گلوله باران سنگین مواضع جمهوری آذربایجان از سوی ارمنستان

گلوله باران سنگین مواضع جمهوری آذربایجان از سوی ارمنستان ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ ارتش

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آتش_بس، #آذربایجان، #ارتش، #ارمنستان، #الهام_علی‌اف، #ایروان، #باکو، #جمهوری_آذربایجان، #جهانی، #حافظ، #روسیه، #سلاح، #سپتامبر، #شفق، #قره_باغ، #مرز، #مسلح، #نظامی، #وزارت_دفاع، #کالیبر

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان مدعی شد نیروهای ارمنستانی مواضع مرزی این کشور را به شدت گلوله باران کردند.
به گزارش همشهری‌آنلاین ، در تداوم اتهام زنی باکو و ایروان ، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان روز یکشنبه نیروهای ارمنستانی را به تیراندازی شدید به مواضع مرزی متهم کرد.
به نوشته روزنامه « ینی شفق » وزارت دفاع جمهوری آذربایجان مدعی شد که نیروهای ارمنستانی مواضع ارتش جمهوری آذربایجان در شهرک های مرزی را با سلاح‌های کالیبر بزرگ گلوله باران کردند.
به گفته این وزارتخانه ، به دنبال این حادثه یگان‌های ارتش جمهوری آذربایجان اقدامات کافی در این منطقه انجام دادند. وزارت دفاع جمهوری آذربایجان به کشته و مجروح شدن نیروهای خود در این حادثه هیچ اشاره‌ای نکرده است.
این در حالی است که وزارت دفاع ارمنستان نیز روز شنبه اتهامات جمهوری آذربایجان مبنی بر شلیک در نقاظ مرزی را رد کرد.
وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرد که بیانیه وزارت دفاع جمهوری آذربایجان مبنی بر اینکه یگان‌های نیروهای مسلح ارمنستان در روز جمعه با استفاده از سلاح های مختلف به سمت مواضع آذربایجان واقع در شرق مرز بین دو طرف شلیک کردند واقعیت ندارد.
در بیانیه وزارت دفاع ارمنستان آمده است که وضعیت در مرز ارمنستان و جمهوری آذربایجان نسبتاً باثبات است و تحت کنترل کامل نیروهای مسلح ارمنستان قرار دارد.
« الهام علی‌اف » رئیس جمهور جمهوری آذربایجان اخیرا به ارمنستان درباره ادعاهای ارضی در قره باغ هشدار داد و آن را برای ایروان بسیار خطرناک خواند.
علی‌اف که در مراسم افتتاحیه « انجمن جهانی باکو » سخنرانی می‌کرد گفت: « اگر ایروان به زیر سوال بردن تمامیت ارضی آذربایجان ادامه دهد ، باکو هم همین کار را انجام خواهد داد و تمامیت ارضی ارمنستان را زیر سوال می‌برد. »
آخرین درگیری نظامی دو کشور به سپتامبر ۲۰۲۰ برمیگرد که ارتش جمهوری آذربایجان موفق شد بخش‌هایی از قره باغ را از کنترل ارمنستان آزاد کند. پس از پایان این جنگ توافقی سه جانبه با وساطت روسیه برای برقراری آتش بس امضا شد. بنابر این توافق ، روسیه نیروهای حافظ صلح خود را در مناطق همجوار قره‌باغ کوهستانی و مناطق مرزی جمهوری آذربایجان و ارمنستان مستقر کرده است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

نسل‌کشی ارمنی‌ها توسط امپراتوری عثمانی ...
parseed.ir 24/04/1915 تاریخ
نسل‌کشی ارمنی‌ها (به ارمنی:Հայոց Ցեղասպանություն، به ترکی استانبولی:Ermeni Soykırımı) که گاهی با عناوین دیگری چون هولوکاست ارامنه، کشتار ارامنه و نیز ...ادامه مطلب»

مناقشه قره باغ علیا، زخمی کهنه که سر باز کرده است...
fa.euronews.com ۱۳۹۵/۰۶/۳۱ تاریخ
در بهار گذشته درگیری های شدیدی بین شبه نظامیان ارمنی جمهوری خود خوانده قره باغ علیا (قره باغ کوهستانی یا ناگورنو قره باغ) و نیروهای ارتش جمهوری آذربای...ادامه مطلب»

ایجاد اخلال جمهوری آذربایجان در تجارت زمینی بین ایران و ارمنستان...
asriran.com ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ واردات-صادرات
دولت ارمنستان نگران مختل شدن ورود کامیون های ایرانی به منطقه است و می گوید بیش از 40 درصد از واردات زمینی کالا به این کشور از طریق ایران انجام می شود...ادامه مطلب»

باکو: بیش از ۲۰ نظامی ارمنستانی کشته و ۱۰۰ نفر زخمی شدند ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ ارتش
یک خبرگزاری جمهوری آذربایجان به نقل از «منبع آگاه» ادعا کرد، طی درگیری‌های روز سه شنبه هفته گذشته این کشور با ارمنستان بیش از ۲۰ نیروی نظامی این کشور ...ادامه مطلب»


EOF