تجمع مردم و کشاورزان اصفهان در حمایت از زاینده‌رود (+عکس)/ ما اغتشاش‌‌گر نیستیم، کشاورزیم

تجمع مردم و کشاورزان اصفهان در حمایت از زاینده‌رود (+عکس)/ ما اغتشاش‌‌گر نیستیم، کشاورزیم...
asriran.com ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ اخبار

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #استان_اصفهان، #اصفهان، #اصفهانی، #ایران، #تسنیم، #تومان، #زاینده‌رود، #عدالت، #فرونشست، #مردم، #مردم_ایران، #وزیر

جریان رودخانه زاینده‌رود طی سال‌های گذشته به دلیل عدم مدیریت صحیح آب ، از یک رودخانه پرآب دائمی با نوسانات مختلفی مواجه شده و این مشکلات بسیاری را برای مردم و کشاورزان اصفهان ایجاد کرده است.
تجمع مردم و کشاورزان اصفهان صبح امروز با حضور هزاران نفر از مردم این استان در حمایت از جریان دائمی زاینده‌رود برگزار شد.

به گزارش تسنیم ، تجمع کشاورزان اصفهانی در بستر خشک رودخانه زاینده‌رود از هفته گذشته آغاز شده و بر اساس اعلام آنها ، صبح امروز ، تجمع مردم اصفهان به منظور حمایت از جریان زاینده‌رود با حضور گسترده اقشار مختلف مردم آغاز شد.

بنا بر بیانیه‌ها و توصیه‌های اقشار مختلف مردم ، گروه‌های مختلف کشاورزان و سایر چهره‌های اصفهان ، این تجمع بدون هرگونه قصد سیاسی و صرفاً در حمایت از جریان رودخانه‌ای برگزار شد که سال‌هاست با بی‌مهری دچار مشکلات مختلفی شده است.

جریان رودخانه زاینده‌رود طی ماه‌ها و سال‌های گذشته به دلیل عدم مدیریت صحیح آب ، از یک رودخانه پرآب دائمی با نوسانات مختلفی مواجه شده و این موضوع ، مشکلات بسیاری را برای مردم و کشاورزان اصفهان ایجاد کرده است.

مشکلات مالی قابل توجه کشاورزان اصفهانی که معیشت آنها را دچار اختلال کرده ، از مهمترین مشکلاتی است که این روزها شاهد آن هستیم.
از سوی دیگر به دلیل خشکسالی قابل توجه بستر خشک رودخانه ، موضوع فرونشست شهر اصفهان ، آثار تاریخی این شهر و سایر نقاط استان ، رفته رفته جدی تر شده و زنگ خطری را در این زمینه به صدا در آورده است.

جمعه هفته گذشته ، علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو برای بررسی مشکلات زاینده‌رود و حوضه آبریز اصفهان به این شهر سفر کرد و در جریان مشکلات کشاورزان اصفهان قرار گرفت. وی در جمع کشاورزان اصفهانی قول داد که خواسته عدالت توزیع آب در جای جای استان‌های مرکزی کشور محقق شود.

به گفته سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان مقرر شده مبلغ یک هزار و 500 میلیارد تومان از طریق صنایع ، تامین و در صندوق سازگاری با کم‌آبی به جهاد کشاورزی تحویل شود تا بین حقابه‌داران تقسیم شود.

وی درباره آب آشامیدنی استان اصفهان و کاهش فشار و تنش در تامین آن نیز بیان کرد: قرار شده است مبلغ یک هزار و 500 میلیارد تومان برای تکمیل سامانه دوم آبرسانی اصفهان تخصیص یابد.

استاندار اصفهان پیرامون خروجی تصفیه خانه‌های جنوب و شمال اصفهان تصریح کرد: طرح‌های تکمیلی این تصفیه‌خانه‌ها برای استفاده بهینه و هرچه بهتر از پساب در نظر گرفته شده است تا از آن برای بهره‌گیری در صنعت کشاورزی استفاده کرد و برای هر یک 400 میلیون تومان در نظر گرفته‌ایم.

نگرانی از خشکی زاینده‌رود ، این روزها به یکی از دغدغه‌های اصلی مردم ایران تبدیل شده است. فرونشست شدید در نقطه نقطه استان اصفهان ، نگرانی از فروریختن آثار تاریخی ارزشمند به‌جا مانده از صدها سال گذشته و همچنین مشکلات ناشی از معیشت کشاورزان اصفهانی از مهمترین معضلاتی است که رسیدگی به وضعیت رودخانه زاینده‌رود را بیش از گذشته ، مورد تأکید قرار می‌دهد.

تجمع مردم و کشاورزان اصفهان: ما اغتشاش گر نیستیم ، کشاورزیم

---جریان رودخانه زاینده‌رود طی سال‌های گذشته به دلیل عدم مدیریت صحیح آب ، از یک رودخانه پرآب دائمی با نوسانات مختلفی مواجه شده و این مشکلات بسیاری را برای مردم و کشاورزان اصفهان ایجاد کرده است. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

پیرزنی‌ که‌ طومار 500 ساله زاینده‌رود را درهم‌ پیچید...
webzine.mehrnews.com ۱۳۹۳/۰۶/۰۵ تاریخ
وقتی 512 سال پیش شیخ بهایی داشت با دقت هرچه‌تمام‌تر برای تقسیم آب زاینده‌رود طومار می‌نوشت، شاید هیچ‌وقت فکرش را نمی‌کرد که روزی، با تقاضای یک پیرزن، ...ادامه مطلب»

آغاز پادشاهی شاه صفی یکم ...
1host2u.com 28/01/1629 تاریخ
شاه صفی یکم (زاده ۱۶۱۱ - درگذشته ۱۲ مه ۱۶۴۲) ششمین پادشاه صفوی ایران است که از ۱۰۰۷ تا ۱۰۲۱ خورشیدی، (۱۶۲۹ تا ۱۶۴۲ میلادی یا ۱۰۳۸ تا ۱۰۵۲هجری قمری) به...ادامه مطلب»

رییس جمهور روحانی: همیشه با مردم مانند ایام انتخابات برخورد کنید/ از د...
asriran.com ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ سیاست
موسیقی‌های سطح پایین را نمی پسندیم، هرچند برخی گفتند خوب است. نخستین نشست خبری رئیس دولت دوازدهم که در مرکز همایش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران ...ادامه مطلب»

جهان نيوز - روحانی: ملت ایران را نمی‌توان به تسلیم واداشت/ هرکس پاسخ م...
jahannews.com ۱۳۹۲/۰۵/۱۶ اخبار
به گزارش جهان به نقل از تسنیم، مراسم تحلیف حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی آغاز شد. ۶۰ هیئت خارجی در این مراسم تحلیف ...ادامه مطلب»


EOF