زباله هایی با ارتفاع بیش از ۱۱۰ متر! | رشت زیر زباله‌ها دفن می‌شود

زباله هایی با ارتفاع بیش از ۱۱۰ متر! | رشت زیر زباله‌ها دفن می‌شود...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۱/۰۱/۳۰ طبیعت

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #اسلامی، #انزلی، #باشگاه_خبرنگاران، #خزر، #دامنه، #دریای_خزر، #رشت، #سراوان، #سلامت، #شهرستان، #صنعتی، #طبیعت، #مجلس، #مجلس_شورای_اسلامی، #محیط_زیست، #مردم، #وزیر، #وزیر_کشور، #گوهررود، #گیلان

زباله‌های سراوان رشت با ارتفاع بیش از ۱۱۰ متر در دل جنگل شیرابه ای خطرناک تولید و در محیط زیست کشور منتشر می‌کند.
به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران ، معضل بزرگ پسماند زباله سراوان رشت که زمانی فقط به بخش سنگر این شهر محدود می‌شد ، امروزه به عنوان فاجعه‌ای برای محیط زیست شمال کشور تبدیل شده است ، زیرا شیرابه‌های این حجم زباله ، جنگل و طبیعت آن منطقه را نابود می‌کند و در نهایت با ورود به محصولات کشاورزی ، زندگی و سلامت مردم را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
منطقه سراوان در ۱۷ کیلومتری رشت در جوار جنگل‌های هیرکانی میزبان دپو و دفن زباله این شهر و چند شهرستان دیگر است که امروزه کوه زباله آن به ارتفاع بیش از ۱۱۰ متر رسیده است.
بیش از ۳ دهه است که هر روز تا یک هزار تن زباله در سراوان رشت دفن می‌شود.
۵۵۰ تن از این زباله‌ها مربوط به شهر رشت و بقیه مربوط به ۵۰ شهر و روستای اطراف است.
شیرابه‌های ناشی از زباله در محل دفن ، به رودخانه سیاهرود (رودخانه‌ای در جنگل سروان) و در ادامه به رودخانه‌های گوهررود و زرجوب رشت سرازیر و همراه با فاضلاب شهری ، صنعتی و بیمارستانی وارد تالاب بین المللی انزلی و دریای خزر می‌شود.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به منابع ساماندهی پسماندها و تحصن مردم منطقه سراوان وزیر کشور باید به این موضوع ورود و با سفر به گیلان مشکل را حل کند.
به گفته جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی ، زباله سراوان یک معضل ملی است ، اکثر مسئولان از این منطقه بازدید کردند. در طول یک هفته اخیر مردم متمدن و روزه دار این منطقه تحصن کردند ، اما کسی به فریاد آن‌ها نمی‌رسد.
او می‌گوید: با توجه به اینکه در ردیف‌های مختلف منابع خوبی برای ساماندهی پسماند در استان‌های شمالی در نظر گرفته شده است و تمام شهرهای گیلان با بحران روبه رو هستند ، از وزیر کشور درخواست دارم با سفر به گیلان و گفتگو با مردم این مشکل را حل کند تا دامنه حادثه به موضوعات دیگر کشیده نشود.
--- ---...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

93 سفر مقام های دولت تدبیر و امید به شهرها و روستاهای کشور در هفته گذ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۷/۲۵ اخبار
همزمان با سفر رییس جمهوری و کاروان دولت تدبیر و امید به استان مازندران، معاونان رییس جمهوری، وزرا و معاونان آنها در هفته ای که گذشت بیش از 93 سفر به ش...ادامه مطلب»

مرگ خاموش رشت؛ اینجا همه‌چیز بر زباله استوار است | دره قرقاول‌ها چگونه...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۱/۰۲/۱۲ طبیعت
تجمع مردم سراوان گیلان در ورودی محل دپوی زباله‌های رشت که از ۳۷-۳۸ سال پیش روی هم تلنبار شده، در یک دهه گذشته بارها تکرار شده است. تجمعی که معمولا با ...ادامه مطلب»

رییس جمهور در مراسم افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۱۷ پروژه در استان گیلا...
dolat.ir ۱۳۹۶/۰۱/۱۲ اخبار
رییس جمهور در مراسم افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۱۷ پروژه در استان گیلان: طرح روستای بدون بیکار باید در همه مناطق کشور اجرا شود/ خادمان ملت در دولت یاز...ادامه مطلب»


EOF