افزایش 2برابری کشفیات سلاح شکاری در گیلان

افزایش 2برابری کشفیات سلاح شکاری در گیلان ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ طبیعت

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آنلاین، #حفاظت_محیط‌زیست، #دادگستری، #ساسان، #سلاح، #شکار، #شکار_غیرمجاز، #شکارچیان_متخلف، #قانونی، #محیط_زیست، #همشهری، #همشهری_آنلاین، #پرندگان، #پرندگان_مهاجر، #پیکان، #کشف، #گیلان

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست گیلان گفت: کشفیات سلاح قاچاق و برخورد با متخلفین طی 2سال اخیر در گیلان 2برابر رشد داشته‌اند.
ساسان اکبری‌پور به همشهری آنلاین گفت: محیط‌بانان یگان حفاظت استان در ۳ماه ابتدای امسال ، ۱۸۶۱ قبضه انواع سلاح شکاری و ادوات صید غیرمجاز از شکارچیان متخلف کشف و ضبط کردند. در ۶ ماه اول امسال نیز ۸۹متخلف محیط زیست ، حین ارتکاب جرم دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.
وی با بیان اینکه عملیات پایش مستمر در مناطق طبیعی تحت مدیریت با استفاده از امکانات بیشتر و استفاده از روش‌های کارآمدتر از گذشته شکل گرفته است ، افزود: همکاری و هماهنگی خوب قضات دادگستری و نیروی انتظامی با ماموران یگان حفاظت محیط‌زیست استان منتج به صدور احکام جدی و بازدارنده برای متخلفان جرایم محیط زیستی در ۲ سال اخیر شده است.
فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست گیلان ادامه داد: پاسگاه‌های محیط‌بانی حفاظت محیط‌زیست گیلان در آمادگی کامل برای جلوگیری از شکار و صید غیرمجاز پرندگان مهاجر قرار دارند. هم‌زمان با شروع فصل مهاجرت پرندگان به مناطق طبیعی و تالاب‌های استان نشست هماهنگی و تبادل نظر برای مبارزه با تخریب ، دست‌اندازی به مناطق طبیعی تحت‌مدیریت و شکار غیرمجاز پرندگان با حضور روسا و محیط‌بانان پاسگاه‌های محیط‌بانی حفاظت محیط‌زیست گیلان برگزار شد.
اکبری‌پور از اقدامات انجام‌شده برای بهبود وضعیت پاسگاه‌های محیط‌بانی استان اعم از تجهیز پاسگاه‌ها ، تحویل ادوات مورد نیاز ، قدردانی کرد و افزود: پاسگاه‌های محیط‌بانی حفاظت محیط‌زیست گیلان به عنوان نوک پیکان مقابله با هر گونه تخلف محیط‌زیستی در آمادگی کامل برای برخورد جدی و قانونی با جرایم محیط‌زیستی قرار دارد.
به گفته وی ، محیط‌زیست گیلان دارای ۱۹پاسگاه دائمی و ۲ پاسگاه فصلی است که به صورت شبانه‌روزی حفاظت و حراست از عرصه‌های حفاظت شده و مناطق تحت مدیریت را بر عهده دارند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

داستان آتش در نیستان انزلی ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ طبیعت
کارشناسان معتقدند در آتش‌سوزی‌های اخیر ۱۲هکتار از محدوده تالاب‌انزلی، قربانی طمع متصرفان شده‌است. همشهری آنلاین، فرشته رضایی: در ۲ هفته گذشته نیستان‌ه...ادامه مطلب»

آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۳/۰۴/۰۵ طبیعت
آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است محیط زیست > آلودگی - همشهری آنلاین: قطع دریافت ریفورمیت بنزین از پتروشیمی‌ها و افزایش توزیع بنزین پاک...ادامه مطلب»

سیستان و بلوچستان زیستگاه امن پلنگ ایرانی...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۳/۰۷/۱۸ طبیعت
مردم خونگرم و مهربان سیستان و بلوچستان به سبب افزایش آگاهی از مسائل زیست محیطی و کمک به حیات وحش، این استان را به زیستگاهی امن برای پلنگ ایرانی در معر...ادامه مطلب»

قتل عام پرندگان مهاجر در ایران | فصل عبور از میدان تیر...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ طبیعت
فعالان محیط‌زیست: سالانه بیش از یک میلیون پرنده مهاجر در ایران قتل‌عام می‌شود، در حالی‌که همچنان اقدام قابل‌توجهی برای جلوگیری از شکار و تجارت آن صورت...ادامه مطلب»


EOF