راه‌اندازی مجدد کشتی تحقیقاتی دریای خزر بعد از ۱۱سال

راه‌اندازی مجدد کشتی تحقیقاتی دریای خزر بعد از ۱۱سال ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ اخبار

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آستارا، #آنلاین، #بندرانزلی، #تاریخ، #تحقیقاتی، #ترکمن، #خبر، #خزر، #دریای_خزر، #همشهری، #همشهری_آنلاین

رئیس پژوهشکده‌ اکولوژی دریای خزر از راه‌اندازی مجدد کشتی تحقیقاتی این موسسه بعد از ۱۱سال وقفه خبر داد.
« حسن نصرالله‌زاده » با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر تغییرات اقلیمی تاثیرات زیادی در میزان ذخایر ماهیان استخوانی و خاویاری دریای خزر و نیز تولید مثل آن‌ها به همراه داشته است به همشهری آنلاین گفت: تلاش داریم بعد از ۱۱سال وقفه که به دلیل قدیمی بودن و نیاز به تعمیرات در کشتی ، این تحقیقات مسکوت باقی مانده بود بار دیگر فعالیت کشتی تحقیقاتی پژوهشکده را برای بررسی میزان ذخایر ماهیان ، وضعیت اکولوژی و بیولوژی دریای خزر ، اثر تغییرات اقلیم بروی جمعیت آبزیان و بررسی وضعیت آب از اواخر مهر از سر بگیریم.
به گفته وی ، در حال حاضر کشتی تحقیقاتی پژوهشکده پس از به‌سازی و تجهیز در اسکله بندرانزلی مستقر است و بعد از طی مراحل مورد نیاز در تاریخ ۲۰مهر تحقیقات و نمونه‌برداری‌های خود را از بندر آستارا شروع می‌کند و تا بندر ترکمن ادامه می‌دهد.
نصرالله‌زاده با بیان اینکه تحقیقات لازم در عمق‌های ۵متری ، ۱۰متری و ۱۰۰متری بر روی ذخایرماهیان و اکولوژی دریای خزر انجام می‌شود ، افزود: پیش از این تا سال ۱۳۸۹ تحقیقات و ارزیابی ذخایر ماهیان دریای خزر توسط تیم تحقیق پژوهکشده‌ این کشتی انجام شده است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
معمای مرگ فوک‌های خزری ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ طبیعت
افزایش تلفات فوک‌های خزری در استان‌های گیلان و مازندران طی ماه‌های گذشته نگرانی‌ها از انقراض این گونه نادر دریای خزر را بیشتر کرده‌ است. همشهری آنلاین...ادامه مطلب»

تجارت به گل نشسته بندر آستارا ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ خودرو
عمق کم کانال و خطر به گل نشستن کشتی‌ها در بندر آستارا مانع ورود کشتی‌های بزرگ تجاری به این بندر شده است فرشته رضایی-همشهری آنلاین: بندر آستارا از سال ...ادامه مطلب»

آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۳/۰۴/۰۵ طبیعت
آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است محیط زیست > آلودگی - همشهری آنلاین: قطع دریافت ریفورمیت بنزین از پتروشیمی‌ها و افزایش توزیع بنزین پاک...ادامه مطلب»

۴۰ جایزه‌ای که سینمای ایران از کن برد ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ هنر
با کسب جایزه بزرگ هیات داوران جشنواره امسال کن، مجموع جوایز سینمای ایران از این رویداد سینمایی به عدد ۴۰ رسید. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا،...ادامه مطلب»

مسیر سبز در انتظار رمزارزها | رمزارز ملی می‌آید ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ اقتصاد
پژوهشکده بانک مرکزی در ۲ گزارش جداگانه پیشنهاد کرده مبادله رمزارزها به شرط پرداخت مالیات آزاد شود. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه همشهری‌، پ...ادامه مطلب»


EOF