آبفای تهران: سرقت دریچه فاضلاب افزایش یافته/ ۲۱۰۰ سرقت در ۶ ماه/ سرقت ۴۵۰ دریچه، یک میلیارد تومان هزینه روی دست ما می‌گذارد

آبفای تهران: سرقت دریچه فاضلاب افزایش یافته/ ۲۱۰۰ سرقت در ۶ ماه/ سرقت ۴۵۰ دریچه، یک میلیارد تومان هزینه روی دست ما می‌گذارد...
asriran.com ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ اخبار

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #آبفا، #ارزان، #اهواز، #تبریز، #تهران، #تومان، #تیرماه، #خبر، #سرقت_دریچه_فاضلاب، #علی_موسوی، #علیرضا، #مردم، #موسوی، #پایتخت

دریچه‌هایی که به سرقت می‌رود ، چدنی است. سارقان حتی درچه‌های بتنی را هم می‌برند تا از آرماتورهای درون بتن استفاده کرده و بفروشند.
تجارت‌نیوز نوشت: معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب منطقه ۳ تهران می‌گوید: « در شهر تهران طی ۶ ماهه سال جاری بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ مورد سرقت دریچه فلزی صورت گرفته. در حالی که کل سال ۹۹ ، تعداد سرقت دریچه‌ها ۲ هزار و ۸۰۰ مورد بود. اگر این روند سرقت ادامه داشته باشد ، تا پایان سال ۱۴۰۰ تعداد سرقت‌ها دو برابر شود! »

سرقت از دریچه‌های فاضلاب در سال‌های گذشته مطرح بوده اما حالا با افزایش قیمت این دریچه‌ها معاون آبفای منطقه ۳ تهران از افزایش سرقت این دریچه‌ها در شهر تهران خبر می‌دهد.

سرقت دریچه‌های فاضلاب تنها به تهران محدود نمی‌شود. از تبریز تا اهواز و شهرهای دیگر ، روایت‌هایی از سرقت دریچه‌های فاضلاب به دست تجارت‌نیوز رسیده است ، اما به نظر می‌رسد در تهران این سرقت‌ها بیشتر است. در نبود این دریچه‌ها امکان آسیب و خطر جانی برای عابران ، ماشین‌ها و موتورها وجود دارد. حفره‌هایی که می‌تواند تصادفات غیرقابل پیش‌بینی را نیز در پی داشته باشد.

علی موسوی ، معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب منطقه ۳ تهران می‌گوید: « در شهر تهران طی ۶ ماهه سال جاری بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ مورد سرقت دریچه فلزی صورت گرفته. در حالی که کل سال ۹۹ ، ۲ هزار و ۸۰۰ مورد سرقت دریچه داشتیم. بنابراین اگر این روند سرقت ادامه داشته باشد ، تا پایان سال ۱۴۰۰ تعداد سرقت‌ها دو برابر شود! »

« روند سرقت دریچه‌های فاضلاب در تهران به شدت افزایش پیدا کرده. فقط در منطقه تحت پوشش آبفای منطقه ، سرقت دریچه‌های فلزی در هفت ماهه سال جاری بیش از مجموع دو سال گذشته بوده است. »

او ادامه می‌دهد: « سرقت دریچه‌ها فقط مربوط به مناطق تحت پوشش آبفای منطقه ۳ تهران نیست بلکه در سراسر تهران دیده می‌شود. به دلیل افزایش قیمت دریچه فلزی ، جاذبه سرقت دارد. »

سرقت دریچه فاضلاب در کدام مناطق بیشتر است؟

آنطور که موسوی می‌گوید در مناطقی که تحت پوشش آبفای منطقه ۳ است می‌توان به افزایش سرقت در منطقه ۲ ، ۵ و ۶ اشاره کرد.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب منطقه ۳ تهران می‌گوید: « در سال جاری و در طی ۶ ماه بیش از ۴۵۰ مورد سرقت دریچه فلزی فقط محدوده آبفای منطقه ۳ صورت گرفته که بیش از یک میلیارد تومان هزینه برای آبفا و مردم داشته است زیرا این دریچه‌ها جز اموال عمومی است. »

