جبهه مقاومت ملی افغانستان: طالبان در پنجشیر دست به جنایت جنگی زده است

جبهه مقاومت ملی افغانستان: طالبان در پنجشیر دست به جنایت جنگی زده است ...
fa.shafaqna.com ۱۴۰۱/۰۳/۲۰ ارتش

کلیدواژه ها:#Fa.shafaqna.com، #آنلاین، #احمد_شاه، #احمد_مسعود، #افغانستان، #جاوید، #جبهه_مقاومت_ملی، #جنایات_جنگی، #جنایت_جنگی، #شاه، #شبکه‌های_اجتماعی، #طالبان، #مقاومت، #مولوی، #همشهری، #همشهری_آنلاین، #پنجشیر، #کابل

شفقنا افغانستان- جبهۀ مقاومت ملی افغانستان به رهبری احمد مسعود ، طالبان را به جنایات جنگی و ضد بشری در برخی ولایات ، به ویژه در پنجشیر متهم کرده ، اما مقام‌های این گروه آن را رد می‌کنند.
به گزارش خبرگزاری شفقنا افغانستان ، صبغت‌الله احمدی ، سخنگوی این جبهه گفت که در تازه‌رین مورد ، افراد این گروه ، یک عضو جبهۀ مقاومت را در ولسوالی پریان ولایت پنجشیر پس از اسارت سر بریده و پسرش را با ضرب گلوله کشته اند.
آقای احمدی افزود که این پدر و پسر ، احمد شاه و احمد جاوید نام داشتند و برادر و برادرزادۀ مولوی حبیب‌الله حسام ، از اعضای برجستۀ جبهۀ مقاومت ملی بوده اند.
او افزود: طالبان با شکنجه و کشتار غیرنظامیان در حال ارتکاب جنایات ضد بشری در سراسر افغانستان به ویژه ولایت‌های شمالی ‌اند. ویدیوها و مدارک نشر‌شده از این جنایات نشان می‌دهد که افراد این گروه به کرامت انسانی و قوانین جنگی کوچک‌ترین اعتنایی ندارند.
در این حال ، مقام‌های محلی طالبان در پنجشیر ، سر بریدن و گلوله‌باری این دو تن از نیروی جبهۀ مقاومت ملی در ولسوالی پریان این ولایت را پس از اسارت ، رد کرده و آن را بی‌اساس می‌دانند.
http://hamshahrionline.ir/x7Pcv
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از شفقنا ، به تازه‌گی ویدیویی از مولوی ندامحمد ندیم ، والی طالبان در کابل در شبکه‌های اجتماعی نشر شده که می‌گوید: « مخالفت با نظام طالبان حرام است و مخالفان این نظام واجب‌القتل هستند. »
مولوی ندیم همچنین می‌گوید ، طالبان مقابله با نیروهای جبهه مقاومت ملی را برای خودشان یک « فریضه » می‌دانند.
والی طالبان افزوده است ، قتل این افراد تا زمانی حکم شرعی است که « بیخ (ریشه) آن‌ها از بین نرفته باشد. »
این اظهارات درحالی مطرح می‌شود که در روزهای اخیر گزارش‌های زیادی از کشتار غیرنظامیان در پنجشیر و بغلان از سوی طالبان ، نشر شده است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
ورود نظامی پاکستان به پنجشیر؛ موضع ایران تغییر کرد؟ ...
khabaronline.ir ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ سیاست
در حالی که جهان در حیرت سقوط کابل به دست نیروهای طالبان در آستانه خروج کامل نیروهای آمریکایی از خاک افغانستان قرار داشت، جوانی از خطه‌ی پنجشیر پرچم مق...ادامه مطلب»

تشکیل جبهه مقاومت در برابر طالبان؛ صالح و مسعود چریک‌ها را در پنجشیر س...
per.euronews.com ۱۴۰۰/۰۵/۲۶ ارتش
معاون رئیس جمهوری سابق افغانستان با وجود تصرف پایتخت از سوی شبه‌نظامیان طالبان و سقوط دولت محمداشرف غنی، همچنان از تسلیم شدن در برابر سلطه این گروه حذ...ادامه مطلب»

طرح‌های غیر انسانی طالبان برای دختران مجرد بالای ۱۵ سال! ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ فرهنگ
جمهوری اسلامی با انتشار دو خبر نوع برخورد طالبان با بانوان را مورد توجه قرار داده است. به گزارش همشهری آنلاین، این روزنامه نوشت: کمیسیون فرهنگی گروه...ادامه مطلب»

آیا «بی‌بی‌سی» گرای ترور «فهیم دشتی» را داد؟/ وقتی توضیحات رسانه انگلی...
fna.ir ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ ارتش
ترور فهیم دشتی سخنگوی جبهه مقاومت ملی دره پنجشیر در حین گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی با شائبه‌هایی همراه شده و بی بی سی در تلاش برای برداش...ادامه مطلب»

عکس یادگاری طالبان که خاطره دهه ۷۰ را زنده کرد | طالبان پشت دروازه های...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ ارتش
عکس یادگاری نیروهای طالبان با دروازه‌های شهر مزارشریف، بار دیگر خاطره تلخ دهه‌ ۱۳۷۰ شمسی و تسلط این گروه بر سراسر افغانستان را برای مردم این کشور زنده...ادامه مطلب»


EOF