شکنجه سیاه فرحناز خلیلی رازگشایی می شود!

شکنجه سیاه فرحناز خلیلی رازگشایی می شود! ...
citna.ir ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ فرهنگ

کلیدواژه ها:#Citna.ir، #بوشهر، #بیمارستان، #تلفن_همراه، #خبر، #دادگستری، #شهریور، #فرحناز، #قانونی، #مرجع

مدتی قبل دختر بوشهری به دلیل اینکه مورد تجاوز قرار گرفت دست به خودکشی زد.
به گزارش رکنا ، اوایل شهریور ماه امسال پیکر بی جان فرحناز خلیلی به بیمارستان روستای بولخیر بوشهر منتقل شد اما عمر کوتاه فرحناز به دنیا نبود و او در اوج جوانی و در سن 25 سالگی به دلیل خودکشی از دنیا رفت. در حالی که گفته می شد خودکشی فرحناز به دلیل این بود که مورد تجاوز قرار گرفته بود ، روابط عمومی دادگستری بوشهر در توضیح این خبر عنوان کرد: « با مراجعه شاکی نزد قاضی ، وی اعلام می‌کند که حدود بیست روز پیش از سوی فردی مورد تجاوز قرار گرفته است و قاضی پس از استماع اظهارات این خانم ، سریعا دستورات لازم را در جهت تکمیل تحقیقات و ارائه ادله جرم صادر کرده و از شاکی می‌خواهد که در صورت وجود مدارک و به منظور تسریع در روند تحقیقات ، فورا آن را به مرجع قضایی ارائه دهد؛ بنابراین گزارش ، شاکی علیرغم اینکه مدعی وجود یک فایل صوتی برای اثبات جرم شده بود ، ولی دیگر به منظور پیگیری شکایت به دستگاه قضایی مراجعه نمی‌کند. »
عموزاده فرحناز در توضیح این فایل صوتی گفت: « فایل صوتی مذکور در گوشی تلفن همراه فرحناز است و گوشی او در حال حاضر در اختیار ماموران پلیس قرار داده شده است. زمانی که این اتفاق برای فرحناز افتاد او شکایت خود را ثبت کرد اما به دلیل شرایط فرهنگی محل زندگی ما ، فرحناز دست به عصا حرکت می کرد و به خانواده اش گفته بود که تنها بابت اختلاف مالی شکایت کرده است. فرحناز موضوع تجاوز را از خانواده اش مخفی کرده بود و می خواست تنها از مجرای قانون به نتیجه برسد. »
خودکشی فرحناز خلیلی به دلیل تجاوز
عموزاده فرحناز خلیلی در مورد این حادثه به خبرنگار رکنا گفت: « فرحناز عکاس بود و به خاطر شغلش گاهی در مجالس اهالی روستا شرکت می کرد. دو ماه قبل از خودکشی فرحناز او در عالی شهر برای عکاسی به باغی رفته بود اما در پایان مراسم با مشتری بر سر مسائل مالی اختلاف پیدا کرده بود. آن فرد فرحناز را مورد خشونت کلامی و رفتاری قرار داده بود. او از فرحناز سواستفاده های زیادی کرد و بالاخره فرحناز از او به اتهام تجاوز شکایت کرد اما به دلیل شرایط محیط زندگی موضوع شکایتش را کسی جز من و همسرم نمی دانست. »
عموزاده فرحناز در ادامه گفت: « فرحناز موضوع شکایت خود را پیگیری قانونی می کرد و پرونده او با موضوع شکایت تجاوز در جریان است اما فشار روحی ناشی از این اتفاق در آخر باعث شد که فرحناز دست به خودکشی بزند. هر چند هنوز نتیجه آزمایش پزشکی قانونی به دستمان نرسیده اما گفته می شود که فرحناز با خوردن قرص اقدام به خودکشی کرده بود. »
توضیح دادگستری
پس از انتشار ادعایی مبنی بر خودکشی یک خانم عکاس در بوشهر به دلیل رفتار قاضی ، روابط عمومی دادگستری این استان ضمن تکذیب ادعای فوق به بیان توضیحاتی پرداخت.
در پی طرح شکایتی مبنی بر آدم ربایی و تجاوز به خانمی در بوشهر ، پرونده‌ای تشکیل و به یکی از قضات قاطع و حساس استان در رسیدگی به این قبیل پرونده‌ها ، ارجاع می‌شود.
خودکشی زن بوشهری/ او عکاس بود
این گزارش می‌افزاید: با مراجعه شاکی نزد قاضی ، وی اعلام می‌کند که حدود بیست روز پیش از سوی فردی مورد تجاوز قرار گرفته است و قاضی پس از استماع اظهارات این خانم ، سریعا دستورات لازم را در جهت تکمیل تحقیقات و ارائه ادله جرم صادر کرده و از شاکی می‌خواهد که در صورت وجود مدارک و به منظور تسریع در روند تحقیقات ، فورا آن را به مرجع قضایی ارائه دهد؛ بنابراین گزارش ، شاکی علیرغم اینکه مدعی وجود یک فایل صوتی برای اثبات جرم شده بود ، ولی دیگر به منظور پیگیری شکایت به دستگاه قضایی مراجعه نمی‌کند.
گفتنی است ، کالبدشکافی جسد به منظور بررسی علت فوت صورت گرفته و نتیجه آزمایشات به مرجع قضایی اعلام می‌شود.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
مرگ در حبس؛ از سعید امامی تا سیدامامی ...
isna.ir ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ سیاست
جای مرموزی است. تصور بیشتر آدم‌ها از اتفاقات داخل آن، زاییده فیلم‌ها یا در بهترین حالت، حاصل خاطرات راست و دروغ کسانی است که پایشان به آنجا باز شده اس...ادامه مطلب»

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد کاهش شمار مبتلایان تب کریمه کنگو/ مردم نگ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ اخبار
سخنگوی وزارت بهداشت به مردم اطمینان خاطر داد که نگرانی خاصی در خصوص انتشار بیماری تب کریمه کنگو در کشور وجود ندارد. به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی د...ادامه مطلب»

مزاحمتهای بی‌پایان؛ چه کسی مسوول است؟ ...
favanews.com ۱۳۹۴/۰۳/۲۰ اقتصاد
آنچه می‌خوانید بخش بسیار کوچکی از پیامکهایی است که تقریبا تمام ما فارغ از اینکه مشترک کدام یک از دو اپراتور اول کشور باشیم بارها و بارها نمونه آن را د...ادامه مطلب»

اعترافات سرکرده باند بچه‌فروش: هر کودک ۸ تا ۲۰ میلیون تومان خرید و فرو...
asriran.com ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ فرهنگ
بررسی‌های پلیس حکایت از خرید و فروش ده‌ها کودک دارد.اعضای این شبکه گسترده در شهرهای چندین استان کشور فعالیت داشتند و در میان آنها حتی ردپای پزشک، وکی...ادامه مطلب»

معمای مرگ فوک‌های خزری ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ طبیعت
افزایش تلفات فوک‌های خزری در استان‌های گیلان و مازندران طی ماه‌های گذشته نگرانی‌ها از انقراض این گونه نادر دریای خزر را بیشتر کرده‌ است. همشهری آنلاین...ادامه مطلب»


EOF