این حساب‌های بانکی یارانه شما را قطع می‌کند | زمان اعلام نتایج اعتراض‌ها برای یارانه جدید مشخص شد

این حساب‌های بانکی یارانه شما را قطع می‌کند | زمان اعلام نتایج اعتراض‌ها برای یارانه جدید مشخص شد ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ اقتصاد

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آنلاین، #اعتراض، #اعتراضات، #الکترونیک، #بانک_مرکزی، #تیر، #خرداد، #دولت، #سیاوش، #مالیات، #مردم، #همشهری، #همشهری_آنلاین، #وزارت_تعاون، #وزیر، #وزیر_اقتصاد، #گردان، #یارانه

تشخیص دهک‌بندی‌ها آن هم به دست سامانه‌های دستگاه‌های مختلف نشان داده استفاده از حساب شخصی در تجارت ، دهک‌بندی‌ها را تغییر می‌دهد.
به گزارش همشهری آنلاین ، احسان خاندوزی ، وزیر اقتصاد بازهم به ادامه دار بودن پرداخت یارانه نقدی به مردم در صورت موفق نبودن طرح کالابرگ الکترونیک تاکید کرد.
یارانه‌ای که هنوز هم تعدادی از اقشار جامعه یا دریافت نکرده‌اند یا مبلغ دریافتی آن‌ها همچنان بلوکه شده است. تا وزارت رفاه با تایید اعتراض آنها به دهک بندی رسیدگی کرده و گزینه رفع مسدودیت حساب آن ها را انتخاب کند.
داریوش ابوحمزه‌ای ، معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی احتمالا نتایج نهایی اعتراضات تا پایان خرداد و طی یکی دو هفته دیگر از طریق سامانه حمایت اعلام می‌شود و مردم می‌توانند نتیجه بررسی‌ها را مشاهده کنند.
قشر دوم از متقاضیان یارانه ، که ثبت نام کنندگان هستند نیز پیگیر دریافت این رقم هستند. به گفته طیبه حسینی ، سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه ها ، اولین لیست ثبت نام کنندکان برای دریافت یارانه ، هفته‌ای که گذشت به وزارت رفاه ارسال شد. لیستی که قرار است به سیستم دریافت یارانه نقدی و احتمال قوی در آینده نزدیک کالابرگ الکترونیک اضافه کند.
لیست جدید و اعتراضات ثبت شده در سیستم ها در سامانه رفاه ایرانیان ، بر مبنای موارد مختلفی به بررسی دهک بندی‌ها می‌پردازد. یکی از این معیارها گردش حساب‌هاست.
حساب‌هایی که منجر به قطع یارانه می‌شوند!
حساب‌هایی که در صورت استفاده‌های تجاری از آن گردش حساب را بیشتر از درآمد یک خانوار نشان می‌دهد. برای جلوگیری از این اتفاق ، سازمان امور مالیاتی و بانک مرکزی طبق ماده ۱۰ قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان اقدام به تفکیک حساب شخصی و تجاری کرده و این روند به گفته برزگری ، رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی از ابتدای خرداد آغاز شده و افراد با تسلیم اظهارنامه مالیاتی ، حساب تجاری این شغل را نیز معرفی می کند.
حساب شخصی و تجاری چیست؟
سیاوش غیبی پور ، کارشناس امور مالیاتی در معرفی حساب شخصی و تجاری گفت: حسابی که مالیات آن از قبل پرداخت شده است را شخصی و درآمد که هنوز مالیات آن پرداخت نشده و قرار است با اظهارنامه این رقم پرداخت شود را تجاری می گویند.
به گفته او ، افراد هنوز این تفکیک حساب ها را انجام ندادند و بعضا دیده می شود تنخواه گردان یک شرکت از حساب شخصی خود استفاده می کند ، این فرد در دهک بندی یارانه ها به علت ثبت رقم تراکنش‌ها در حساب شخصی با مشکل دهک بندی‌ها مواجه می شود. چرا که سامانه‌ها واریزی به حساب فردا را به طور میانگین ۶ ماهه تشخیص داده و محاسبه می کنند. اگر فردی به طور مثال خانه یا خودرویی فروخته باشد این رقم در یک ماه اتفاق می افتد و بررسی سایر تراکنش‌ها در ماه های گذشته این موضوع را عیان می کند.
شناسایی این حساب ها برای سازمان امور مالیاتی نیز سخت نیست به طوری که منظور رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: رقم‌های کارت به کارت اگر از سقفی عبور کند ما آن حساب را تجاری تلقی می کنیم.
به گفته خاندوزی ، وزیر اقتصاد ، با معرفی حساب شخصی و تجاری این تشخیص ممکن می شود که شاید چند شریک با یک حساب مشغول به کار تجاری هستند و این گردش مالی نباید بر مبنای درآمد یک نفر محاسبه شود. اجرای سامانه مودیان در آینده نزدیک این شفافیت را برای توزیع عادلانه ثروت فراهم می کند.
قطع و وصلی سامانه ها در دادن اطلاعات به پایگاه رفاه ایرانیان!
حسین میرزایی ، کارشناس دولت الکترونیک در این باره افزود: اتصال سامانه‌های تشخیص نیز قطعا راهکار شناسایی دقیق افراد و دهک بندی‌ها را فراهم می‌کند. بیش از ۴۹ زیر مجموعه به پایگاه رفاه ایرانیان متصل است که اگر تمام این بانک های اطلاعاتی به درستی اطلاعات را ارائه کنند ، می توان نیازهای درمانی ، غذایی و ترابری افراد را به درستی تشخیص دهیم.
او ضمن انتقاد به روند بروزرسانی پایگاه رفاه ایرانیان بیان کرد: برای راه‌اندازی این سامانه ها در کشور ، اطلاعات از دستگاه‌ها دادنی نیست بلکه گرفتنی است! یعنی بارها برای اتصال یک بانک اطلاعاتی باید به سراغ دستگاه برویم و اطلاعات را با اعمال فشار بگیریم.
هرچند که هنوز بانک مرکزی غیر از دستور کار قرار دادن تفکیک حساب شخصی از تجاری ، اقدام یا توضیحاتی درباره این روند برای عموم نداده است اما سازمان امور مالیاتی امکان این تفکیک حساب را با تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی را تا ۱۵ تیر فراهم کرده است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران برگزار شد. ...
www.parseed.ir ۱۳۸۸/۰۳/۲۲ تاریخ
دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران در روز ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ خورشیدی برگزار شد. موقعیت و شرایط ویژهٔ داخلی و خارجی ایران سبب شد که پیش‌بینی نتیجهٔ انت...ادامه مطلب»

