کشتی آزاد ایران؛ قهرمان شش ستاره آسیا شد

کشتی آزاد ایران؛ قهرمان شش ستاره آسیا شد ...
tabnak.ir ۱۴۰۱/۰۲/۰۷

کلیدواژه ها:#Tabnak.ir، #آسیا، #اردن، #ازبکستان، #المپیک، #امامی، #ایران، #بازی‌های_آسیایی، #بحرین، #بیگ، #تاریخ، #ترکمنستان، #تیم_ملی، #تیم_ملی_کشتی_آزاد_ایران، #جهانی، #خبر، #دولت، #طلا، #قزاقستان، #محمدحسین_محمدیان، #مغولستان، #هند، #ورزش، #ژاپن، #کره، #کره_جنوبی، #کشتی_آزاد

در پایان ۵ وزن دوم کشتی آزاد قهرمانی آسیا در اولانباتور مغولستان ، یونس امامی در ۷۴ کیلوگرم ، امیرحسین فیروزپور در ۹۲ و یدالله محبی در وزن ۱۲۵ کیلو به مدال طلا رسیدند. پیش از این ، رحمان عموزاد در وزن ۶۵ کیلوگرم ، علی سوادکوهی در ۷۹ و محمدیان در ۹۷ کیلو طلا گرفته بودند تا کشتی آزاد ایران با اقتدار آسیا را فتح کند.
کد خبر: ۱۱۱۵۴۳۷
تاریخ انتشار:
۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۰
24 April 2022
کشتی آزاد ایران برخلاف همتای فرنگی خود ، اقتدار ورزش اول کشورمان در قاره آسیا را تکرار کرد و میخ سلطه کشتی ایران در قله آسیا کوبیده شد.
به گزارش تابناک ورزشی؛ آزادکاران ایران امروز در ۵ وزن دوم رقابت‌های قهرمانی آسیا در اولانباتور مغولستان ، به ۳ طلا ، یک نقره و یک برنز رسیدند تا تیم ملی کشتی در پایان این رقابت‌ها در مجموع با ۶ طلا ، یک نقره و یک برنز قاطعانه عنوان قهرمانی آسیا را از آن خود کند.
در پایان رقابت‌های ۵ وزن دوم؛ یونس امامی در ۷۴ ، امیرحسین فیروزپور در ۹۲ و یدالله محبی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به مدال طلا رسیدند ، داریوش حضرتقلی‌زاده در وزن ۶۱ کیلوگرم نقره گرفت و محسن مصطفوی در وزن ۸۶ کیلوگرم نیز به مدال برنز رسید.
به این ترتیب تیم ملی کشتی آزاد ایران در پایان رقابت‌های قهرمانی آسیا در مغولستان ، با کسب ۶ طلا توسط رحمان عموزاد خلیلی در ۶۵ ، یونس امامی در ۷۴ ، علی سوادکوهی در ۷۹ ، امیرحسین فیروزپور در ۹۲ ، محمدحسین محمدیان در ۹۷ و یدالله محبی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم ، یک نقره داریوش حضرتقلی‌زاده در ۶۱ و یک برنز محسن مصطفوی در وزن ۸۶ کیلوگرم با مجموع ۲۰۱ امتیاز به عنوان قهرمانی آسیا رسید و تیم‌های هند و ژاپن نیز در جایگاه‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

