عکس | تولد نخستین بچه گوزن زرد ایرانی در سال ۱۴۰۱

عکس | تولد نخستین بچه گوزن زرد ایرانی در سال ۱۴۰۱ ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۱/۰۱/۱۵ طبیعت

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آنلاین، #استان_فارس، #ایرانی، #ایرنا، #بیگ، #تغذیه، #حفاظت_محیط_زیست، #شهرستان، #شیراز، #فارس، #فروردین، #محیط_زیست، #همشهری، #همشهری_آنلاین، #پلنگ، #گوزن

نخستین بچه گوزن زرد ایرانی در سال جدید دهم فروردین ماه جاری در جنگل خلیل بیگ پهنه احیاء ، تکثیر و پرورش ارسنجان متولد شد ، به گفته رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ارسنجان با تولد این بچه گوزن جمعیت این گونه جانوری ارزشمند به ۵۸ راس رسیده است.
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا ، حسن ابراهیمی در این باره افزود: تعداد گوزن زرد در این سایت به دلیل عدم وجود تعارضات از جمله گونه پلنگ ، فراهم شدن امنیت ، تغذیه و توزیع علوفه در فصول خشک سال ، پایش و گشت و کنترل و مدیریت بهینه و مطلوب رشد نسبتا مطلوب و خوبی داشته است.
ابراهیمی گفت: پهنه احیا ، تکثیر و پرورش گوزن از سال ۹۰ با تعداد ۷ راس گوزن زرد فعالیت خود را عملا شروع که هم اکنون یکی از مناطق های موفق در کشور در زادآوری این گونه منحصر بفرد است امنیت و پویایی یکی از شاخصه های منحصر بفرد این پهنه در بین سایر مناطق احیا و پرورش کشور و به عنوان منطقه مولد در نظر گرفته شده است.
ارسنجان یکی از شهرستان‌های استان فارس است که در فاصله ۱۴۲ کیلومتری شمال شرق شیراز قرار دارد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۳/۰۴/۰۵ طبیعت
آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است محیط زیست > آلودگی - همشهری آنلاین: قطع دریافت ریفورمیت بنزین از پتروشیمی‌ها و افزایش توزیع بنزین پاک...ادامه مطلب»

سیستان و بلوچستان زیستگاه امن پلنگ ایرانی...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۳/۰۷/۱۸ طبیعت
مردم خونگرم و مهربان سیستان و بلوچستان به سبب افزایش آگاهی از مسائل زیست محیطی و کمک به حیات وحش، این استان را به زیستگاهی امن برای پلنگ ایرانی در معر...ادامه مطلب»

حیات وحش ایران: پلنگ طبس ...
tabasenc.ir ۱۳۹۳/۱۲/۲۴ طبیعت
پلنگ طبس | دسته بندی حیات وحش طبس این حیوان منطقه نایبند زیست میکند .پناهگاه حیات وحش نایبندان در جنوب و جنوب غربی طبس واقع شده است. فاصله پناهگاه ت...ادامه مطلب»

یوزهای ایرانی را برای انتقال به سمنان با داروی بیهوشی تیرباران کردند «...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۱/۱۸ طبیعت
کوشکی و ایران، یوزپلنگ‌های اسیر در پارک پردیسان از صبح امروز ۱۷ فروردین با هدف تکثیر بارها هدف تیرهای بیهوشی قرار گرفتند تا راهی سمنان شوند. این اقدام...ادامه مطلب»


EOF