روایت فارس از قیمت‌های جدید: مرغ ۶۰ هزار، تخم‌مرغ ۸۰ هزار، روغنِ، ۶۰ هزار، پنیر ۳۸ هزار و شیر نایلونی ۱۵ هزار تومان

روایت فارس از قیمت‌های جدید: مرغ ۶۰ هزار، تخم‌مرغ ۸۰ هزار، روغنِ، ۶۰ هزار، پنیر ۳۸ هزار و شیر نایلونی ۱۵ هزار تومان...
asriran.com ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ اقتصاد

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #ارز_ترجیحی، #تومان، #روایت، #فارس، #مردم، #یارانه

محاسبات فارس نشان می‌دهد که دهک‌های کم‌درآمد و متوسط جامعه شهری کشور با بهبود قدرت خرید مواجه خواهند شد.
فارس نوشت: با اجرای طرح اصلاح یارانه‌ها و واریز یارانه کمک‌معیشتی برای مردم ، قیمت جدید چهار قلم کالای اساسی که از صبح امروز اعمال می‌شود ، افزایش می‌یابد.
بنا به این گزارش؛ بر اساس آماری که این خبرگزاری از اصناف درباره قیمت‌های جدید کالاهای اساسی با اصلاح ارز ترجیحی به دست آورده است ، قیمت هر کیلوگرم مرغ به ۶۰ هزار تومان ، تخم‌مرغ به ۴۰ هزار تومان (شانه ۱.۹ کیلوگرمی حدود ۸۰ هزار تومان) ، هر بطری ۸۰۰ گرمی روغن خوراکی به ۶۰ هزار تومان ، پنیر بسته‌ای به ۳۸ هزار تومان و شیر نایلونی به ۱۵هزار تومان افزایش می‌یابد.
این خبرگزاری همچنین نوشته است که با توجه به این قیمت‌ها و مقایسه آن با نرخ های قبل کالاهای اساسی و با لحاظ افزایش جدی یارانه جدید که به حساب خانوارها واریز شده است ، محاسبات نشان می‌دهد که دهک‌های کم‌درآمد و متوسط جامعه شهری کشور با بهبود قدرت خرید مواجه خواهند شد.
بر همین اساس ، قدرت واقعی خرید سه دهک کم‌درآمد ۸۰۰ و ۴ دهک متوسط ۲۲۷ هزار تومان بیشتر می‌شود. همچنین قدرت خرید دهک اول شهری با وجود قیمت‌های جدید کالاهای اساسی ، بیش از ۹۰۰ هزار تومان افزایش پیدا خواهد کرد.
---محاسبات فارس نشان می‌دهد که دهک‌های کم‌درآمد و متوسط جامعه شهری کشور با بهبود قدرت خرید مواجه خواهند شد. ---...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

"کرسنت" یا استحمار ملت ایران ...
asriran.com ۱۳۹۶/۰۲/۲۵ اقتصاد
با پولی که دولت احمدی‌نژاد فقط در یک میدان نفتی آتش زد، می‌شد یارانه 4 سال کل جمعیت ایران را پرداخت. بهزاد احمدی‌نیا مرحوم دکتر شریعتی جمله معروفی دار...ادامه مطلب»

چه کسانی یارانه بنزین می‌گیرند؟ ...
khabaronline.ir ۱۳۹۷/۰۹/۱۱ اخبار
ایرنا نوشت: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد شیوه قبلی سهمیه بندی بنزین عادلانه نبود و بر اساس طرحی که پیشنهاد شده است به همه اف...ادامه مطلب»

زنگنه: دوران بخور بخور تمام شده/ نصف نیروهای وزارت نفت مازاد هستند ...
asriran.com ۱۳۹۳/۰۵/۲۳ اقتصاد
زنگنه: دوران بخور بخور تمام شده/ نصف نیروهای وزارت نفت مازاد هستند میزان تولید در چند سال گذشته از زمان جنگ هم بدتر بود / مردم باید باور داشته باشند ...ادامه مطلب»


EOF