رئیس پلیس تهران وجود پشت‌پرده سازمان‌یافته "کودکان کار" را تایید کرد

رئیس پلیس تهران وجود پشت‌پرده سازمان‌یافته "کودکان کار" را تایید کرد...
asriran.com ۱۴۰۱/۰۱/۲۴ فرهنگ

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #ارگان، #تسنیم، #تعطیلات_نوروزی، #تهران، #رئیس_پلیس، #سازمان_بهزیستی، #شهرداری، #کارگروه، #کودکان، #کودکان_کار

برای پلیس کاری ندارد افرادی را که اقدام به سازماندهی کودکان کار می‌کنند ، شناسایی یا اینکه کودکان کار را از سر چهارراه‌ها جمع‌آوری کند کما اینکه این کار را با کمک شهرداری پیش از عید آغاز کردیم.
تسنیم نوشت: رئیس پلیس تهران با تاکید بر اینکه شهرداری و سازمان بهزیستی متولی اصلی در مسئله کودکان کار هستند ، وجود پشت‌پرده سازمان یافته "کودکان کار" را تایید کرد.
سردار حسین رحیمی درباره مسئله "کودکان کار" و تیم‌های سازمان‌یافته‌ای که اقدام به توزیع و هدایت این کودکان در میادین و تقاطع‌های اصلی تهران می‌کنند ، اظهار کرد: اینکه بسیاری از "کودکان کار" سازماندهی می‌شوند را تأیید می‌کنیم البته این سازماندهی مربوط به تمام کودکان کار نیست اما اغلب آن‌ها سازماندهی می‌شوند یعنی یک نفر این کودکان را صبح به معابر و چهارراه‌ها آورده و ظهر یا غروب آن‌ها را مجدد جمع‌آوری می‌کند.
رئیس پلیس تهران افزود: برای پلیس کاری ندارد افرادی را که اقدام به سازماندهی کودکان کار می‌کنند ، شناسایی یا اینکه کودکان کار را از سر چهارراه‌ها جمع‌آوری کند کما اینکه این کار را با کمک شهرداری پیش از عید آغاز کردیم اما بعد از عید تاکنون اقدام خاص و جدیدی در این رابطه نداشتیم زیرا هم با تعطیلات نوروزی و مأموریت‌های پلیس مواجه شدیم و دوستان نیز مطالبه جدیدی از پلیس نداشتند.
رئیس پلیس تهران تصریح کرد: به نظر می‌رسد باید سه رکن پلیس ، شهرداری و دستگاه قضائی با جدیت بیشتر در این رابطه ورود پیدا کنند همچنین سازمان بهزیستی نیز می‌تواند عضو این کارگروه باشد.
سردار رحیمی در پاسخ به این سؤال که چه ارگان یا سازمانی متولی اصلی در موضوع ساماندهی کودکان کار است ، گفت: حتماً شهرداری و بهزیستی در این رابطه متولی اصلی هستند و ما در این حوزه کمک‌کننده هستیم.
رئیس پلیس تهران در پاسخ به این سؤال که آیا از نظر پلیس فعالیت کودکان کار بر سر چهارراه‌ها جرم محسوب می‌شود ، متذکر شد: خیر؛ این موضوع جرم نیست و در بخش جرم‌انگاری نمی‌توان از این کار به عنوان اقدام مجرمانه نام برد اما به هر حال این افراد باید جمع‌آوری شوند زیرا جزو مظاهر برهم‌زننده نظم و انضباط شهر هستند.
---برای پلیس کاری ندارد افرادی را که اقدام به سازماندهی کودکان کار می‌کنند ، شناسایی یا اینکه کودکان کار را از سر چهارراه‌ها جمع‌آوری کند کما اینکه این کار را با کمک شهرداری پیش از عید آغاز کردیم. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

اوباش برای تصاحب درآمد کودک کار، با بنزین دختربچه را سوزاندند...
asriran.com ۱۳۹۹/۰۲/۲۲ فرهنگ
مزاحمت شبانه اوباش برای تصاحب درآمد کودک کار در محدوده میدان انقلاب اصفهان، دختربچه اصفهانی را راهی بیمارستان سوانح سوختگی کرد. به گزارش فارس، پدیده ک...ادامه مطلب»

کمپین پنج روزه شهرداری تهران در حمایت از کودکان کار و خیابان ...
koodakekar.ir ۱۳۹۴/۰۳/۲۳ فرهنگ
مدیر اداره پیشگیری و ارتقای سلامت اجتماعی سازمان رفاه: کمپین پنج روزه شهرداری تهران در حمایت از کودکان کار و خیابان سه‌شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ – ۱۵:۰۸ مدی...ادامه مطلب»

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران: پدیده کودک آزاری در ایران ریشه‌دار ...
asriran.com ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ فرهنگ
16 میلیون پرونده آسیب‌های اجتماعی داریم اما شاهد کاهش 18 درصدی بودجه کودکان کار و کاهش 10 درصدی بودجه آسیب های اجتماعی هستیم. رئیس انجمن مددکاران اجت...ادامه مطلب»

ربیعی خبر داد دعوت از ٤٠ شرکت آلمانی برای همکاری اقتصادی با ایران ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۶/۲۸ اخبار
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به طرح اعزام نیروی کار به خارج از کشور گفت: برنامه اعزام نیروی کار را از سال ٩٣ آغاز شد اما شرایط سیاسی کشور د...ادامه مطلب»


EOF