تبرئه رییس جمهوری سابق آرژانتین در پرونده مرتبط با ایران

تبرئه رییس جمهوری سابق آرژانتین در پرونده مرتبط با ایران...
asriran.com ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ مردم

کلیدواژه ها:#2015، #Asriran.com، #آرژانتین، #ارتباط، #اسراییل، #انفجار_آمیا، #ایران، #ایران_هراسی، #ایرانی، #تفاهم_نامه، #تیرماه، #حمام، #خبرگزاری_فرانسه، #دادستان، #دولت، #رویترز، #فرانسه، #لاتین، #پایتخت، #کریستینا_فرناندز_دو_کرشنر، #یهودی

خانم کرشنر به تبانی با ایران برای سرپوش گذاشتن روی پرونده آمیا متهم شده بو اما دادگاه او را از این اتهام تبرئه کرد.
دادگاهی در آرژانتین " کریستینا فرناندز دو کرشنر" رییس جمهوری سابق این کشور را از اتهامات مرتبط با سرپوش گذاشتن روی نقش ایران در انفجار آمیا (انفجار سال 1994 در مرکز یهودیان در شهر بوینوس آیرس) تبرئه کرد.
به گزارش عصرایران به نقل از رویترز ، خانم کرشنر که هم اینک معاون رییس جمهوری آرژانتین است ، از سوی قاضی دادگاه از اتهام سرپوش گذاشتن بر نقش ایران در انفجار ساختمان آمیا تبرئه شد.
عکس آرشیوی/ خبرگزاری فرانسه

* * * قاضی دادگاه در حکم خود تاکید کرده به دلیل عدم اثبات تاثیر امضای تفاهم نامه با ایران بر روند سرپوش گذاشتن روی پرونده آمیا و یا رد و بدل شدن امتیازاتی خاص در این راستا بین دولت سابق خانم کرشنر و دولت ایران ، این اتهام از روی خانم کرشنر برداشته می شود.
در ماجرای انفجار ساختمان آمیا در شهر بوینوس آیرس (پایتخت) آرژانتین در تابستان سال 1994 (تیرماه 1373) 85 یهودی کشته و 300 نفر زخمی شدند.
طی سال های اخیر لابی حامی اسراییل در آرژانتین تلاش کرده خانم کرشنر را به تبانی با ایران برای سرپوش گذاشتن روی پرونده آمیا متهم کند.
پرونده آمیا یکی از پیچیده ترین پرونده های قضایی آرژانتین در طی بیش از 2 دهه گذشته است. در سال 2015 "آلبرتو نیسمان" دادستان وقت آرژانتین درست یک روز پیش از حضور در دادگاه برای ارایه شواهد جدیدی درباره پرونده آمیا در حمام خانه اش به مرگ مرموزی درگذشت.
نیسمان نخستین مقام عالی رتبه قضایی آرژانتین بود که خانم کرشنر را به سرپوش گذاشتن روی نقش ایران در حادثه انفجار آمیا متهم کرده بود.
ایران هرگونه نقش و یا دخالت در ماجرای انفجار مرکز یهودیان آرژانتین را رد کرده و رژیم اسراییل را به تلاش برای اتهام زنی در راستای ایران هراسی و بر هم زدن رابطه ایران با کشورهای آمریای لاتین متهم می کند.
با این حال بر اساس احکام دادگاه آرژانتین در سال 2007 ، پلیس بین الملل (اینترپل) دستور بازداشت 6 مقام ایرانی را در ارتباط با پرونده آمیا صادر کرده است.
---خانم کرشنر به تبانی با ایران برای سرپوش گذاشتن روی پرونده آمیا متهم شده بو اما دادگاه او را از این اتهام تبرئه کرد. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا ...
iranmatlab.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۵ اخبار
اخبار سیاست خارجی - اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا هیلاری کلینتون که ظاهرا برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 آماده می‌شود ضمن دفاع از ع...ادامه مطلب»

اعطای مدرک افتخاری عضویت اولین ایرانی در آکادمی تلوم بولونا به وزیر ع...
dolat.ir ۱۳۹۵/۰۹/۱۱ اخبار
دكتر محمد فرهادي، وزيرعلوم ، تحقیقات و فناوری در جريان سفر به كشور ايتاليا، ضمن بازديد از دانشگاه بولونيا و ملاقات با رئيس اين دانشگاه،در آكادمي علوم...ادامه مطلب»

کیهان:پشت پرده تأسف‌آور اخراج 2 دیپلمات ایرانی از هلند...
khabaronline.ir ۱۳۹۷/۰۴/۱۹ سیاست
سیاست > احزاب و شخصیت‌ها - روزنامه کیهان در گزارشی آورده است: در سایه سکوت و انفعال و وادادگی سفارت ایران در لاهه و وزارت امور خارجه کشورمان، طرف هلن...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»


EOF