شکست «شاهزاده ایرانی» مقابل ترامپ؛ حسین وفایی از رقابت‌های جهانی اسنوکر حذف شد

شکست «شاهزاده ایرانی» مقابل ترامپ؛ حسین وفایی از رقابت‌های جهانی اسنوکر حذف شد...
ir.voanews.com ۱۴۰۱/۰۲/۱۰

کلیدواژه ها:#Ir.voanews.com، #آبادان، #آسیا، #آلمان، #اردیبهشت، #استرالیایی، #اسفند، #اسنوکر، #انگلستان، #انگلیس، #انگلیسی، #ایران، #ایرانی، #بازی‌های_آسیایی، #بریتانیا، #تاریخ، #ترامپ، #جهانی، #حسین_وفایی، #خوشحال، #دولت، #شبکه‌های_اجتماعی، #شهریور، #فروردین، #قهرمان_ایرانی، #مردم، #مردم_ایران، #مسترز، #ملی‌پوش، #میدان، #نیل، #ورزش، #ورزشی، #چین، #چینی

حسین وفایی قهرمانی ایرانی اسنوکر ، به‌رغم شکست در دور نخست مسابقات قهرمانی جهان ، می‌گوید به دستاوردهای تاریخی خود افتخار می‌کند.
حسین وفایی ۲۷ ساله ، که پس از یک فصل درخشان و پیروزی در رقابت‌های انتخابی راهی مسابقات قهرمانی جهان در شهر شفیلد انگلیس شده است ، در دور نخست این رقابت‌ که در تالار تاریخی « کروسبیل » برگزار می‌شود به مصاف جاد ترامپ رفت و علی‌رغم اینکه شروع خوبی داشت ، در نهایت مغلوب حریف انگلیسی خود شد.
حسین وفایی که در رنکینگ جهانی در رتبه هجدهم قرار دارد ، تا امتیاز سه با جاد ترامپ برابر بود ولی در پایان با نتیجه ۱۰-۴ شکست خورد.
این قهرمان ایرانی با اشاره به اینکه از شرکت در مسابقات جهانی لذت برده است ، گفت از اینکه برای کشورش « تاریخ‌سازی کرده » خوشحال است.
حسین وفایی که چندی پیش عنوان قهرمانی خود در مسابقات موسوم به « اسنوکر شوت‌اوت » را به مادر بزرگ مرحومش تقدیم کرده بود ، گفت که از شکست مقابل جاد ترامپ درس می‌گیرد.
این بازیکن ایرانی در ادامه افزود که زندگی فراز و نشیب‌های زیادی دارد و او در مسابقات آینده قوی‌تر به میدان باز می‌گردد.
حسین وفایی ابراز امیدواری کرد که موفقیت‌های او باعث محبوبیت اسنوکر در ایران شود و جوانان بیشتری در این رشته ورزشی فعال باشند.
او با اشاره به اینکه فقط با یک چمدان و یک کیو (چوب اسنوکر) به بریتانیا رفته و مربی نداشته است ، گفت امیدوار است الگوی مناسبی برای بازیکنان و مردم ایران باشد.
در هفته‌های اخیر داستان حسین وفایی که متولد آبادان است ، مورد توجه رسانه‌های بین‌المللی قرار گرفته است که گزارش‌های مختلفی درباره او منتشر کرده‌اند.
او که به « شاهزاده ایرانی » شهرت دارد ، پس از غلبه بر مارک ویلیامز و قهرمانی در مسابقات « اسنوکر شوت‌اوت » ، به این بازیکن شماره یک جهان توصیه کرد که از ورزش اسنوکر خداحافظی کند.
این موضوع بازتاب زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشت و به جنگ لفظی طولانی میان این دو بازیکن تبدیل شد. آنها در نهایت به این قائله خاتمه دادند و آشتی کردند.
مهارت ، توانایی ، و اعتماد به نفس حسین وفایی با تحسین علاقمندان این رشته ورزشی همراه شده است و مسابقات او بینندگان زیادی به ویژه در میان ایرانی‌ها دارد که نتایج قهرمان خود را با دقت دنبال می‌کنند.
او نخستین ایرانی حاضر در رقابت‌های جهانی اسنوکر است که یکی از ستاره‌‌های این رشته ورزشی محسوب می‌شود.
حسین وفایی ایوری (زاده ۲۳ شهریور ۱۳۷۳ در آبادان) از بازیکنان و قهرمانان رشته اسنوکر اهل ایران است.