او درباره جنس دریچه‌های به کار گرفته می‌شود ، می‌گوید: « دریچه‌هایی که به سرقت می‌رود ، چدنی است. سارقان حتی درچه‌های بتنی را هم می‌برند تا از آرماتورهای درون بتن استفاده کرده و بفروشند. »

موسوی می‌گوید: « کسانی که این دریچه‌ها را می‌فروشند مطمئنا به قیمت بسیار پایین‌تری که ما هزینه می‌کنیم این دریچه‌ها را می‌فروشند. »

چرا از دریچه‌های با جنس ارزان استفاده نمی‌شود؟

موسوی با بیان اینکه ما نمی‌توانیم به یکباره همه دریچه‌های موجود در سطح شهر را عوض کنیم ، می‌گوید: « جایگزینی دریچه‌ها با جنس دیگری در حال انجام است. برای جایگزینی از دریچه‌های چدن داکتیل ضد سرقت و بتن پلیمری استفاده می‌کنیم. با این حال تعدادی از این دریچه‌ها را نیز به سرقت بردند. »

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب منطقه ۳ تهران ادامه می‌دهد: « استمرار سرقت این دریچه‌های فلزی فاجعه‌ای است که به جز ضرر مالی ، می‌تواند امنیت جانی افراد را نیز به خطر اندازد. »

او می‌گوید: « از سوی آبفا این سرقت‌ها را به مراجع قضایی و انتظامی اطلاع دادیم. تعدادی هم دستگیر شدند. اما چون تعدادشان زیاد و در سطح شهر گسترده و پراکنده شده ، نمی‌توان از آن حراست کرد. تنها دریچه‌های فاضلاب نیست که به سرقت برده می‌شود ، بلکه از دریچه‌های آب ، گاز و مخابرات نیز به سرقت می‌رود. »

موسوی در پایان می‌گوید: « مردم می‌توانند از طریق سامانه ۱۲۲ سرقت دریچه‌ها را اطلاع دهند تا در کمترین زمان نسبت به جایگزینی آن اقدام کنیم. »

در حالی معاون آبفای منطقه ۳ تهران از افزایش سرفت دریچه‌های فاضلاب خبر داده که اواخر تیرماه سال جاری نیز علیرضا ناصری‌نژاد ، جانشین پلیس پیشگیری پایتخت با تایید افزایش سرقت‌های خرد گفته بود: « عوامل مختلفی روی افزایش سرقت اثرگذار است. یکی از عوامل اثرگذار روی افزایش سرقت‌ها ، وضعیت اقتصادی و اجتماعی جوامع است. طی یک سال گذشته با توجه به گرانی و افزایش قیمت کالا به ویژه کالاهای اساسی شاهد افزایش آمار سرقت‌های خرد بوده‌ایم. »
---دریچه‌هایی که به سرقت می‌رود ، چدنی است. سارقان حتی درچه‌های بتنی را هم می‌برند تا از آرماتورهای درون بتن استفاده کرده و بفروشند. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

در پراید می‌خوابم چون خانه ندارم...
asriran.com ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ فرهنگ
تعدادی از زوج‌ها که با افزایش کرایه خانه دیگر امکان اجاره واحد مسکونی در تهران را ندارند، وسایل خود را در کانیتنرهای اجاره‌ای در جنوب پایتخت گذاشته‌ا...ادامه مطلب»

قدیمی‌ترین بستنی‌فروشی تهران...
asriran.com ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ تاریخ
سال قبل، وقتی اکبر جعفری برای یافتن کسب‌وکار آبرومندانه پا به تهران گذاشت، کسی تصورش را هم نمی‌کرد که مرد جوان ملایری بعدها یکی از مشهورترین ساکنان پا...ادامه مطلب»


EOF