باکو: بیش از ۲۰ نظامی ارمنستانی کشته و ۱۰۰ نفر زخمی شدند

باکو: بیش از ۲۰ نظامی ارمنستانی کشته و ۱۰۰ نفر زخمی شدند ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ ارتش

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آبان، #آذربایجان، #ارمنستان، #ارمنی، #ارمنی_ستیزی، #ایروان، #باکو، #تاکتیکی، #تلفات، #جمهوری_آذربایجان، #سرباز، #فارس، #مرز، #مسلح، #نسل‌کشی_ارمنی‌ها، #نظامی، #وزارت_دفاع

یک خبرگزاری جمهوری آذربایجان به نقل از « منبع آگاه » ادعا کرد ، طی درگیری‌های روز سه شنبه هفته گذشته این کشور با ارمنستان بیش از ۲۰ نیروی نظامی این کشور کشته شدند.
به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از فارس ، در شرایطی که وزارت دفاع ارمنستان تلفات این کشور طی درگیری‌های اخیر را ۶ نفر اعلام کرده است ، یک رسانه جمهوری آذربایجان تلفات ایروان را بیش از 20 کشته اعلام کرد.
خبرگزاری « ترند » جمهوری آذربایجان روز شنبه (امروز) گزارشی به نقل از یک « منبع آگاه » منتشر و ادعایی درباره تعداد تلفات ارمنستان درباره درگیری‌های سه شنبه هفته گذشته مطرح کرده است.
در ابتدای گزارش آمده است: « حمله یگان‌های نیروهای مسلح ارمنستان که در ۱۶ نوامبر (۲۵ آبان) برای دستیابی به برتری راهبردی (در مرز) اقدام به تحریکات گسترده علیه (جمهوری) آذربایجان کردند ، از نظر عملیاتی - تاکتیکی با شکست مواجه شد » .
بنا بر گزارش خبرگزاری ترند جمهوری آذربایجان ، در جریان درگیری‌های روز سه شنبه ، « بیش از ۲۰ سرباز ارمنستانی کشته و نزدیک ۱۰۰ نفر از آنها زخمی شدند » .
این رسانه افزود: « ۱۹ نوامبر (۲۸ آبان) طرف آذربایجانی اجساد سه نیروی مسلح ارمنستانی که در این تحریکات کشته شدند ، به طرف مقابل تحویل داده شد » .
آمار ادعایی این خبرگزاری جمهوری آذربایجان در شرایطی منتشر شده که روز گذشته وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرد که 6 نفر از نیروهای این کشور در درگیری‌های روز سه شنبه کشته شدند.
ارمنی ستیزی
نسل‌کشی ارمنی‌ها

--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

نسل‌کشی ارمنی‌ها توسط امپراتوری عثمانی ...
parseed.ir 24/04/1915 تاریخ
نسل‌کشی ارمنی‌ها (به ارمنی:Հայոց Ցեղասպանություն، به ترکی استانبولی:Ermeni Soykırımı) که گاهی با عناوین دیگری چون هولوکاست ارامنه، کشتار ارامنه و نیز ...ادامه مطلب»

مناقشه قره باغ علیا، زخمی کهنه که سر باز کرده است...
fa.euronews.com ۱۳۹۵/۰۶/۳۱ تاریخ
در بهار گذشته درگیری های شدیدی بین شبه نظامیان ارمنی جمهوری خود خوانده قره باغ علیا (قره باغ کوهستانی یا ناگورنو قره باغ) و نیروهای ارتش جمهوری آذربای...ادامه مطلب»

شاه اسماعیل صفوی، بنیان‌گذار دودمان صفوی پس از ۲۳ سال پادشاهی و در سن ...
fa.wikipedia.org 23/05/1524 تاریخ
شاه ابوالمظفر بن شیخ حیدر بن شیخ جنید معروف به شاه اسماعیل یکم (زاده ۱۷ ژوئیه ۱۴۸۷ و درگذشته ۲۳ مه ۱۵۲۴) پایه‌گذار سلسله پادشاهی صفوی می‌باشد. حکم ران...ادامه مطلب»


EOF