* * * او با قهرمانی در رقابت‌های اسنوکر آماتوری جهان در سال ۲۰۱۱ توانست به عنوان اولین ایرانی در تاریخ ورزش اسنوکر ، جواز حضور در رقابت‌های اسنوکر حرفه‌ای جهان را کسب کند.
از دیگر افتخارات وی می‌توان به حضور همراه با تیم ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ در رشته اسنوکر و همچنین کسب عنوان نایب قهرمانی و قهرمانی در رقابت‌های قهرمانی زیر ۲۱ سال اسنوکر آسیا در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ اشاره کرد.
حسین وفایی در سال ۲۰۱۵ کوشید تا با حضور در رقابت‌های مقدماتی انگلستان جواز حضور در رقابت اصلی را داشته باشد ولی به دلیل عدم صدور روادید از سوی دولت بریتانیا از این مهم جا ماند.
او در مسابقات اوپن چین (۲۰۱۷) با پشت سر گذاشتن جو پری ، بن وولاستن ، و روری مک‌لاود به یک‌چهارم‌نهایی راه یافت و سپس با پیروزی غیرمنتظره (۳–۵) مقابل جاد ترامپ (فوریه ۲۰۱۸) نخستین اسنوکرباز ایرانی شد که به نیمه‌نهایی یک تورنمنت حرفه‌ای معتبر اسنوکر راه یافته‌است. وفایی در نیمه‌نهایی با نتیجهٔ (۱–۶) مغلوب مارک ویلیامز شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.
حسین وفایی سال ۲۰۱۹ را با شگفتی سازی در مسابقات آزاد ولز آغاز کرد. او موفق شد در یک‌هشتم نهایی مارک سلبی مرد شماره یک اسنوکر جهان را با نتیجه ۴–۳ شکست دهد و به جمع ۴ نفر برتر این مسابقات راه یابد. در یک چهارم نهایی اسکات دونالدسون را ۵–۱ شکست داد و در نیمه نهایی با قبول شکست ۶–۰ برابر نیل رابرتسن استرالیایی از راه‌یابی به فینال بازماند.
حسین وفایی در مسابقات مقدماتی مسترز آلمان در سال ۲۰۲۱ با نتیجه ۵ بر ۰ برابر رونی اُسالیوان قهرمان سرشناس و یکی از اسطوره‌های این ورزش به پیروزی رسید.
وفایی در سال ۲۰۲۲ موفق شد با شکست دادن مارک ویلیامز در فینال مسابقات شوت اوت؛ برای اولین بار قهرمان یک تورنمنت حرفه ای در دنیای اسنوکر شود.
راهیابی به مسابقات قهرمانی اسنوکر جهان ۲۰۲۲
حسین وفایی با یک پیروزی حساس ۱۰ بر ۹ مقابل en:Lei Peifan در ۲۴ فروردین۱۴۰۱ برای اولین بار و به عنوان نخستین فرد ایرانی به مسابقات قهرمانی اسنوکر جهان راه یافت. حسین وفایی طی دو مرحله رقابت با جاد ترامپ در روزهای ۳۱ فروردین و ۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ با نتیجه ۱۰–۴ از دور رقابت‌های مسابقات جهانی اسنوکر ۲۰۲۲ حذف شد
مسابقات آزاد ولز ۲۰۲۲
حسین وفایی ملی‌پوش اسنوکر ایران که موفق شده به مرحله اصلی رقابت‌های آزاد ولز راه پیدا کند در چهارمین بازی خود در این مسابقات توانست با پیروزی مقابل ژانگ آندا چینی به مرحله نیمه نهایی این رقابتها صعود کند.
