جانسون، پوتین را به «تمساح» تشبیه کرد

جانسون، پوتین را به «تمساح» تشبیه کرد ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۱/۰۲/۰۱ سیاست

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آنلاین، #انگلیس، #اوکراین، #ایالات_متحده، #بوریس_جانسون، #تحریم، #تمساح، #توپخانه، #جو_بایدن، #دونتسک، #روسیه، #رویترز، #سازمان_ملل، #غربی، #فارس، #فروردین، #فضا، #مسکو، #موافقت، #نارندرا_مودی، #نیت، #همشهری، #همشهری_آنلاین، #هند، #ولادیمیر_پوتین، #ولودیمیر_زلنسکی، #پایتخت، #کی‌یف

نخست‌وزیر انگلیس در اظهاراتی توهین‌آمیز ، مذاکره با پوتین را به گفت‌وگو با تمساح تشبیه کرد و مدعی شد به همین دلیل مذاکرات صلح اوکراین با روسیه احتمالا با شکست مواجه می‌شود.
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس ، « بوریس جانسون » نخست‌وزیر انگلیس هنگام عزیمت به هند در اظهاراتی توهین‌آمیز مدعی شد هرگونه مذاکرات صلح بر سر اوکراین احتمالا با شکست مواجه خواهد شد ، زیرا گفت‌وگو با « ولادیمیر پوتین » رئیس‌جمهور روسیه را می‌توان با مذاکره با یک تمساح مقایسه کرد. جانسون گفت تعامل با پوتین مانند یک تمساح است که پای شما را در آرواره‌های خود فرو برده است.
به گزارش خبرگزاری رویترز ، جانسون در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ادامه تسلیح اوکراین از سوی غرب حیاتی است ، مدعی شد: خیلی سخت است که بفهمیم اکنون اوکراینی‌ها با توجه به عدم حسن نیت آشکار پوتین ، چگونه می‌توانند با وی مذاکره کنند. راهبرد او ، که مشهود است ، این است که سعی کند تا جایی که می‌تواند اوکراین را ببلعد و تصرف کند و شاید نوعی مذاکره از موضع قدرت داشته باشد.
وی افزود سران جهان ، از جمله « جو بایدن » رئیس‌جمهور ایالات متحده ، در این هفته در تماسی موافقت کردند که با تشدید حملات روسیه به شرق اوکراین ، به تامین تسلیحات از جمله توپخانه به کی‌یف ادامه خواهند داد.
به نوشته رویترز ، اوکراین و روسیه از ۲۹ مارس (نهم فروردین) با یکدیگر گفت‌وگوی رو در رو انجام نداده‌اند و فضا به دلیل ادعاهای اوکراین مبنی بر ارتکاب جنایات از سوی نیروهای روسی در شهر « بوچا » در نزدیکی کی‌یف ، متشنج شده است؛ ادعاهایی که مسکو قویاً رد کرده است.
جانسون گفت که « ولودیمیر زلنسکی » رئیس‌جمهور اوکراین به او گفته که از بیرون راندن نیروهای روسیه از منطقه شرقی دونباس اطمینان دارد ، اما بعید است که نیروهایش کریمه را که روسیه هشت سال پیش تصرف کرده بود ، بازپس گیرند.
نخست‌وزیر انگلیس گفت: نظر رئیس‌جمهور اوکراین ، اگر من به درستی فهمیده باشم ، با او زیاد صحبت می‌کنم ، این است که او در واقع مایل است نیروهای روسی از موقعیت‌های فعلی خود در دونتسک و لوهانسک بیرون رانده شوند. بنابراین این یک موضع کاملاً حداکثری است ، اما در مورد کریمه آن‌ها به این اندازه حداکثرگرا نیستند.
جانسون همچنین به‌رغم این مسئله که روسیه بارها گفته هدفش از عملیات در اوکراین تصرف خاک این کشور نیست ، ادعا کرد که پوتین به صراحت گفته که می‌خواهد قلمروی اوکراینی بیشتری را تصرف کند و می‌تواند یک حمله مجدد به کی‌یف پایتخت این کشور را آغاز کند.
وی که از ابتدای بحران در اوکراین با اتخاذ مواضع ضد روسی بر آتش درگیری‌ها افزوده ، گفت: چگونه می‌توان با یک تمساح مذاکره کرد وقتی پای شما در آرواره‌هایش است؟ این مشکلی است که اوکراینی‌ها با آن روبرو هستند. ما فقط باید به این راهبرد ادامه دهیم و به آن‌ها اسلحه ارائه کنیم.
جانسون گفت هنگامی که روز جمعه با « نارندرا مودی » نخست‌وزیر هند در دهلی‌نو ملاقات می‌کند ، هند را تشویق خواهد کرد تا از اوکراین حمایت کند ، اما پذیرفت که هند احتمالاً روابط خود را با روسیه حفظ خواهد کرد.
او گفت: من قبلاً با نارندرا مودی درباره اوکراین صحبت کرده‌ام و در واقع هندی‌ها اتفاقات بوچا را محکوم کرده‌اند. اما به ویژه انگلیس باید بپذیرد که رابطه تاریخی هند با روسیه وجود دارد.
هند که بزرگ‌ترین خریدار تسلیحات روسیه در جهان است و نفت آن را وارد می‌کند ، در رای‌گیری سازمان ملل در محکومیت این حمله رای ممتنع داد و به‌رغم فشار طرف‌های غربی ، علیه مسکو تحریم اعمال نکرده است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

گزارش/ طرح ابر آبراه «خزر-خلیج فارس» روی میز ایران و روسیه/ «ایران رود...
snn.ir ۱۳۹۵/۰۲/۰۲ اخبار
کانال «خزر-خلیج فارس» که کارشناسان از آن با عنوان «ایران رود» یاد می کنند، امکان دسترسی شمال اقیانوس اطلس، دریاهای بالتیک، سیاه و آزوف و حوضه های آبی ...ادامه مطلب»

آمانو: برجام دستاوردی آشکار است/ ایران در معرض شدیدترین نظام‌ راستی‌آز...
farsnews.com ۱۳۹۵/۰۱/۱۴ سیاست
مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بار دیگر تأیید کرد ایران به تعهداتش در برجام پایبند بوده است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یوکیا آمانو، م...ادامه مطلب»

شوک بزرگ ؛ تیر خلاص به بازار نفت ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۲/۰۱ اقتصاد
شوک بزرگ؛ قیمت هر بشکه نفت سبک تگزاس در مبادلات روز دوشنبه اول اردیبهشت با سقوط سنگین ۴۰ درصدی به زیر ۱۱ دلار رسید. این قیمت نفت تا ساعت ۶ بعد از ظهر ...ادامه مطلب»

اشغال ایران در جنگ جهانی دوم ...
1host2u.com 25/08/1941 تاریخ
پس از آغاز جنگ جهانی دوم در ۹ شهریور ۱۳۱۸ (۱ سپتامبر ۱۹۳۹)، ایران بی‌طرفی خود را اعلام کرد، اما به دلیل گستردگی مرز ایران با اتحاد جماهیر شوروی و درگی...ادامه مطلب»


EOF