شروع دوباره تجارت میان ایران و عربستان | عربستان به مقاصد صادراتی ایران بازگشت

شروع دوباره تجارت میان ایران و عربستان | عربستان به مقاصد صادراتی ایران بازگشت ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ واردات-صادرات

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آذربایجان، #ارمنستان، #افغانستان، #الجزیره، #ایران، #ایران_و_عربستان، #ایرانی، #بحرین، #ترکمنستان، #ترکیه، #جمهوری_آذربایجان، #خبر، #دلار، #روسیه، #صادرات، #عراق، #عربستان، #عمان، #قزاقستان، #پاکستان، #کویت، #گمرک، #گمرک_ایران

شبکه الجزیره به نقل از سخنگوی گمرک ایران از آغاز و سرگیری صادرات ایران به عربستان پس از وقفه ای چند ساله خبر داد.

همچنین سخنگوی گمرک ایران نیز از بازگشت عربستان به مقاصد صادراتی ایران در نیمه نخست امسال خبر داد و آن را یکی از موارد مورد توجه در این مدت عنوان کرد.
به گفته سید روح اله لطیفی ، در نیمه نخست سال جاری بیش از ۴۷میلیون تن کالا به ارزش ۲۲میلیارد و ۵۸۸میلیون دلار بین ایران و ۱۵ کشور همسایه تبادل شد که بازگشت عربستان به مقاصد صادراتی ایران یکی از موارد مورد توجه در این مدت است.
سخنگوی گمرک خاطرنشان کرد: صادرات ایران به کشورهای همسایه در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزنی ۳۳ درصد و از لحاظ ارزش ۴۱ درصد افزایش داشته است.
وی در خصوص میزان صادرات به هر یک از کشورهای همسایه تصریح کرد: عراق با سه میلیارد و ۸۴۰ میلیون ، ترکیه با ۲ میلیارد و ۳۰۸ میلیون ، امارات با ۲ میلیارد و ۲۴۳ میلیون ، افغانستان با ۹۹۹ میلیون و پاکستان با ۵۴۴ میلیون دلار ، پنج مقصد صادرات کالاهای ایرانی در کشورهای همسایه بودند.
لطیفی تاکید کرد: عمان با ۲۷۷ میلیون ، روسیه با ۲۷۰ میلیون ، جمهوری آذربایجان با ۲۱۲ میلیون ، ارمنستان با ۱۵۶ میلیون ، ترکمنستان با ۱۴۵ میلیون ، قزاقستان با ۸۰ میلیون ، قطر با ۷۵ میلیون ، کویت با ۶۵ میلیون ، بحرین با سه میلیون دلار و عربستان با ۳۹ هزار دلار به ترتیب مقاصد صادرات کالاهای ایرانی به کشورهای همسایه بودند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

رای ممتنع عراق به بازگشت تحریم سازمان ملل علیه ایران...
asriran.com ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ سیاست
دولت عراق رأیی معنادار به تلاش ایالات متحده آمریکا برای احیای تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران داد که حاوی پیام بی‌طرفی دولت بغداد در منازعه بین ایالا...ادامه مطلب»

رییس جمهور روحانی: همیشه با مردم مانند ایام انتخابات برخورد کنید/ از د...
asriran.com ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ سیاست
موسیقی‌های سطح پایین را نمی پسندیم، هرچند برخی گفتند خوب است. نخستین نشست خبری رئیس دولت دوازدهم که در مرکز همایش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران ...ادامه مطلب»


EOF