردند که درخشش زهره کودایی در خط دروازه مانع از گلزنی مهاجم اردن از جمله میسا جباره شد؛ البته در نیمه نخست یک فرصت طلایی روی ارسال توپ از نقطه کرنر نصیب دختران ایران شد که ضربه ملیکا متولی از روی خط دروازه برگشت داده شد.
در نیمه دوم هم مالکیت توپ و میدان در اختیار اردنی‌ها بود و میسا جباره چند حمله به سوی دروازه ایران داشت که با درخشش خط دفاعی و دروازه‌بان آماده ایران توپ‌های جباره به گل تبدیل نشد و دروازه ایران در نیمه دوم بسته ماند؛ چند موقعیت گلزنی نصفه و نیمه هم نصیب شاگردان مریم ایراندوست شد که خط دفاعی اردن اجازه عبور توپ از خط دروازه را نداد تا بازی در 90 دقیقه بدون گل مساوی به پایان برسد.
براساس بند 7.3.2.7 ضوابط برگزاری مسابقات مقدماتی جام ملت‌های آسیا ، تیم‌ها در صورت برابر بودن تفاضل گل و دیگر نتایج در جدول ، باید در صورت تساوی ، در ضربات پنالتی شرکت کنند و برنده ضربات پنالتی ، برنده مسابقه خواهد شد و صدرنشینی گروه را به دست می‌آورد و به جام ملت‌های آسیا 2022 هند صعود می‌کند.
در ضربات پنالتی بهناز طاهرخانی ، فاطمه عادلی ، زهرا قنبری و ثنا صادقی برای ایران پشت ضربه ایستادند که همه ضربات آن‌ها به گل تبدیل شد؛ اما در طرف مقابل سنگربان تیم ملی فوتبال زنان ایران ، زهره کودایی عملکردی استثنایی از خود به جای گذاشت و موفق به مهار دو ضربه پنالتی اردنی‌ها شد تا تیم ملی فوتبال زنان ایران با حساب 4-2 در ضربات پنالتی به پیروزی برسد.

دیدار سوم گروه G مقدماتی جام ملت‌های آسیا 2022 هند
شنبه 1400/07/03 ساعت: 13:30
ورزشگاه: بنیادکار تاشکند
گروه داوری: داور: رانچیتا دوی (هند) کمک ها: کریستینا سردا (ازبکستان) و روبا زارکا (سوریه) داور چهارم: ادیتا میرآبادوف (ازبکستان) ناظر: چالاچا پیرومایا (تایلند)


ترکیب اولیه تیم ملی فوتبال زنان ایران:
زهره کودایی ، غزاله بنی طالبی ، گلنوش خسروی ، بهناز طاهرخانی(کاپیتان) ، ملیکا محمدی ، یاسمن فرمانی (دقیقه 67 - ثنا صادقی) ، ملیکا متولی ، زهرا سربالی (دقیقه 93 - سارا ظهرابی‌نیا) ، هاجر دباغی (دقیقه 87 - زهرا قنبری) ، سمانه چهکندی (دقیقه 67 - مرضیه نیکخواه (دقیقه 87 - فاطمه عادلی)) و نگین زندی


کارت زرد:
زهره کودایی از ایران (دقیقه 12)


* دقایق حساس:
دقیقه 28: روی یک کار ترکیبی و نفوذ از سمت چپ ، اردنی‌ها موقعیت خوب گلزنی را به دست آوردند اما پاس کات‌بک برای جبرین روی نقطه پنالتی با دفع عالی مدافعان ایران همراه شد تا فرصت عالی گلزنی خوبی برای اردنی‌ها از دست برود.
دقیقه 28: در ضد حمله و رو همکاری ملی‌پوشان ایرانی منجر به خلق موقعیت جدی روی دروازه اردن شد اما در گام آخر سمانه چهکندی به توپ نرسید و دفاع اردن به سرعت اقدام به دفع توپ کرد.
دقیقه 30: فرار عالی از پشت دفاع برای میسا جباره او را در موقعیت تک به تک با زهره کودایی قرار داد اما خروج به موقع کودایی ، یک فرصت عالی گلزنی را از اردنی‌ها گرفت.
دقیقه 38: فرصت ایده‌آل گلزنی برای ایران روی ارسال کرنر که در پس از عبور توپ از بالای دستان دروازه‌بان اردن ، در چند برخورد سرانجام توپ به ملیکا متولی رسید که ضربه او به شکل عجیبی توسط فهریج از روی خط دروازه برگشت داده شد.
--- ---...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

علی کریمی جادوگر و مارادونای آسیا ...
1host2u.com ۱۳۹۵/۰۸/۱۵ مردم
محمد علی کریمی پاشاکی متولد 17 آبان ماه 1357 درکرج ؛ مشهور به علی کریمی ؛ بازیکن و مربی فوتبال ایران . کیست که او را نشناسد ؟ او نیاز به معرفی ندارد...ادامه مطلب»

گفت‌وگو با بازرس خارجی در آسمان! ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۵/۰۳ اخبار
همیشه گردن‌بندی از جنس سنگ کهربا به گردن دارد، از این‌که زنان ایرانی را در حال فعالیت در حوزه صنایع دستی می‌بیند، خوشحال می‌شود و سریع دوربینش را درمی...ادامه مطلب»

درگذشت ناصر حجازی(1390-1328) ...
rasekhoon.net ۱۳۹۰/۰۳/۰۲ تاریخ
درگذشت ناصر حجازی(1390-1328) ناصر حجازی در سال 1328 در تهران به دنیا آمد وی دروازه بان سابق تیم‌های استقلال (تاج) و تیم ملی ایران بوده است که بعد از د...ادامه مطلب»

پیش به سوی قهـرمانی مجدد ...
ion.ir ۱۳۹۴/۱۱/۲۱
چهاردهمین دوره مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا از امروز در ازبکستان آغاز می‌شود. این در حالی است که ایران در 13 دوره قبلی 10 بار قهرمان، یک بار دوم و 2 مر...ادامه مطلب»


EOF