اقدام جدید آمریکا علیه ایران | کشتی ۱۱۵ هزار تنی با پرچم ایران و خدمه روس ضبط شد | جزئیات گزارش ۳ منبع آگاه

اقدام جدید آمریکا علیه ایران | کشتی ۱۱۵ هزار تنی با پرچم ایران و خدمه روس ضبط شد | جزئیات گزارش ۳ منبع آگاه ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۱/۰۳/۰۵ اخبار

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آنلاین، #اتحادیه_اروپا، #اروپا، #اسلامی، #ایران، #ایرانی، #ترکیه، #جمهوری_اسلامی، #جمهوری_اسلامی_ایران، #دادگستری، #دریایی، #دزدی_دریایی، #دولت، #فارس، #نظامی، #همشهری، #همشهری_آنلاین، #وزارت_دادگستری، #پرچم_ایران، #کاردار، #یونان

۳ منبع آگاه اعلام کرد که آمریکا رسما یک محموله نفت توقیف شده ایران در یک نفتکش با خدمه روس را ضبط کرده و درحال ارسال آن به خاک خود است.
به گزارش همشهری آنلاین ، فارس به نقل از فاینانشیال پست نوشت: ۳ منبع آگاه اعلام کردند که آمریکا رسما محموله نفت ایران را که اخیرا در نزدیکی سواحل یونان توقیف شده بود را ضبط کرده است.
این نفتکش به دلیل شرایط بد آب و هوایی مجبور شده به سواحل یونان پناه ببرد که در آنجا گارد ساحلی یونان این نفتکش را توقیف و به درخواست نظام قضایی آمریکا نفت آن را تسلیم طرف آمریکایی کرده است.
این نفتکش ابتدا به بهانه تحریم‌های اتحادیه اروپا توقیف شد.
به گفته یک منبع آگاه روز پنجشنبه گذشته وزارت دادگستری آمریکا به یونان اعلام کرده که محموله نفت این کشتی ایرانی است.
منابع آگاه بدون ارائه جزئیات بیشتر اعلام کرده‌اند که نفت این شناور حالا به یک نفتکش دیگر که از سوی آمریکا اجاره شده است منتقل شده و در حال انتقال به خاک آمریکا است.
کشور ایران ‌در واکنش به این اقدام کاردار یونان را احضار کرد و این اقدام را دزدی بین المللی عنوان کرد و در بیانیه‌ای از دولت یونان خواست که فوراً به تعهدات بین‌المللی خود عمل کند.
در این بیانیه آمده است: یک فروند کشتی تحت پرچم جمهوری اسلامی ایران از سوی دولت یونان در سواحل این کشور نگه داشته و بار آن با حکم دادگاه و با هماهنگی دولت آمریکا ، توقیف شد درحالی که این کشتی به منظور حفظ ایمنی پرسنل و کشتی ، به سواحل یونان پناه برده است اما متاسفانه هیچ گونه همکاری و کمک‌رسانی با کشتی مدنظر قرار نگرفته و توسط نیروهای نظامی ، تخلیه بار صورت گرفته که این اقدام ، مصداق بارز دزدی دریایی است.
نفتکش توقیف شده پگاس نام داشته که با پرچم ایران بوده و خدمه روسی داشته است و البته نام آن به لانا تغییر داده شده است. مقصد این نفتکش ترکیه بوده است و گفته می‌شود این محموله ۱۱۵ هزار تن حجم داشته است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

گشایش‌های تجارت خارجی ایران یک ماه و نیم پس از اجرای برجام آغاز بهار ت...
ion.ir ۱۳۹۴/۱۲/۱۲ واردات-صادرات
یک ماه و نیم از آغاز اجرایی شدن برجام و فرو ریختن دیوار تحریم‌ها علیه ایران می‌گذرد، در این مدت بسیاری از کشورها از گسترش روابط اقتصادی خود با ایران ا...ادامه مطلب»

پشت پرده اخراج عجیب ۱۷ دانشجوی ایرانی از مجارستان | اخراج با غل‌ و زنج...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۱/۲۵ اخبار
خانواده دانشجویان روایت می‌کنند که «بعد از گذراندن دوره قرنطینه پلیس، همه دانشجویان را به اداره مهاجرت فرامی‌خوانند، مانند مجرمان شماره‌هایی به گردنشا...ادامه مطلب»

تصاویر انتقال غیراستاندارد نفت ربوده‌ شده ایران به یک نفتکش در آب‌های ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۱/۰۳/۰۹ اخبار
در حالی چند هفته از راهزنی دریایی یونان در توقیف نفتکش حامل نفت ایران می‌گذرد که خبر می‌رسد محموله این نفتکش به‌صورت غیراستاندارد در حال انتقال به یک ...ادامه مطلب»


EOF