ملی پوش اسنوکر ایران که در دیداری حساسی به مصاف ژانگ آندا از چین رفته بود در حالی که ۴ بر ۱ از حریف خود عقب بود توانست با بازگشت عالی خود نتیجه بازی را ۵ بر ۴ به سود خود به پایان برساند و با این نتیجه راهی مرحله نیمه نهایی شود.
ملی پوش اسنوکر کشورمان در نخستین گام خود در این رقابت‌ها نیز رابی ویلیامز را با نتیجه نزدیک ۴ بر ۳ و در ادامه جک جونز را با نتیجه ۴ بر ۰ و رایان دی ولزی را با نتیجه ۴ بر ۳ شکست داده بود.
رقابتهای آزاد ولز یک تورنمنت حرفه‌ای اسنوکر است که از ۹ تا ۱۵ اسفند در ولز برگزار می‌شود. این مسابقات دوازدهمین رویداد رنکینگ فصل اسنوکر ۲۰۲۱–۲۲ و سی و یکمین دوره مسابقات آزاد ولز است که برای اولین بار در سال ۱۹۹۲ برگزار شد.
جردن براون مدافع عنوان قهرمانی این رقابتها به‌شمار می‌رود چرا که او توانست رونی اسالیوان را در فینال با نتیجه ۹–۸ شکست دهد.
حسین وفایی شنبه ۱۴ اسفندماه ۱۴۰۰ در مرحله نیمه نهایی این مسابقات به مصاف جاد ترامپ مرد شماره سه جهان رفت و با نتیجه نزدیک ۶ بر ۵ شکست خورد و حذف شد.
حسین وفایی شنبه ۱۴ اسفندماه ۱۴۰۰ در مرحله نیمه نهایی این مسابقات به مصاف جاد ترامپ مرد شماره سه جهان رفت و در حالیکه ۵ بر ۳ از حریف خود پیش افتاده بود در نهایت با نتیجه نزدیک ۶ بر ۵ شکست خورد و حذف شد.
ملی پوش ایران درحالی در این رقابت باخت که او در رده ۲۱ بهترین اسنوکربازان جهان قرار دارد.
---حسین وفایی قهرمانی ایرانی اسنوکر ، علیرغم شکست در دور نخست مسابقات قهرمانی جهان ، به دستاوردهای تاریخی خود افتخار می‌کند. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

دیدار هیات دیپلماتیک ژاپن با ناصرالدین شاه ...
bbc.com 27/09/1880 تاریخ
روابط ایران و ژاپن (به ژاپنی: 日本とイランの関係) گذشته از سوابق تاریخی، با بستن یک قرارداد دوستی در سال ۱۳۰۸ (خورشیدی) به صورت رسمی برقرار شد. در روابط ایران ...ادامه مطلب»

اشغال ایران در جنگ جهانی دوم ...
1host2u.com 25/08/1941 تاریخ
پس از آغاز جنگ جهانی دوم در ۹ شهریور ۱۳۱۸ (۱ سپتامبر ۱۹۳۹)، ایران بی‌طرفی خود را اعلام کرد، اما به دلیل گستردگی مرز ایران با اتحاد جماهیر شوروی و درگی...ادامه مطلب»

جدا شدن بحرین از ایران...
1host2u.com ۱۳۵۰/۰۵/۲۳ تاریخ
جدا شدن بحرین از ایران پس از گذشت سال‌ها اشغالگری آل‌خلیفه و بریتانیا، در روز ۲۲ مرداد ۱۳۵۰ در زمان حکومت محمدرضا شاه پهلوی و با چشم‌پوشی وی از حاکمیت...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»


EOF