نورافکن در اتاق تاریک بانکداری | جدول زیان انباشته ۵ بانک کشور ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ اقتصاد
وزارت اقتصاد گام نخست را برای درمان بیماری بانکداری دولتی، محکم برداشت، زیان انباشته ۵ بانک ملی، مسکن، کشاورزی، توسعه صادرات و صنعت و معدن به ۸۱ هزار ...ادامه مطلب»

گزارش خبری قدس انلاین خودروسازان در بازی افزایش و کاهش قیمت ، اعتماد م...
qudsonline.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۴ خودرو
پایگاه خبری تحلیلی قدس انلاین-محبوبه ناطق:خودرو در 20 ماه گذشته نوسانات شدید قیمت تا دو برابر و بیشتر را تجربه کرد. همان زمان عمده ترین دلیل افزایش قی...ادامه مطلب»

سخنگوی دولت: اقدامات عربستان سعودی نمی تواند اجرای برجام را مخدوش کند...
dolat.ir ۱۳۹۴/۱۰/۱۵ اخبار
سخنگوی دولت در نشست خبری امروز خود به صورت مفصل دیدگاه های دولت جمهوری اسلامی ایران درباره حوادث اخیر سفارت عربستان و قطع رابطه این کشور با ایران را ت...ادامه مطلب»


EOF