اما در پنج وزن دوم ، در وزن ۶۱ کیلوگرم داریوش حضرتقلی زاده در دور اول با نتیجه ۹ بر ۶ مقابل این سانگ چویی از کره جنوبی به پیروزی دست یافت. وی در دور دوم با نتیجه ۱۴ بر ۱۱ علی بیگ علی بیگوف (کشتی گیر روسی الاصل) قهرمان آسیا از بحرین را از پیش روی برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله ۶ بر ۵ اکبر کوربانوف از قزاقستان را برد و فینالیست شد ، اما در فینال مقابل ری هیگوچی نایب قهرمان المپیک ۲۰۱۶ ریو در ۴۵ ثانیه با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد.
در وزن ۷۴ کیلوگرم یونس امامی دارنده مدال برنز جهان ۲۰۱۹ پس از استراحت در دور اول ، در دور دوم با نتیجه ۷ بر ۵ دایچی تاکاتانی دارنده مدال نقره بازی‌های آسیایی از ژاپن را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی ۱۰ بر صفر بیامبادورج بات اردن از مغولستان را شکست داد و به فینال رسید. امامی در فینال مقابل نورکژا کایپانوف دارنده مدال نقره جهان ۲۰۱۹ از قزاقستان در یک مبارزه حساب شده با نتیجه ۵ بر ۲ به برتری رسید و ضمن گرفتن انتقام شکست مسابقات جهانی از این کشتی‌گیر ، به مدال طلای آسیا رسید. امامی در جریان رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۹ مقابل این کشتی‌گیر در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۷ بر ۶ شکست خورده بود.
در وزن ۸۶ کیلوگرم ، محسن مصطفوی در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر دولت مراد اورازگیلیوف از ترکمنستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۶ بر صفر مغلوب دیپاک پونیا دارنده مدال نقره جهان از هند شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال ، وی نیز به دیدار رده بندی راه یافت. مصطفوی در این دیدار مقابل گوان اوک کیم از کره جنوبی با نتیجه ۴ بر صفر پیروز شد و در نخستین حضور خود در این رقابت ها ، به مدال برنز آسیا رسید. در این وزن مدال طلا به عظمت دولتبکوف از قزاقستان رسید که در فینال برابر دیپاک پونیا از هند پیروز شد.
در وزن ۹۲ کیلوگرم امیرحسین فیروزپور در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر آدیلت داولومبایف دارنده مدال نقره آسیا و برنز بازی‌های آسیایی از قزاقستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی ۱۰ بر صفر تاکوما اوتسو دارنده مدال نقره آسیا از ژاپن را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. فیروزپور در فینال نیز با برتری قاطع ۱۱ بر صفر مقابل داگوادورج از مغولستان ، به مدال طلای آسیا رسید.
یدالله محبی آخرین نماینده ایران در این رقابت‌ها نیز در دیدار فینال ۱۲۵ کیلوگرم مقابل علیشیر یرگالی از قزاقستان به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۳ بر یک به برتری رسید و به ششمین و آخرین مدال طلای ایران در این رقابت‌ها دست یافت.
محبی پیش از این در دور نخست استراحت کرد ، سپس در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر ۲ و ضربه فنی سرداربک خولماتوف از ازبکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله نیز مقابل باتمانگای انختسوشین از مغولستان با نتیجه ۱۲ بر ۲ پیروز شد و به فینال رسید.

پیش از این و در جریان ۵ وزن نخست این رقابت‌ها که روز گذشته برگزار شد ، رحمان عموزاد خلیلی در ۶۵ کیلوگرم ، علی سوادکوهی در ۷۹ و محمدحسین محمدیان در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال طلا رسیدند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

تیم کشتی آزاد ایران در پیکارهای جهانی چهارم شد ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
همشهری آنلاین: تیم ملی کشتی آزاد ایران در پیکارهای کشتی جهانی سال ۲۰۱۹ در قزاقستان با یک طلا، یک نقره و ۲ برنز و ۹۳ امتیاز در رده چهارم جهان قرار گرفت...ادامه مطلب»

علی کریمی جادوگر و مارادونای آسیا ...
1host2u.com ۱۳۹۵/۰۸/۱۵ مردم
محمد علی کریمی پاشاکی متولد 17 آبان ماه 1357 درکرج ؛ مشهور به علی کریمی ؛ بازیکن و مربی فوتبال ایران . کیست که او را نشناسد ؟ او نیاز به معرفی ندارد...ادامه مطلب»

تاریخ سازی کشتی ایران ...
tebyan.net ۱۳۹۳/۰۱/۰۴ تاریخ
کشتی ورزش اول ایران در طول تاریخ بارها افتخار آفرینی کرده است. این رشته مورد علاقه ایرانی ها در هر آوردگاهی برای مردم ما پیام ور شادی است. کشتی ما ا...ادامه مطلب»

گفت‌وگو با بازرس خارجی در آسمان! ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۵/۰۳ اخبار
همیشه گردن‌بندی از جنس سنگ کهربا به گردن دارد، از این‌که زنان ایرانی را در حال فعالیت در حوزه صنایع دستی می‌بیند، خوشحال می‌شود و سریع دوربینش را درمی...ادامه مطلب»


EOF